title

Jakich dokumentów wymaga bank do wzięcia kredytu?

Chcesz złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę bankową? Poznaj listę dokumentów wymaganych podczas wnioskowania o produkt w banku.

Zastanawiasz się, jakich dokumentów wymaga bank do wzięcia kredytu gotówkowego? Otóż, gwarantuję Ci, że kredyt gotówkowy nie wymaga dużej liczby papierologii i wniosków. W zależności od tego, jaka kwota jest Ci potrzebna, wymagania banków mogą być różne. Zależność jest następująca – im wyższą kwotę chcesz pożyczyć, tym więcej niezbędnych dokumentów będziesz musiał dostarczyć do banku. Oto lista dokumentów wymaganych do wzięcia kredytu w banku.

  1. Dowód osobisty – upewnij się, że jest ważny. To podstawowy dokument potrzebny do złożenia wniosku w banku: zarówno do otrzymania kredytu czy pożyczki, jak i otwarcia konta osobistego, oszczędnościowego lub lokaty.

  2. Drugi dokument osobisty ze zdjęciem – w celu potwierdzenia tożsamości, np. paszport lub prawo jazdy. Nie we wszystkich przypadkach bank będzie wymagał przedstawienia drugiego dokumentu.

  3. Zaświadczenie o dochodach – niezbędne w przypadku wnioskowania o wysokie kwoty, dostarczone od pracodawcy; w niektórych sytuacjach możesz również zostać poproszony o zaświadczenie dochodu współmałżonka.

  4. Poprawnie wypełniony wniosek kredytowy – bank bierze pod uwagę zarówno wnioski internetowe w formie elektronicznej, jak i te w wersji fizycznej. 

  5. Wyciąg z konta – bank może wymagać przedstawienia wyciągu z Twojego konta osobistego z ostatnich trzech, sześciu lub dwunastu miesięcy w celu potwierdzenia otrzymywania regularnego  dochodu.
piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – LIPIEC 2020

Dodaj komentarz

newsletter