mBank

mBank

mBank – informacje o banku

mBank to jeden z najbardziej znanych banków działających w Polsce, m.in. za sprawą kampanii telewizyjnych. Co warto o nim wiedzieć? Jakie produkty oferuje?


Obecnie na rynku działają banki, które wręcz świetnie reklamują się w sieci oraz telewizji. Jedną z takich instytucji jest mBank, który zawsze inwestuje w swoją identyfikację wizualną oraz dokłada wszelkich starań, by jak najlepiej integrować się z potencjalnymi konsumentami. Chcesz wiedzieć, czy warto założyć konto osobiste lub oszczędnościowe w mBanku? A może interesuje Cię historia tej instytucji? Oto kilka przydatnych informacji!

mBank – historia banku

Bank Rozwoju Eksportu Spółka Akcyjna to pierwsza nazwa później powstałego mBanku. Instytucja ma swoje początki już w roku 1986. To właśnie wtedy Bank Rozwoju Eksportu był aż 5. instytucją pod względem wielkości aktywów w Polsce. Już od samego początku działania tej firmy specjaliści zajmują się usługami finansowymi takimi, jak np. leasingi, faktoring, finansowanie nieruchomości i wiele innych. Od 1992 roku mBank pojawił się jako instytucja notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Już w 2000 roku powstał mBank jako wyłącznie internetowy bank detaliczny dla klientów w Polsce. W kolejnych latach, bo już w 2007 roku bank rozszerzył swoją działalność na Czechy oraz Słowację. Po 2011 uruchomiono pierwszy serwis transakcyjny online, a od 2014 roku bank nawiązał stałą współpracę z Orange. Obecnie to jedna z najszybciej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce. Warto o tym pamiętać, zanim podejmie się ostateczną decyzję o nawiązaniu współpracy z danym bankiem.

Placówki, bankomaty i wpłatomaty mBanku w Polsce

Na terenie Polski mBank ma wiele swoich stacjonarnych placówek. Na miejscu obsługiwani są zarówno klienci indywidualni, biznesowi, premium, korporacyjni jak i młode osoby poszukujące pierwszych produktów finansowych w swoim życiu. Obecnie mBank jest 5. co do wielkości bankiem w Polsce, ma ponad 3 mln aktywnych użytkowników bankowości mobilnej oraz obsługuje około 5,5 mln klientów detalicznych. Firma zatrudnia ponad 9 tys. pracowników w całym kraju, którzy zapewniają najwyższy standard obsługi konsumenta w stacjonarnych placówkach, na infolinii oraz za pośrednictwem poczty e-mail.

Placówki, bankomaty i wpłatomaty dostępne są niemalże w każdym większym mieście na terenie Polski, ale także w tych mniejszych miejscowościach. Co ciekawe, instytucja umożliwia też darmowe korzystanie z bankomatów należących do sieci Euronet i Planet Cash, co znacznie ułatwia konsumentom realizowanie transakcji gotówkowych.


Sesje Elixir w mBanku

Znajomość terminów sesji Elixir pozwala na zaplanowanie wysyłki przelewu do odbiorcy tak, by dotarł on w określonym czasie. Sesje wychodzące informują o tym, kiedy przelewy zostaną wysłane z konta, zaś przelewy przychodzące o tym, kiedy dotrze przelew na Twoje konto. Warto pamiętać, że sesje wykonywane za pomocą systemu Elixir realizowane są tylko w dni robocze. Jeśli chcesz, by przelew dotarł szybko w weekendy lub święta, skorzystaj z przelewów mobilnych lub przelewów natychmiastowych.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 5.55 9.55 13.25
Przychodzący 11.15 15.00 18.15

 

mBank – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT przyda Ci się, jeśli chcesz wykonać przelew międzynarodowy. To ośmio lub jedenastoliterowy ciąg znaków, który umożliwia identyfikację banku. W Polsce stosuje się określenia kod SWIFT, ale w pozostałych krajach używa się nazwy BIC, czyli Bank Identifier Code. Kod SWIFT mBanku znajdziesz poniżej.


Kod SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

 

Produkty mBanku dostępne w ofercie

MBank zajmuje się obsługą klientów biznesowych, indywidualnych, korporacyjnych oraz stowarzyszeń. Oferta produktów i usług dopasowywana jest tak, aby każda osoba zainteresowana propozycją współpracy mogła znaleźć rozwiązania spełniające w 100% jej potrzeby. Do głównych produktów, jakie dostępne są w ofercie banku, zaliczamy:

Instytucja w swojej ofercie ma także rozwiązania dla osób potrzebujących pomocy w załatwieniu spraw urzędowych. Posiadając konto w mBanku, można wygodnie przesyłać przelewy do ZUS oraz US, a także składać wnioski przy pomocy autoryzacji mobilnej.

Aplikacja mobilna mBanku – co warto o niej wiedzieć?

Mobilna bankowość dostępna jest dla każdego, kto posiada konto bankowe w mBanku. Oprogramowanie do zarządzania finansami z poziomu smartfona można pobrać na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Aktywacja aplikacji jest prosta. Wystarczy, że poświęcisz tylko kilka minut na aktywację poprzez infolinię i będziesz mieć wygodny dostęp do swoich finansów. Przy pomocy mobilnej aplikacji:

  • sprawdzisz stan konta;
  • zlecisz przelew;
  • przeanalizujesz historię swojego rachunku;
  • potwierdzisz operację płatniczą;
  • dokonasz płatności bezgotówkowych.

Opinie o mBanku – co sądzą klienci?

Zastanawiasz się, czy warto zostać klientem banku mBank? Zdecydowanie tak! Jeśli nie masz pewności, koniecznie sprawdź opinie na temat tej instytucji. Inny konsumenci, którzy dotychczas korzystali z produktów oraz obsługi w stacjonarnych placówkach doceniają głównie takie aspekty, jak:

  • bogata oferta produktów finansowych;
  • świetnie dobrane godziny pracy placówek;
  • wykwalifikowana kadra doradców finansowych;
  • i wiele innych cech.

Jeśli dokładnie przeanalizujesz opinie o mBanku, na pewno zauważysz, że warto zostać klientem tego banku na terenie Polski. Możesz w ten sposób zyskać nie tylko wygodny dostęp do swoich środków na koncie, ale także będziesz mieć gwarancję bezpieczeństwa dla każdej transakcji mobilnej.

MBANK - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Senatorska 18, 00-950 Warszawa
E-MAIL: -
WWW: https://www.mbank.pl/
NIP: 5260215088
KRS: 0000025237
REGON: 001254524

Godziny otwarcia BOK mBank:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 300 800

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter