Getin Bank

Getin Bank

Getin Bank – informacje o banku


Getin Bank jest bankiem, który reprezentuje pion bankowości detalicznej Getin Noble Banku SA. Pion ten jest efektem połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA.


Banki komercyjne w Polsce wkładają ogrom wysiłku i zaangażowania, aby zdobyć wysoki poziom rozpoznawalności w branży. Konkurencja w finansach jest ogromna, dlatego liczy się stałe dostosowywanie oferty do potrzeb konsumentów, a także jak najwygodniejszy dostęp do usług i produktów w oddziałach oraz online. Getin Bank w tym przypadku stosuje działania, które mocno wpływają nie tylko na rozwój instytucji, ale i przyciągają potencjalnych konsumentów poszukujących kredytów, kont bankowych i nie tylko. Można powiedzieć, że Getin Bank to szeroko reklamowana instytucja godna uwagi.

Getin Bank – historia banku

Początki Getin Banku sięgają już 1990 roku. To właśnie wtedy powstał Górnośląski Bank Gospodarczy SA. Na samym początku działalności firma kierowała swoje działania do lokalnych grup odbiorców m.in. w Katowicach i okolicach. Dopiero od 1995 roku spółka zmieniła inwestora, którym stał się Powszechny Bank Kredytowy. Następnie w 2002 roku firma działała na rynku we współpracy z bankiem BPH. Dopiero od 2004 roku po fuzji z wrocławską firmą Getin Holding nazwa banku zmieniła się na docelową – Getin Bank SA.

2009 rok również był przełomem dla tej instytucji. To właśnie wtedy doszło do popularnej fuzji Getin Banku z Noble Bankiem. Getin Bank od początku swojej działalności reprezentuje interesy klientów indywidualnych, natomiast Getin Noble Bank powstały w styczniu 2010 roku zajmuje się także klientami biznesowymi i korporacyjnymi. Instytucja znajduje się także w gronie 10. największych banków działających w Polsce.

Oddziały, bankomaty i wpłatomaty Getin Banku w Polsce

Getin Bank w Polsce ma około 300 oddziałów własnych, a także placówki franczyzowe. Warto dodać, że klienci banku mają wygodny dostęp do bankowości elektronicznej oraz infolinii, gdzie można załatwić naprawdę wiele spraw związanych z finansami. Ten bank już od wielu lat zajmuje topowe miejsca w rankingach banków odnoszących się do jakości świadczonych usług finansowych. Bankomaty i wpłatomaty Getin Banku w Polsce dostępne są zarówno dla klientów detalicznych, jak i biznesowych. Te najczęściej znajdują się w pobliżu placówek i są dostępne przez całą dobę 7 dni w tygodniu.

Getin Bank – sesje Elixir

Chcesz sprawdzić, kiedy dojdzie przelew? W tym celu konieczne jest sprawdzenie godzin przelewów wykonywanych za pomocą systemu Elixir. Jest to międzybankowy system umożliwiający wysyłkę przelewów pomiędzy instytucjami finansowymi. Od harmonogramu poszczególnych sesji przelewów wychodzących i przychodzących zależy to, kiedy środki znajdą się na koncie odbiorcy lub nadawcy przelewu.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 8:15 12:15 14:30
Przychodzący 10:00 14:00 17:00

 

Getin Bank – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT (lub inaczej kod BIC) jest niezbędny podczas wykonywania przelewu z zagranicy na konto w Getin Banku. Musi go podać zleceniodawca, dlatego ważne jest, by był on poprawny. Służy on do identyfikacji banku. Poniżej znajdziesz kod SWIFT Getin Banku.


Kod SWIFT Getin Banku: GBGCPLPK


Jeśli dany bank będzie wymagał wprowadzenia większej liczby znaków, do powyższego ciągu znaków kodu dodaj na końcu XXX.

Produkty oferowane przez Getin Bank

Getin Bank jako uniwersalna instytucja działa kompleksowo. Oznacza to, że produkty przedstawione w ofercie zostały przygotowane tak, aby zadowolić wszystkie grupy klientów. Dzięki temu zarówno klienci indywidualni, biznesowi, korporacyjni, a nawet mikroprzedsiębiorcy znajdą coś dla siebie w propozycji banku. Oferta dotyczy takich produktów, jak:

 • kredyty hipoteczne;
 • kredyty gotówkowe;
 • kredyty konsolidacyjne;
 • ubezpieczenia na życie, zdrowie i inne;
 • lokaty;
 • konta oszczędnościowe;
 • konta osobiste;
 • konta firmowe;
 • fundusze inwestycyjne;
 • kantor wymiany walut online;
 • konta emerytalne;
 • kredyty samochodowe;
 • limity kredytowe na koncie;
 • i inne produkty oraz usługi…


To tylko pobieżny opis produktów i usług dostępnych w ramach oferty tej instytucji finansowej. Warto dodać, że kompleksową ofertę poznasz zawsze w stacjonarnych placówkach lub kontaktując się z doradcą poprzez infolinię.

Aplikacja mobilna Getin Banku – jak działa?

W dzisiejszych czasach bankowość mobilna to niezbędne minimum, które przyciąga konsumentów do instytucji finansowych. Getin Bank w tym przypadku nie pozostaje w tyle i stawia na prężny rozwój. Aplikację mobilną Getin Banku pobierzesz na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Getin Mobile to szansa na bezpłatne korzystanie z przelewów krajowych, sprawdzanie historii transakcji, a także płatności mobilne. Co ciekawe, możesz też wymieniać waluty online – wystarczy, że aktywujesz aplikację Getin Mobile. Dzięki oprogramowaniu tego banku:

 • sprawdzisz, ile masz środków na koncie;
 • skontrolujesz historię swoich wydatków;
 • wykonasz przelew;
 • zaoszczędzisz sporo czasu.

Dodatkowo usługi takie jak Apple Pay oraz Google Pay są dostępne bezpośrednio z poziomu aplikacji bankowej. Dzięki temu wszystkie płatności internetowe zrealizujesz bez żadnego problemu i zbędnych opłat dodatkowych.

Opinie o Getin Banku – co klienci mówią na temat Getin Banku?

Na temat banku Getin krąży wiele opinii w sieci. Większość z nich jest jednak pozytywna. Zadowoleni klienci wskazują głównie na przejrzystą ofertę banku, darmowy dostęp do funkcjonalnej aplikacji, a także bezproblemowy kontakt z infolinią. Pewnym minusem jest zbyt mała liczba placówek na terenie kraju, co utrudnia nieco korzystanie ze stacjonarnych usług bankowych. W ogólnym rozrachunku z uwzględnieniem opinii o Getin Banku, zdecydowanie warto sprawdzić, jak wygląda współpraca z tą instytucją w Polsce.

GETIN BANK - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Daszyńskiego 2c, 00-843 Warszawa
E-MAIL: kontakt@getinbank.pl
WWW: https://www.getinbank.pl/
NIP: 1080004850
KRS: 0000304735
REGON: 141334039

Godziny otwarcia BOK Getin Bank:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 197 97

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter