Alior Bank

Alior Bank

Alior Bank – informacje o banku

Alior Bank to instytucja, która oferuje swoje produkty zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Co warto o niej wiedzieć? Co znajduje się w ofercie banku?


Alior Bank to instytucja finansowa, która działa w Polsce już od 2008 roku. Warto wiedzieć, iż jest to uniwersalny bank, który obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Co ciekawe, według wielu opinii Alior jest jedną z instytucji, która najczęściej jest rekomendowana zarówno przez konsumentów, jak i specjalistów w zakresie finansów

 

Alior Bank – historia banku

Alior Bank SA jako bank uniwersalny w Polsce działa już od 17 listopada 2008 roku. To właśnie od tamtego czasu rozpoczął się prężny rozwój tej instytucji finansowej, który zaowocował sporymi zyskami w dzisiejszych czasach. Sięgają one nawet ponad 700 mln złotych! Główna siedziba banku znajduje się w Warszawie. Na przełomie lat bank został wyróżniony w 2013 roku jako ten, który rozwija się najbardziej dynamicznie w kraju. Co ciekawe, 2018 rok był przełomem, gdyż właśnie wtedy instytucja odnotowała największy zysk netto w swojej historii. Przez lata swojej działalności Alior uruchomił w 2012 roku pierwszą bankowość internetową oraz zadebiutował też tego roku na Giełdzie Papierów Wartościowych. Z najnowszych informacji warto wiedzieć, że 1 kwietnia 2019 bank przejął Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową Jaworzno (SKOK).

W 2015 roku miało miejsce połączenie dwóch banków: Alior Banku z Meritum Bankiem, a w 2016, czyli rok później, przejęcie części działalności Banku BPH. Dodatkowo bank ten połączył się z T-Mobile, tworząc ofertę produktów bankowych T-Mobile Usługi Bankowe. Kolaboracja ta przetrwała do listopada 2020 roku.

Jak działa Alior Bank? Najważniejsze informacje

Oferta Alior Banku jest mocno rozbudowana i dotyczy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Obecnie instytucja posiada w Polsce wiele oddziałów (prawie 200) oraz mnóstwo bankomatów, których liczba jest podobna. Warto dodać, że bank umożliwia obsługę klienta na kilka sposobów, a mianowicie:

 • w oddziałach;
 • przez serwis internetowy;
 • przez infolinię;
 • e-mailowo.

Warto wybrać się jednak osobiście na spotkanie z doradcą w stacjonarnej placówce tego banku. Dzięki temu masz pewność, że dowiesz się wszystkiego, co niezbędne o danej ofercie i będziesz w stanie wybrać najlepszy produkt, który w 100% spełni Twoje oczekiwania.


Sesje Elixir w Alior Banku

Jeśli masz konto w Alior Banku i czekasz na przelew, np. od pracodawcy, warto, byś zapoznał się z godzinami sesji przychodzących, ale również wychodzących w tym banku. Sesja przychodząca dotyczy terminów, w których przelew będzie widoczny na Twoim rachunku, zaś sesja wychodząca określa czas, w którym pieniądze zostaną wysłane z Twojego konta. Warto dodać, że przelewy Elixir nie są realizowane w weekendy, święta oraz dni wolne od pracy.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 9.30 13.30 16.00
Przychodzący 11.00 15.00 17.00

 

Alior Bank – kod SWIFT/ BIC

SWIFT to Międzynarodowy Kod Identyfikujący daną instytucję finansową. Służy do wykonywania przelewów międzynarodowych. Jeśli więc planujesz wykonać transakcję do innego kraju, niezbędne będzie podanie poniższego kodu:


Kod SWIFT Alior Banku: ALBPPLPW


Jeśli dany bank będzie wymagał wprowadzenia większej liczby znaków, do powyższego ciągu znaków kodu SWIFT Alior Banku dodaj na końcu XXX.

Aplikacja mobilna banku Alior – co warto o niej wiedzieć?

Chcesz wiedzieć, jakie funkcjonalności oferuje aplikacja mobilna Alior Mobile? To funkcjonalne narzędzie, które pozwala na wykonywanie takich czynności, jak:

 • przelewy,
 • płatności mobilne BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay,
 • dodatkowe usługi, jak np. bilety, płatność za parkingi i e-Urząd.

Warto też dodać, że aplikacja ma mocne zabezpieczenia. Dostęp do funkcjonalności będziesz mieć dopiero po wpisaniu hasła abonenckiego lub zalogowaniu się poprzez odcisk palca. Aplikacja potwierdza wszystkie transakcje poprzez powiadomienia PUSH, dzięki czemu zachowujesz stałą kontrolę nad swoimi finansami. Dzięki Alior Mobile sprawdzisz też saldo swojego konta, historię transakcji i nie tylko. Do korzystania z aplikacji potrzebujesz systemu operacyjnego Android lub iOS na swoim urządzeniu mobilnym. Wystarczy, że pobierzesz dedykowane oprogramowanie, podasz swoje dane osobowe i aktywujesz konto. Po ustawieniu kodu PIN do autoryzacji otrzymasz pełen dostęp do swojego konta z poziomu smartfona.

Produkty oferowane przez Alior Bank

Jakie produkty Alior Bank proponuje swoim klientom? Alior Bank obsługuje w swoich oddziałach, a także zdalnie klientów indywidualnych, biznesowych, a nawet z sektora mieszkaniowego. Warto dodać, że w ofercie tej instytucji znajdują się takie produkty, jak:

Powyższa oferta skierowana jest w dużej mierze dla klientów indywidualnych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby mikrofirmy oraz większe przedsiębiorstwa skorzystały z możliwości tego banku w Polsce. Wystarczy, że udasz się do wybranego oddziału, zadzwonisz na infolinię lub przejrzysz stronę www – na pewno dowiesz się wszystkiego o ofercie, która aktualnie Cię interesuje.

Opinie o Alior Banku – najważniejsze informacje

Alior Bank to instytucja, która cieszy się ogromnym uznaniem wśród konsumentów w całej Polsce. Większość klientów docenia takie kwestie, jak:

 • wykwalifikowana kadra pracowników w oddziałach;
 • dogodne godziny pracy placówek;
 • bogata oferta produktów i usług finansowych;
 • przejrzyste warunki współpracy;
 • dostęp do darmowej aplikacji mobilnej;
 • i wiele więcej…

Jeśli nie wiesz, czy warto zdecydować się na współpracę z Aliorem, koniecznie przejrzyj ofertę instytucji oraz opinie zadowolonych kontrahentów banku. W ten sposób utwierdzisz się w przekonaniu, iż ten bank jest zdecydowanie warty uwagi i nawiązania współpracy w dowolnym zakresie.

ALIOR BANK - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Łopuszańska 38d, 02-676 Warszawa
E-MAIL: kontakt@alior.pl
WWW: https://aliorbank.pl
NIP: 1070010731
KRS: 0000305178
REGON: 141387142

Godziny otwarcia BOK Alior Bank:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 12 19502

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter