Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka

Kasa Stefczyka – informacje o banku

Zdefiniowanie Kasy Stefczyka może sprawiać pewien kłopot – Kasa Stefczyka to forma spółdzielni oszczędnościowo-pożyczkowych. Co warto wiedzieć na ich temat i jakie produkty oferują?

Finanse w Polsce dzielą się na dwa odłamy. Możemy wyróżnić instytucje, które zajmują się bankowością oraz pożyczkami pozabankowymi. Nie da się jednak jednoznacznie podzielić tego, jak działają banki, firmy pożyczkowe i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Warto zaznaczyć, iż jednym z największych SKOK-ów w Polsce jest Kasa Stefczyka. Chcesz wiedzieć, co to za instytucja? Poznaj kilka przydatnych informacji na jej temat!

Kasa Stefczyka – historia banku

Kasa Stefczyka ma charakter handlowej instytucji finansowej. Warto dodać, ze Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka działa już od 1993 roku. Swoje początki ma w Gdyni, gdyż właśnie tam powstał pierwszy oddział tej firmy. Ciekawostką jest fakt, iż nie jest to według prawa ani bank, ani firma pożyczkowa. Można powiedzieć, iż Kasa Stefczyka jest całkowicie odrębnym podmiotem, który jest regulowany przez konkretną ustawę – w tym przypadku ustawa o SKOK-ach.

Działalność Kasy Stefczyka ma dość specyficzny charakter. Na początku swojej działalności była to instytucja, która obsługiwała pracowników firm nadmorskich. Z biegiem czasu doszło do licznych fuzji z innymi SKOK-ami, dzięki czemu Kasa Stefczyka stała się ogólnokrajową instytucją finansową. Obecnie w najbardziej zaludnionych regionach znajduje się nawet kilkanaście oddziałów Kasy Stefczyka. Przez 20 lat działalności firma działała pod nazwą SKOK Stefczyka, a dopiero w 2019 roku zmieniono identyfikację wizualną oraz nazwę na Kasy Stefczyka.

Podstawowe informacje o oddziałach i bankomatach Kasy Stefczyka

Obecnie można powiedzieć, że Kasa Stefczyka ma co najmniej kilkaset placówek partnerskich na terenie całej Polski. Dzięki temu konsumenci mogą wygodnie korzystać z produktów i usług, jakie instytucja przygotowała dla swoich potencjalnych klientów. Nie inaczej jest w przypadku bankomatów, których ogromna ilość przekłada się na realne zadowolenie konsumentów. Warto dodać, że niektóre punkty obsługi klienta nie umożliwiają wnioskowania o kredyty hipoteczne. Zanim udasz się do konkretnej placówki, zawsze sprawdź, czym zajmują się specjaliści pracujący na miejscu w Kasie Stefczyka.

Sesje Elixir w Kasie Stefczyka

Harmonogram sesji Elixir informuje o tym, kiedy dojdzie przelew na Twoje konto oraz kiedy zostanie on zrealizowany z Twojego konta. Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych dokonywanych w złotówkach. Działa w dni powszednie, dlatego przelewy nie są realizowane w weekendy czy w święta. Poniżej znajdziesz godziny sesji przelewów wychodzących i przychodzących w Kasie Stefczyka.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 7.15 11.45 13.45
Przychodzący 11.00-13.00 15.00-16.30 17.00-18.00


Kasa Stefczyka – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT będzie niezbędny podczas zlecenia przelewu międzynarodowego. Jego głównym celem jest szybka identyfikacja instytucji, do której przelew jest zlecany. Kod składa się z ośmiu lub jedenastu znaków, które należy podać przy przelewach środków za granicę. 


Kod SWIFT Kasy Stefczyka: WBKPPLPP


Jeśli dany bank będzie wymagał wprowadzenia większej liczby znaków, do powyższego ciągu znaków kodu SWIFT dodaj na końcu XXX.


Produkty oferowane przez Kasę Stefczyka

Kasa Stefczyka zajmuje się obsługą zarówno klientów indywidualnych, firm, jak i organizacji pozarządowych. W ofercie dostępnej na stronie internetowej oraz w placówkach znajdziesz takie produkty, jak:

Co ciekawe, wiele spraw w Kasie Stefczyka można obecnie załatwić online. Wnioskowanie o nową lokatę lub pożyczkę online odbywa się bez zbędnych formalności i potrzeby wizyty w stacjonarnym oddziale.

Kasa Stefczyka i aplikacja mobilna – jak to działa w praktyce?

Kasa Stefczyka już od jakiegoś czasu oddała do użytku konsumentów zupełnie nową aplikację mobilną. Dzięki temu każdy może jeszcze wygodniej zarządzać swoimi finansami na koncie klienta. Aktualizacja oprogramowania na system iOS oraz Android spowodowała, że korzystanie z niej stało się w 100% bezpieczne, funkcjonalne i o wiele szybsze. Kasa Stefczyka zmieniła głównie sposób logowania do konta, metodę obsługi kart płatniczych oraz płatności zbliżeniowe. Z ciekawostek – do aplikacji została wprowadzona autoryzacja mobilna przy pomocy kodu PIN. Aplikacja mobilna Kasy Stefczyka ma także intuicyjny interfejs, dzięki któremu wygodnie sprawdzisz historię transakcji, wykonasz przelew lub przeanalizujesz swój stan konta.

Opinie o Kasie Stefczyka

Kasa Stefczyka jako instytucja działająca już przez wiele lat na polskim rynku finansowym cieszy się ogromnym uznaniem konsumentów. Opinie posiadaczy kont bankowych lub kredytów są jasne i wskazują głównie na to, iż warto nawiązać współpracę z tym SKOK-iem. Przejrzysta oferta, wiele placówek dostępnych na terenie całego kraju, a także bezproblemowy kontakt z infolinią – to wszystko przekłada się nie tylko na atrakcyjność propozycji współpracy, ale także świetne opinie od zadowolonych konsumentów w całym kraju.

KASA STEFCZYKA - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Legionów 126, 81-472 Gdynia
E-MAIL: kasa@kasastefczyka.pl
WWW: https://www.kasastefczyka.pl/
NIP: 5861040096
KRS: 0000080915
REGON: 190408529

Godziny otwarcia BOK Kasa Stefczyka:
Pon. 08:00 - 22:00
Wt. 08:00 - 22:00
Śr. 08:00 - 22:00
Czw. 08:00 - 22:00
Pt. 08:00 - 22:00
Sb. 08:00 - 20:00

Nr. tel. 801600100

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter