Solcredit

Solcredit

Solcredit – opinie i informacje o firmie

Chcąc wziąć pożyczkę, nie zawsze wiadomo, gdzie najlepiej się po nią zgłosić. Firm oferujących takie produkty jest w końcu niezwykle dużo, a w ilości terminów finansowania, dostępnych kwot i innych detali można się pogubić. Z pomocą przychodzi platforma Solcredit, która prosi klientów o wskazanie jedynie dwóch podstawowych informacji na temat szukanej pożyczki. Obiecuje przy tym, że wszystko działa sprawnie, a przy tym w 100% online. Pozostaje pochylić się nad tym, co dokładnie zalicza się do usług Solcredit i jak one działają w praktyce.

Solcredit - informacje o firmie

Pod marką Solcredit kryje się projekt międzynarodowej firmy finansowej, która pochodzi ze stolicy Estonii, czyli Tallinna. Tam w 2015 roku powstał nowoczesny startup finansowy Fiizy OÜ, który prędko zyskał globalny zasięg i zaznaczył swoją obecność w 20 krajach z całego świata. W ramach ekspansji zdecydowano się powołać spółkę Fiizy Poland z siedzibą w Warszawie, która koordynuje działalność Solcredit w Polsce. Zasady, na jakich działa ta platforma, nie są jednak typowe w porównaniu do konkurencji oferującej pożyczki.

Solcredit nie jest bowiem typem firmy pożyczkowej, lecz platformą, za pomocą której złożymy wniosek i otrzymamy najlepsze oferty kredytowe. W pakiet usług Solcredit nie wchodzi prowadzenie całego procesu udzielenia finansowania - firma ta nie udziela pożyczek, lecz funkcjonuje jako tzw. pośrednik pożyczkowy. Zamiast przeglądać po kolei poszczególne propozycje pożyczek w danych firmach, Solcredit gwarantuje oszczędność czasu i kompleksowe wsparcie.

Solcredit szczyci się na swojej stronie internetowej tym, że od 2015 roku obsłużył już ponad 500 000 klientów, którym udzielono ponad 1 milion pożyczek na kwotę większą niż 1 miliarda dolarów. Firma ta to zatem gracz o dużym, międzynarodowym znaczeniu.


Logowanie do Solcredit - jak utworzyć konto?

Solcredit to platforma internetowa, która swoim klientom oferuje szeroki pakiet korzyści. Aby go poznać, wystarczy posiadać tutaj konto użytkownika, którego utworzenie jest wyjątkowo proste. Pomoże to w szybkim złożeniu wniosku pożyczkowego.

 1. Gdy znajdujesz się już na stronie internetowej pożyczkodawcy, kliknij w przycisk "zaloguj się" i przejdź do kolejnego okienka.

 2. Podaj swój adres poczty e-mail, z wykorzystaniem którego chcesz dokonać rejestracji konta.

 3. Wejdź na swoją skrzynkę e-mail, a następnie otwórz najnowszą wiadomość wysłaną przez Solcredit. Znajduje się tam link aktywacyjny, w który musisz kliknąć.

 4. Pora przejść do dokończenia rejestracji konta użytkownika, do czego niezbędne będzie m.in. ustalenie unikalnego hasła logowania.

 5. Po założeniu konta użytkownika, możesz się do niego swobodnie i w każdej chwili logować z poziomu strony internetowej Solcredit. Uzyskujesz w ten sposób dostęp do konta, gdzie sprawdzać możesz informacje o ofercie pożyczki, z której skorzystałeś za pomocą opisywanego pośrednika.


Jakie pożyczki oferuje Solcredit?

Jako pośrednik pożyczkowy, Solcredit pomaga w uzyskaniu określonego rodzaju finansowania. Dostępne tutaj oferty pożyczkowe kierowane są od osób, które potrzebują pozyskać niewygórowane kwoty pieniężne, najczęściej rzędu kilku tysięcy złotych. Wszystko to z możliwością spłaty w formie wygodnych rat, które rozłożone mogą zostać na okres dobrany elastycznie do preferencji klienta. Warto pamiętać, że dokładne parametry finansowania zawsze przedstawia określona firma pożyczkowa współpracująca z Solcredit - rolą tej platformy jest nakierowanie klienta na oferty najlepiej dopasowane do jego potrzeb.


Solcredit - przykładowy koszt pożyczki

W przypadku pożyczki uzyskanej za pomocą Solcredit, klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów z racji skorzystania z usług tego pośrednika. Co więcej, na stronie internetowej możemy poznać reprezentatywny koszt pożyczki, który przedstawia przykładowy rodzaj oraz wysokość opłat, które ponosimy jako klient jednej z firm współpracujących z Solcredit. Co warto wiedzieć w tym zakresie?

 • Kwota pożyczki: 2000 zł

 • Termin spłaty: 91 dni

 • Całkowity koszt pożyczki: 686,97 zł

 • Całkowita kwota pożyczki: 2686,97 zł

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 501,22%


Jakie warunki trzeba spełnić w Solcredit?

Przed zaciągnięciem pożyczki za pośrednictwem strony Solcredit, warto przygotować się jeszcze na ogólne wymagania stawiane potencjalnym klientom. Ich treść znajdziemy na stronie internetowej tej firmy i odzwierciedlają one warunki, jakie spotkamy u większości pożyczkodawców. Na co należy się przygotować?

