Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank – informacje o banku

Santander Consumer Bank to instytucja, którą można dość łatwo pomylić z podobnym bankiem Santander Bank Polska. W tym przypadku obydwie instytucje działają w Polsce od wielu lat, świadcząc usługi finansowe najwyższej jakości. Santander Consumer Bank to jednak odrębny podmiot, który oferuje zupełnie inne produkty oraz obsługuje odmienne grupy klientów. Sprawdź, jak w praktyce działa ten popularny bank z czerwonym logo!


Santander Consumer Bank – historia banku

Santander Consumer Bank to instytucja, która rozpoczęła swoją działalność już w 2002 roku. Od tamtego czasu instytucja funkcjonowała pod różnymi nazwami np. PTF Bank S.A., natomiast od 2006 roku już pod oficjalną nazwą SCB. Warto wiedzieć, że Santander Consumer Bank oraz Santander Bank Polska mają ze sobą wiele wspólnego, gdyż należą do jednej grupy – Grupy Santander. SCB ma jednak zupełnie inną licencję bankową, inną władzę oraz odrębną siedzibę.

Obecnie Santander Consumer Bank, aby nie konkurować ze wspólnikiem Santander Bankiem Polska, zajmuje się zupełnie innym profilem działalności oraz grupą klientów. Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujesz się na wizytę w konkretnym oddziale tej instytucji.

 

Placówki Santander Consumer Bank – jak działają?

Placówki Santander Consumer Bank są dostępne w całym kraju dla każdego klienta zainteresowanego ofertą produktów finansowych. W tym przypadku można udać się do oddziału, aby zapoznać się z aktualną ofertą i podpisać ewentualną umowę o współpracy w zakresie konta osobistego. Punkty obsługi konsumenta Santander Consumer Banku działają w standardowych godzinach dla tego typu instytucji, choć konsumenci doceniają w szczególności wygodny dostęp do placówek. Według historycznych danych SCB ma w Polsce około 100 placówek, choć ta liczba stale się zmienia i raczej ulega wzrostom. Oprócz do dyspozycji klientów dostępne są bankomaty i wpłatomaty działające przez całą dobę.

 

Sesje Elixir w Santander Consumer Banku

Jeśli chcesz sprawdzić, o której godzinie możesz się spodziewać środków z przelewu na konto w Santander Consumer Banku lub kiedy są wysyłane przelewy z Twojego konta, konieczne będzie zapoznanie się z harmonogramem sesji Elixir. Godzina sesji wychodzących to czas, kiedy przelew jest wysyłany z rachunku, a godzina sesji przychodzących określa czas, kiedy przelew wpływa na rachunek. Sprawdź, jak to wygląda w Santander Consumer Banku.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 9.00 13.30 16.00
Przychodzący 11.00 15.00 17.00

 

Santander Consumer Bank – kod SWIFT/ BIC

SWIFT to Międzynarodowy Kod Identyfikujący dany bank lub inną instytucję finansową. Jest niezbędny do wykonywania transakcji międzynarodowych. Kod przypisany Santander Consumer Bankowi znajdziesz poniżej.


Kod SWIFT Santander Consumer Banku: SCFBPLPW


Jakie produkty oferuje Santander Consumer Bank?

Oferta Santander Consumer Bank dotyczy wyłącznie klientów indywidualnych. To podstawowa cecha, jaką wyróżnia się SCB spośród innych banków działających w Polsce. Najciekawsze oferty produktów w aktualnej ofercie banku, to:

 

Aplikacja Santander Consumer Banku

Klienci Santander Consumer Bank mogą wygodnie korzystać z aplikacji mobilnej na iOS oraz Android. Mobilny asystent na smartfona pomoże przy   dowolnych potrzeb i podpisywaniu umów kredytowych. Z aplikacją mobilną zyskasz dostęp do swoich produktów w dowolnej chwili, bezpieczne logowanie do serwisu, opcję szybkiej spłat zobowiązania oraz szybki kontakt z bankiem. Możesz też wygodnie sprawdzić aktualną ofertę produktów finansowych, które proponuje Santander Consumer Bank nowym, jak i stałym klientom. Sama instalacja, aktywacja oraz pierwsze uruchomienie aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku trwa maksymalnie kilka minut.

Opinie o Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank to instytucja, z jaką współpracuje wiele osób w zakresie kredytów ratalnych oraz innych zobowiązań finansowych. Ten bank stawia na sprawdzone rozwiązania pozwalające na bezpieczne ulokowanie swoich środków, a także zaciągnięcie dodatkowego zobowiązania w razie potrzeby. Konsumenci doceniają w tym przypadku głównie:

  • krótki czas reakcji doradców i profesjonalne podejście do każdej sprawy;
  • ciekawą ofertę produktów finansowych;
  • przejrzyste warunki współpracy;
  • łatwy dostęp do placówek, bankomatów i wpłatomatów.


Jeśli chcesz wziąć kredyt gotówkowy lub założyć lokatę na atrakcyjnych warunkach, koniecznie weź pod uwagę Santander Consumer Bank i zapewnij sobie maksimum zadowolenia ze świadczonych przez bank usług!

 

SANTANDER CONSUMER BANK - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Strzegomska 42c, 53-611 Wrocław
E-MAIL: biuro@santanderconsumer.pl
WWW: https://www.santanderconsumer.pl/
NIP: 5272046102
KRS: 0000040562
REGON: 012736938

Godziny otwarcia BOK Santander Consumer Bank:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 195 00

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter