title

Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna?

W dzisiejszych czasach większość spraw możesz załatwić przez internet, nie wychodząc z domu. Dotyczy to również wzięcia pożyczki online. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Wnioskowanie o pożyczkę przez internet jest bezpieczne i może się okazać przydatne w wielu sytuacjach. Oczywiście zawsze trzeba być czujnym i pamiętać o kilku zasadach.

 1. Przyjrzyj się stronie pożyczkodawcy
  Jeśli wydaje Ci się podejrzana, zewsząd atakują Cię dziwne komunikaty i reklamy – po prostu ją opuść i zdecyduj się na pożyczkę w innej firmie. Zwróć również uwagę, czy witryna rozpoczyna się od protokołu https:// oraz czy na pasku widnieje symbol zamkniętej kłódki. Wówczas masz pewność, że witryna jest bezpieczna.

 2. Sprawdź, czy na Twoim komputerze nie jest zainstalowane złośliwe oprogramowanie
  Wystarczy, że włączysz opcję skanowania urządzenia, by mieć pewność, że nie masz żadnych wirusów, które mogą wykraść Twoje dane osobowe z wniosku pożyczkowego

 3. Nie łącz się z publiczną siecią wi-fi
  Wniosek o pożyczkę wypełniaj tylko i wyłącznie, korzystając z internetu domowego lub z transmisji danych, które są udostępnione tylko dla Ciebie. Nie wypełniaj formularzy pożyczkowych, gdy jesteś połączony z wi-fi ogólnodostępnym, np. w restauracji, centrum handlowym czy w komunikacji publicznej.

 4. Potwierdź dane wpisane we formularzu
  Zanim wyślesz formularz, dokładnie sprawdź, czy dane, które w nim wpisałeś, nie zostały podmienione przez złośliwe oprogramowanie. Szczególną uwagę zwróć na numer konta, gdyż to na nim najbardziej zależy hakerom, którzy chcą przechwycić Twoją pożyczkę.

 5. Regularnie aktualizuj hasła do swoich kont internetowych
  Wnioskując o pożyczkę online, prawdopodobnie zostaniesz poproszony o założenie konta klienta w serwisie danego pożyczkodawcy. Utwórz tam login i hasło, które będą trudne do odgadnięcia przez osoby trzecie – niech więc nie będzie to np. Twoje imię i data urodzenia. Jeśli masz z tym problem, skorzystaj z generatora haseł, znajdziesz go w internecie. Pamiętaj również o regularnym aktualizowaniu swoich haseł, by mieć pewność, że nikt z nich nie skorzysta.
piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Luty 2024

Dodaj komentarz

Komentarze:

Karol

Pożyczki przez Internet są bezpieczne, ale dokładnie tak, jak opisane w artykule, najpierw trzeba parę rzeczy posprawdzać. I przede wszystkim zmieniać hasła regularnie...

Odpowiedz

newsletter