 • Każdy klient musi być osobą pełnoletnią, która jest w wieku od 18 do 80 lat.

 • Wnioskujący o pożyczkę musi mieszkać na terenie Polski, a także posługiwać się ważnym dowodem osobistym.

 • Do wniosku o pożyczkę konieczne jest posiadanie numeru telefonu, adresu poczty e-mail oraz polskiego konta bankowego.

Jako że mamy do czynienia z pośrednikiem finansowym, Solcredit nie zajmuje się weryfikacją tożsamości oraz zdolności kredytowej klienta. Aspekty te są jednak niezwykle ważne podczas wnioskowania o pożyczkę, dlatego warto być przygotowanym na działania ze strony firm pożyczkowych. Te przed wydaniem decyzji w sprawie finansowania sprawdzą nas w bazach dłużników. Wśród nich, oprócz Biura Informacji Kredytowej, znajdują się też rejestry z grona Biur Informacji Gospodarczej jak BIG InfoMonitor czy KRD.

Warto też pamiętać, że możemy zostać poproszeni o potwierdzenie swojej tożsamości. Ta procedura odbywa się z kolei za pomocą dokonania tzw. przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza lub zalogowania się do bankowości elektronicznej za pomocą jednego ze zautomatyzowanych systemów.

Jak wnioskować o pożyczkę w Solcredit?

Solcredit szczyci się tym, że działa w sposób czytelny i przejrzysty, a od otrzymania pożyczki dzieli nas jedynie kilka szybkich kroków. Warto sprawdzić, na co dokładnie należy się przygotować, gdy decydujemy się wypełnić i złożyć wniosek pożyczkowy w Solcredit.

 1. Nim otworzy się formularz wnioskowania o pożyczkę, Solcredit poprosi nas o wskazanie podstawowych parametrów poszukiwanej pożyczki. Za pomocą suwaka określić należy najpierw wysokość kwoty, którą chcemy otrzymać, przy czym musi się ona mieścić w podanym na stronie internetowej zakresie.

 2. Po wybraniu przycisku "zaczynajmy!", Solcredit prosi nas o doprecyzowanie dwóch ważnych informacji. Najpierw należy podać przybliżony cel pożyczki, a następnie określić preferowany termin spłaty. Obie opcje możemy wygodnie uzupełnić poprzez wybranie jednej z opcji dostępnych w rozwijanym menu.

 3. Przechodząc do kolejnego etapu, należy wskazać swoje dane osobowe: imię i nazwisko, a także numer telefonu.

 4. Następny etap formularza poprosi nas o wpisanie naszego prywatnego adresu poczty e-mail. Do tego niezbędne będzie zaznaczenie wybranych zgód, po czym przekierowani zostaniemy automatycznie do kolejnej części wniosku pożyczkowego.

 5. Teraz należy podać numer PESEL, a także numer i serię dowodu osobistego. Wczytają się po tym kolejne okienka do wypełnienia: stopień edukacji oraz stan cywilny.

 6. Następny etap to przedstawienie informacji o tym, ile posiadamy osób na utrzymaniu oraz jaki jest status nieruchomości, w której mieszkamy.

 7. Teraz pora na scharakteryzowanie informacji o zatrudnieniu. Wskazujemy m.in. typ umowy, staż pracy, wysokość miesięcznego dochodu netto oraz kwotę średnich miesięcznych wydatków.

 8. Po wskazaniu kompleksowych informacji, rosną szanse na pozytywną odpowiedź od partnerów. Przed potencjalnym uzyskaniem pożyczki w Solcredit dzieli nas już tylko podanie numeru konta bankowego, na którego chcemy, aby dana firma pożyczkowa przelała nam przyznane środki.

 9. Na koniec potwierdzamy podane dane osobowe i przekazujemy formularz do weryfikacji. Zazwyczaj już po chwili powinna się pojawić pierwsza oferta z propozycją finansowania od którejś z firm. Podpisujemy z nią umowę, a środki powinny znaleźć się na koncie najpóźniej kolejnego dnia roboczego.


Opinie o Solcredit

Opisywana dziś platforma pożyczkowa bez wątpienia wypracowała na polskim rynku stabilną i ugruntowaną pozycję. Opinie klientów o firmie Solcredit koncentrują się głównie na aspekcie oszczędności czasu przy ubieganiu się o pożyczkę. Przetwarzanie złożonego wniosku odbywa się sprawnie i bez angażowania zbyt wiele czasu, a odpowiedź z propozycjami dostępnych pożyczek pojawia się w zaledwie kilka minut. Jako że wśród partnerów Solcredit znajdują się firmy dbające o szybkie decyzje i ekspresową wypłatę środków, także i klienci mogą z tego czerpać pełnię korzyści. To usługi dla osób, które bez wątpienia cenią sobie oszczędność czasu.

SOLCREDIT - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa
E-MAIL: info@solcredit.pl
WWW: https://www.solcredit.pl
NIP: 5272907053
KRS: 0000804600
REGON: 384451140

Godziny otwarcia BOK Solcredit:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter