Provident

Provident

Provident – informacje o firmie


Provident to jeden z najbardziej znanych pożyczkodawców w naszym kraju. Jego kilkudziesięcioletnia historia sprawiła, że jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych. Sprawdź informacje o firmie Provident!

Szukasz instytucji finansowej, która zachwyci Cię jakością zdalnej obsługi klienta i jednocześnie zaproponuje atrakcyjne warunki finansowania dopasowane do Twoich potrzeb? W takim razie koniecznie sprawdź, jak działa firma pożyczkowa Provident. To instytucja, która jest znana na polskim rynku finansowym już od wielu lat!

Historia firmy Provident

Provident Polska działa na naszym rynku już od 1997 roku. Tak długi staż i zaufanie klientów sprawiły, że firma jest liderem na rynku szybkich pożyczek gotówkowych. Provident jest częścią międzynarodowej grupy finansowej IPF (International Personal Finance), która rozpoczęła swe funkcjonowanie w 2007 roku. Obecnie jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W skład grupy wchodzi Polska, Bułgaria, Czechy, Meksyk, Rumunia oraz Węgry. Provident Polska udzieliło pożyczek ponad 4 mln Polaków, z czego ok. 90% z nich było zadowolonych. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Firma na przestrzeni lat wypracowała sobie już bardzo dobrą opinię wśród konsumentów, a także rozwinęła się tak mocno, że działa już na terenie całego kraju. To wszystko za sprawą możliwości internetu i opcji udzielania pożyczek online.

Provident – najważniejsze informacje

W kwestii działania Providenta warto dodać, iż jest to instytucja, która działa przede wszystkim z myślą o swoich potencjalnych klientach. Aby ubiegać się o pożyczkę w Providencie, należy spełnić określone w regulaminie warunki, a mianowicie:

  • mieć ukończone minimum 18 lat;
  • posiadać stałe miejsce zameldowania;
  • legitymować się aktualnym dowodem tożsamości;
  • być obywatelem RP;
  • mieć stałe i udokumentowane źródło dochodu.

To wystarczy, aby ubiegać się o pożyczkę online w firmie Provident. Warto dodać też, że Provident pozwala na zaciągnięcie zobowiązania tylko na określony z góry czas, a mianowicie: 3, 6, 12, 24 oraz 36 miesięcy. Warto też nadmienić, iż Provident gwarantuje szybki proces wnioskowania przez serwis internetowy oraz wypłatę środków na konto bankowe lub w gotówce do ręki.

Provident – logowanie do serwisu

W serwisie Provident jest też możliwość logowania do serwisu internetowego. Online odbywa się też proces wnioskowania o udzielenie pożyczki, dzięki czemu proces ten trwa zaledwie kilkanaście minut wraz z weryfikacją potencjalnego pożyczkobiorcy. W tym przypadku nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo transakcji. Provident wykorzystuje tylko bezpieczne połączenie sieciowe, a także sprawdzone rozwiązania IT. Aby zalogować się na swoje konto w Providencie, musisz:

  1. Podać swój adres e-mail jako login.
  2. Wpisać hasło, które zostało ustalone na etapie wnioskowania o pierwszą pożyczkę online.

Po podpisaniu umowy pożyczkowej w serwisie online lub aplikacji mobilnej zawsze znajdziesz wszelkie niezbędne informacje na temat aktualnego zadłużenia oraz opcji spłaty. Możesz też porozmawiać z doradcą Providenta, a ten zawsze odpowie na wszelkie Twoje pytania.

Jakie pożyczki oferuje Provident?

W ofercie firmy Provident możesz znaleźć różnorodne produkty. Należą do nich głównie pożyczki gotówkowe, ale znajdziesz ich kilka rodzajów. Możesz wnioskować o pożyczki internetowe, gdzie cały proces przebiega w 100% online. Kolejną opcją są pożyczki domowe z tygodniową lub miesięczną ratą. Provident oferuje również pakiety ubezpieczeń, które przygotował przy współpracy z firmą AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. z siedzibą w Warszawie. Maksymalne kwoty i okres spłaty pożyczek są dość duże, dlatego każdy może znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Podsumowując, Provident to mocno rozbudowana firma pożyczkowa, która ma w swojej ofercie wiele ciekawych produktów finansowych. W tym przypadku możesz skorzystać z oferty:

Jak widzisz, propozycja współpracy od tej instytucji jest naprawdę ciekawa i obejmuje produkty, których poszukują najczęściej konsumenci na terenie Polski. Warto dodać, że pożyczka w domu obejmuje zobowiązanie z tygodniową lub miesięczną ratą oraz możliwość otrzymania pieniędzy w gotówce bezpośrednio do rąk własnych. Dzięki temu jako klient Providenta nie musisz mieć własnego konta bankowego, aby móc otrzymać dodatkowe pieniądze w ramach pożyczki. Atrakcyjne oprocentowanie, całkiem spore kwoty finansowania nawet do 15 tys. złotych oraz długi okres spłaty to główne cechy, jakimi wyróżnia się Provident spośród innych firm pożyczkowych na polskim rynku. 

Poniżej znajdziesz porównanie trzech pożyczek online znajdujących się w ofercie Providenta. Należą do nich: Pożyczka Samoobsługowa PRO, Pożyczka Wynajmowana, Pożyczka na 48 miesięcy.

Pożyczki w ofercie firmy Provident
Nazwa produktu Pożyczka Samoobsługowa PRO Pożyczka Wynajmowana Pożyczka na 48 miesięcy
Kwota pożyczki 300 - 15 000 zł 500 - 4 000 zł 5 000 - 20 000 zł
Okres spłaty 3 - 36 miesięcy 5 miesięcy 48 miesięcy
Oprocentowanie 0% 0% 5%
Prowizja wysokość uzależniona od kwoty pożyczki
Opłata przygotowawcza 40 zł 40 zł 0 zł
RRSO 9,73% 79,59% 19,99%
Przykład reprezentatywny Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 1000 zł (w tym: prowizja 480 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 480 zł, odsetki 0 zł), 24 równe raty miesięczne w wysokości 250 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2022 na reprezentatywnym przykładzie.  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 79,59%; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2200 zł; całkowita kwota do zapłaty 2750 zł; oprocentowanie stałe 0%; całkowity koszt kredytu 550 zł (w tym: prowizja 510 zł; opłata przygotowawcza 40 zł; odsetki 0 zł); 5 miesięcznych rat: 4 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości 110 zł, ostatnia, 5. miesięczna rata w wysokości 2310 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.04.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,99%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 11700 zł, całkowita kwota do zapłaty 16602,33 zł, oprocentowanie stałe 5%, całkowity koszt kredytu 4902,33 zł (w tym: prowizja 0 zł, opłata przygotowawcza 0 zł, opłata za elastyczny plan spłat 3440,97 zł, odsetki 1461,36 zł), 47 miesięczne równe raty w wysokości 345,89 zł, ostatnia (48.) miesięczna rata w wysokości 345,5 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 13.04.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

 

Opinie o Providencie

Opinie o Providencie zmieniały się na przestrzeni lat, ale obecnie większość konsumentów docenia funkcjonalność serwisu online i aplikacji mobilnej. Liczne pochwały zbiera także ciekawa oferta produktów pożyczkowych, z których można skorzystać całkowicie online lub z domu z opcją wypłaty pożyczki w gotówce. To dobra opcja dla osób starszych nieposiadających rachunków bankowych. Analizując opinie konsumentów tej firmy oraz wiele innych aspektów (np. ofertę) można śmiało powiedzieć, iż warto zainteresować się możliwością współpracy z Providentem. W ten sposób na pewno szybko zdobędziesz dodatkową gotówkę, a w razie potrzeby ubezpieczysz się od nieszczęśliwych i losowych zdarzeń w życiu.

Produkty oferowane przez firmę pożyczkową :

PROVIDENT - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Inflancka 4a, 00-189 Warszawa
E-MAIL: bok@provident.pl
WWW: https://www.provident.pl
NIP: 5251571292
KRS: 0000009389
REGON: 011994880

Godziny otwarcia BOK Provident:
Pon. 07:00 - 21:00
Wt. 07:00 - 21:00
Śr. 07:00 - 21:00
Czw. 07:00 - 21:00
Pt. 07:00 - 21:00

Nr. tel. 600200200

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter