Bank Pekao

Bank Pekao

Bank Pekao – informacje o banku

Bank Pekao to polski bank uniwersalny, który jest obecny na polskim rynku niemalże od stu lat. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź podstawowe informacje dotyczące Banku Pekao i produktów przez niego oferowanych.

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (Bank Pekao) oferuje swoje produkty zarówno klientom indywidualnym, przedsiębiorcom i mikrofirmom, korporacjom oraz małym i średnim firmom.

Bank Pekao – historia banku

Historia Banku Pekao rozpoczęła się już w 1929 roku, kiedy to instytucja ta została powołana przez Ministerstwo Skarbu. Akcjonariuszami spółki zostały wówczas Bank Gospodarstwa Krajowego, Państwowy Bank Rolny oraz Pocztowa Kasa Oszczędności. Placówki banku powstawały wówczas w stolicach państw zamieszkałych przez polską emigrację, tzn. USA, Argentynie czy Francji. 

Bank Pekao w Polsce zawiesił swoją działalność finansową wraz z wybuchem II Wojny Światowej. Dopiero pod koniec września 1939 roku spółka utworzyła swoją wojenną centralę w Paryżu. Kiedy nastąpiło wprowadzenie reformy systemu bankowego w Polsce w 1948 roku, bank zdecydował się na obsługę obrotów z krajami kapitalistycznymi. Niestety to właśnie wtedy działalność banku została mocno ograniczona dla Polaków, a ten działał głównie poprzez udzielanie kredytów w zagranicznych oddziałach.

Co ciekawe, lata 80. były rewolucją dla Banku Pekao. To właśnie wtedy spółka znacząco się rozrosła, a od 1990 roku bank opracował zupełnie nową strategię działania. Od tego czasu bank zajmował się obsługą klienta, obsługą podmiotów gospodarczych oraz pionem inwestycyjnym. Z ciekawostek warto też wspomnieć o fuzji w 2007 roku, kiedy to Pekao przejął klientów korporacyjnych banku BPH. Sama historia tego banku ma niemalże 100 lat, dlatego ciężko zobrazować całą działalność finansową na przestrzeni tego okresu.

W 1999 roku inwestorem banku zostało konsorcjim UniCredito Italiano oraz Allianz AG, które przejęły ponad połowę akcji banku. Pekao dołączył do międzynarodowej grupy bankowej UCI. Kilka lat później, w 2016 roku, akcje banku zostały kupione przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) oraz Polski Fundusz Rozwoju. Wówczas nastapił rebranding i powrót do logo banku z żubrem.

Bank ten jest jednym z największych w całej Europie Środkowo-Wschodniej, obsługuje ponad 5 000 000 klientów, zatrudniając przy tym ponad 15 000 pracowników. Jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1998 roku.

Co warto wiedzieć o Banku Pekao S.A.?

Na tę chwil bank ma sporą sieć placówek w kraju (ponad 800), a także zagraniczne oddziały i spółki zależne. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę fakt, że większość banków działających w Polsce powoli rezygnuje ze stacjonarnych oddziałów na rzecz zdalnej obsługi konsumenta. W Polsce bank Pekao ma też wiele bankomatów. Według najnowszych danych bank Pekao ma ponad 1500 sprawnie funkcjonujących bankomatów na terenie całego kraju, a także ponad 700 wpłatomatów. Wszystkie te urządzenia dostępne są całkowicie za darmo dla wszystkich klientów, a dodatkowo są czynne przez całą dobę 7 dni w tygodniu.


Sesje Elixir w Banku Pekao S.A.

Godziny sesji Elixir są niezwykle ważne, jeśli potrzebujesz szybko wysłać środki na konto odbiorcy lub oczekujesz na pilny przelew, np. wypłatę od pracodawcy. Godziny sesji wychodzących informują o tym, kiedy przelew wykonany z Twojego rachunku zostanie zrealizowany, zaś sesje przychodzące informują o tym, kiedy dojdzie przelew na Twoje konto. Warto pamiętać, że przelewy wykonywane za pomocą systemu Elixir nie są realizowane w weekendy i święta.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 8.30 12.30 15.00
Przychodzący 11.00 15.00 17.30

 

Bank Pekao S.A. – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT to numer pozwalający zidentyfikować instytucję finansową. Wykorzystuje się go przy transakcjach międzynarodowych, np. przelewach środków. Jeśli będzie zobowiązany podać kod SWIFT (za granicą nazywany jest kodem BIC) Banku Pekao S.A., znajdziesz go poniżej.


Kod SWIFT Banku Pekao S.A.: PKOPPLPW

 

Produkty oferowane przez Bank Pekao 

Oferta banku Pekao dopasowana jest do stale zmieniających się potrzeb wielu konsumentów na terenie Polski. Obecnie instytucja zajmuje się kompleksową obsługą klientów indywidualnych, biznesowych oraz korporacyjnych. Na stronie internetowej spółki znajdziemy takie produkty i usługi, jak:

 • lokaty;
 • konta oszczędnościowe, konta osobiste i firmowe;
 • kredyty hipoteczne i gotówkowe;
 • ubezpieczenia;
 • kredyty studenckie i konsolidacyjne;
 • kantor wymiany walut online;
 • fundusze inwestycyjne;
 • i inne…

Propozycja współpracy od banku Pekao to także biuro maklerskie oraz bankowość prywatna dla najbardziej wymagających kontrahentów. Instytucja proponuje też liczne promocje, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie rachunku bankowego bez jakichkolwiek kosztów lub korzystanie z kredytów z atrakcyjnie niskim oprocentowaniem.

Aplikacja mobilna Banku Pekao S.A. – czy opłaca się z niej korzystać?

Pekao udostępnia swoją aplikację mobilną PeoPay na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Dzięki temu każdy klient posiadający konto bankowe może wygodnie zarządzać swoimi finansami. Dostęp do rachunku przez aplikację jest możliwy po wpisaniu kodu PIN, autoryzacji odciskiem palca, a także face ID. W ramach aplikacji można zrealizować takie operacje, jak:

 • przelewy krajowe;
 • przelewy BLIK na telefon;
 • płatności bezdotykowe;
 • szybka blokada karty płatniczej;
 • składanie wniosków;
 • zarządzanie powiadomieniami;
 • zakup biletów komunikacji miejskiej i parkometrów;
 • i wiele innych czynności.

Dla osób, które cenią sobie innowacyjność i intuicyjną obsługę, aplikacja PeoPay banku Pekao będzie strzałem w dziesiątkę. Każdy, kto szuka jak najwygodniejszego dostępu do swojego rachunku bankowego z poziomu smartfona, powinien zastanowić się nad współpracą z bankiem Pekao.

Opinie o Banku Pekao S.A.

Obecnie na polskim rynku działa wiele instytucji finansowych, które dokładają wszelkich starań, by przyciągnąć uwagę nowych konsumentów oraz utrzymać tych aktualnych. Wystarczy przeanalizować opinie innych osób, aby dowiedzieć się, że bank Pekao stawia na profesjonalną obsługę klienta, dogodne godziny pracy placówek oraz naprawdę bogatą ofertę produktów i usług bankowych. Liczne pozytywne opinie sprawiają, że bank odnotowuje coraz większą liczbę klientów korzystających z rachunków bankowych i różnych form finansowania dostępnych w ofercie.

 

BANK PEKAO - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa
E-MAIL: -
WWW: https://www.pekao.com.pl
NIP: 5260006841
KRS: 0000014843
REGON: 000010205

Godziny otwarcia BOK Bank Pekao:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 365 365

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter