Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska – informacje o banku

Santander Bank Polska to bank, który pojawił się stosunkowo niedawno, aczkolwiek Santander Bank Polska to po prostu dawny Bank Zachodni WBK. Co warto o nim wiedzieć? Jakie produkty oferuje?


Santander Bank Polska to instytucja, która zasługuje na miano jednej z najlepszych na terenie Polski. Ten bank mocno inwestuje w działania marketingowe oraz stale rozwija swoją ofertę dla wszystkich klientów na terenie kraju. Dzięki temu ich liczba stale wzrasta, a poziom obsługi konsumentów utrzymywany jest na najwyższym poziomie. Sprawdź, jak działa Santander na terenie Polski i dlaczego warto nawiązać współpracę z tą instytucją.

Santander Bank Polska – historia banku

Z ciekawostek o historii Santander Bank Polska warto zaznaczyć, że jeszcze przed 2018 rokiem ten działał pod nazwą Bank Zachodni WBK. Ten powstał w 1988 roku z inicjatywy Rady Ministrów, a dwa lata później był już spółką Skarbu Państwa. Pod pierwotną nazwą instytucja działała przez 17 lat. Nazwa Santander Bank Polska pojawiła się pierwszy raz w 2010 roku. Kolejno w 2011 roku miała miejsce fuzja, która sprawiła, że instytucja była tzw. Kredyt Bankiem. Dopiero od 2018 roku Santander Bank Polska jest pełnoprawnym bankiem o takiej nazwie.

Warto też nadmienić, iż Santander Bank Polska w 2017 roku przejął część udziałów Deutsche Banku, a jeszcze wcześniej został głównym udziałowcem BZW BK. Obecnie instytucja działa na wielu obszarach bankowości, dzięki czemu stale zyskuje nowych konsumentów na terenie kraju.

Oddziały, bankomaty i wpłatomaty Santander Bank Polska

Grupa Banco Santander posiada ogólnie ponad 11 tys. oddziałów, które obsługują łącznie ponad 22 mln klientów. To ogromne liczby, które sprawiają, że instytucja stale się rozrasta, inwestuje w nowoczesne rozwiązania technologiczne dla bankowości, a także wdraża do swojej oferty coraz ciekawsze rozwiązania finansowe dla klientów indywidualnych, biznesowych i nie tylko. Obecnie na polskim rynku działają dwa banki pod tą nazwą, czyli: Santander Consumer Bank oraz Santander Bank Polska. Instytucja obsługuje szereg klientów w całym kraju, którzy poszukują najlepszej formy finansowania dopasowanej do ich potrzeb, a także możliwości prowadzenia rachunku bankowego z minimum formalności i opłat.


Sesje Elixir w Santander Banku Polska

Harmonogram sesji Elixir informuje nas o tym, kiedy wykonywane są przelewy z i na rachunek w danym banku. Sesje wychodzące to przelewy, które zlecasz na konto innego odbiorcy. Sesje przychodzące informują o tym, kiedy dojdzie przelew na Twój rachunek.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 8.15 12.15 14.45
Przychodzący 11.00 15.00 18.00


Santander Bank Polska – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT jest niezbędny do wykonywania przelewów międzynarodowych. Należy go podać w celu identyfikacji banku, do którego mają trafić środki. Każdy bank, a nawet w przypadku niektórych instytucji - oddział - ma swój indywidualny numer SWIFT. 


Kod SWIFT Santander Banku Polska: WBKPPLPP


Jeśli dany bank będzie wymagał wprowadzenia większej liczby znaków, do powyższego ciągu znaków dodaj na końcu XXX.


Produkty oferowane przez Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to instytucja, która zajmuje się obsługą klientów biznesowych, korporacyjnych, stowarzyszeń oraz klientów indywidualnych. W ofercie tej instytucji znajdziesz takie pozycje, jak:

 

Jeśli szukasz banku, który spełnia oczekiwania wszystkich klientów (nawet tych najbardziej wymagających), to idealnie trafiłeś. Dokładne warunki współpracy zawsze sprawdzisz bezpośrednio na stronie internetowej banku, na infolinii lub podczas osobistej wizyty w wybranej placówce na terenie Polski.

Aplikacja mobilna Santander Banku Polska – jak działa?

Santander mobile to aplikacja, która łączy w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygodę. Program na smartfona możesz pobrać bezpośrednio ze strony banku. Ten jest dostępny na platformę Android oraz iOS. Co ciekawe, w ramach aplikacji mobilnej banku Santander możesz płacić za przejazdy autostradowe, otrzymywać powiadomienia o transakcjach bezpośrednio na urządzenie, a także płacić mobilnie BLIKiem. Wykorzystując aplikację, możesz też wygodnie zlecać przelewy i sprawdzać historię płatności. Zasada działania jest prosta. Pobierasz aplikację na swój smartfon, rejestrujesz telefon swoimi danymi autoryzacyjnymi dla banku i korzystasz z wielu możliwości Santander mobile.

Opinie o Santander Banku Polska

W sieci znajdziesz wiele opinii konsumentów na temat działania instytucji, jaką jest Santander Bank Polska. W tym przypadku recenzje konsumentów jasno wskazują, iż warto zostać klientem tego banku. Kontrahenci posiadający rachunki bankowe doceniają wygodny dostęp do pomocy doradców na różnych płaszczyznach, darmowe bankomaty i wpłatomaty oraz atrakcyjną ofertę produktów finansowych. Osoby, które szukają innowacyjnych rozwiązań związanych z bankowością indywidualną lub firmową, koniecznie powinny sprawdzić opinię oraz ofertę Santander Bank Polska.

 

Produkty oferowane przez bank :

SANTANDER BANK POLSKA - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa
E-MAIL: kontakt@santander.pl
WWW: https://www.santander.pl/
NIP: 8960005673
KRS: 0000008723
REGON: 930041341

Godziny otwarcia BOK Santander Bank Polska:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 781 119 999

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter