Kredyt hipoteczny Bank Pekao

Kwota:
Okres spłaty:
Weź kredyt

Kredyt hipoteczny Banku Pekao to propozycja dla każdego, kto szuka możliwości sfinansowania swojego wymarzonego mieszkania lub domu. Jak wiadomo, jest to produkt, z którym trzeba się związać na wiele lat, dlatego warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Poniżej znajdziesz wszelkie szczegóły związane z kredytem hipotecznym Banku Pekao S.A.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao – informacje o kredycie

Pekao kredyt hipoteczny to kolejna oferta, dzięki której możesz sfinansować zakup swojej wymarzonej nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Minimalna kwota, o jaką możesz wnioskować do 20 000 zł, zaś maksymalna to 2 800 000 zł. Okres spłaty obowiązania wynosi od 1 roku do 30 lat. Co ważne, bank umożliwia finansowanie aż do 90% wartości nieruchomości, co oznacza, że wkład własny może wynosić już od 10% ceny wybranego mieszkania czy domu. 

Standardowym zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej nieruchomości oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych w całym okresie kredytowania.

WARUNKI UDZIELENIA KREDYTU HIPOTECZNEGO Bank Pekao

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dokumenty

Dokumenty

zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta bankowego, wniosek kredytowy

Dochód

Dochód

wymagany dochód uzyskiwany z tytułu umowy o pracę/ działalności gospodarczej/ emerytury/ renty

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

wysoka zdolność kredytowa, wkład własny min. 10% wartości nieruchomości, stałe dochody

Ile kosztuje kredyt hipoteczny Banku Pekao?

Na warunki i koszty kredytu wpływają takie czynniki, jak: zdolność kredytowa klienta, wysokość wkładu własnego, zakup produktów dodatkowych oraz kwota i okres spłaty zobowiązania. 

 • Oprocentowanie: 7,46%

 • Prowizja: od 0%

 • RRSO: 8,12%


Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,12% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 274 814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 7,46% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 2 093,31 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1 919,25 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 560 690,07 zł, całkowity koszt kredytu 285 876,07 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 273 570,15 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty dostępnej w banku 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 0 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastyczna 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 3,90 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja dokonana na dzień 26 kwietnia 2022 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Weź kredyt

BANK PEKAO - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa
E-MAIL: -
WWW: https://www.pekao.com.pl
NIP: 5260006841
KRS: 0000014843
REGON: 000010205
Wniosek: Złóż wniosek

Godziny otwarcia BOK Bank Pekao:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 365 365

Szczegóły kredytu hipotecznego Banku Pekao


Bardzo ważną kwestią przy kredycie hipotecznym jest wysokość wkładu własnego wymaganego przez daną instytucję. W przypadku hipoteki w Banku Pekao, wymagany wkład własny rozpoczyna się już od 10%, co oznacza, że jesteś zobowiązany posiadać oszczędności w wysokości 10% wartości nieruchomości, którą chcesz zakupić. Finansowanie aż do 90% wartości mieszkania jest możliwe przy kredycie w złotówkacj oraz po zabezpieczeniu części kwoty kredytu.

Dodatkowo możesz samodzielnie wybrać rodzaj oprocentowania kredytu hipotecznego Pekao. Oprocentowanie zmienne jest niższe, ale podczas całego okresu spłaty może wzrosnąć lub maleć. Na jego wysoość wpływają wskaźniki referencyjne, takie jak np. WIBOR. Jeśli chcesz się zdecydować na oprocentowanie stałe, również masz taką możliwość. Wówczas w całym okresie spłaty kredytu oprocentowanie nie zmieni się. Stała stopa procentowa obowiązuje przez pierwszych 5 lat kredytu z możliwością wydłużania jej o kolejne 5-letnie okresy spłaty. Co ważne, w trakcie spłaty zobowiązania masz możliwość zmiany rodzaju oprocentowania ze zmiennego na stałe. Jeśli więc obawiasz się wzrostu stóp procentowych, możesz wybrać stałe oprocentowanie, wnioskując o zmianę u doradcy hipotecznego w Banku Pekao.

Prowizja kredytu rozpoczyna się od 0% i jest uzależniona od zakupu produktów dodatkowych. By skorzystać z zerowej prowizji, należy zdecydować się na ubezpieczenie spłaty kredytu (CPI).

Jeśli chodzi o rodzaj rat kredytu - i tutaj masz wybór. Możesz się zdecydować na raty równe lub malejące, w zależności od Twoich preferencji. Promesa kredytu, która ważna jest 60 dni od momentu jej wystawienia, jest darmowa przy kredycie hipotecznym Banku Pekao.

Oferta kredytu hipotecznego Pekao dostępna jest w kilku walutach: PLN, EUR, NOK oraz SEK. Warunek jest jednak taki, iż waluta kredytu powinna być zgodna z walutą, w której uzyskujesz swój dochód udokumentowany podczas wyliczania zdolności kredytowej.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny Banku Pekao?

Kredyt hipoteczny udzielany przez Bank Pekao S.A. możesz przeznaczyć na:

 • zakup mieszkania lub domu,
 • zakup działki budowlanej,
 • zakup domku letniskowego,
 • zakup garażu,
 • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
 • spłatę kredytu zaciągniętego w innym banku.

 

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny Banku Pekao?

Przy kredycie hipotecznym ważne jest posiadanie nienagannej historii kredytowej oraz wysokiej zdolności kredytowej. Bank Pekao udziela finansowania osobom pełnoletnim, uzyskującym wynagrodzenie w walucie PLN, EUR, SEK lub NOK. Pod uwagę brane są zarobki uzyskiwane z pracy w oparciu o umowę o pracę lub np. z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, uzyskiwania emerytury lub renty.

Jednym z podstawowych wymogów jest również oczywiście posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Bank wymaga zgromadzenia min. 10% wartości nieruchomości. Pamiętaj jednak, że im większym wkładem własnym dysponujesz, tym możesz otrzymać korzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego Pekao.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao – wymagania i potrzebne dokumenty

Do wymaganych dokumentów zalicza się:

 • zaświadczenie od pracodawcy,
 • wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego,
 • dokumenty wymagane przez Bank Pekao – całą listę otrzymasz podczas rozmowy z konsultantem banku. Możesz je dosłać w formie online, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu.

 

Opinie o kredycie hipotecznym Banku Pekao


Kredyt hipoteczny oferowany przez Bank Pekao to świetna oferta, dzięki której możesz stać się posiadaczem wymarzonej nieruchomości. Do plusów należy wysoka kwota maksymalna, możliwość wpłaty min. 10% wkładu własnego oraz możliwość otrzymania kredytu w innych walutach, w których otrzymuje się wynagrodzenie.

Czy korzystałeś z kredytu Pekao? Jaka jest Twoja opinia?

Weź kredyt
 

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny Banku Pekao?

krok-po-kroku
 1. Złóż wniosek o kredyt hipoteczny
 2. Poczekaj na decyzję kredytową
 3. Podpisz umowę w wybranym oddziale banku
 4. Ciesz się nowym mieszkaniem!

ZALETY

advantage
Wkład własny już od 10%
advantage
Możliwość wyboru oprocentowania kredytu (stałe lub zmienne)
advantage
Możliwość wnioskowania o kredyt w walutach obcych
advantage
Prowizja za udzielenie kredytu już od 0%

WADY

disadvantage
Konieczność zakupu produktów dodatkowych

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Czerwiec 2022

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Kredyt refinansowy – czym jest i jak działa?

Kredyt refinansowy – czym jest i jak działa?

Raty Twojego kredytu wzrosły, przez co stał się on o wiele mniej atrakcyjny, niż podczas podpisywania umowy kredytowej? ...

Jak korzystać z karty kredytowej? Jak działa ten produkt?

Jak korzystać z karty kredytowej? Jak działa ten produkt?

Karta kredytowa nie jest produktem dla każdego. By ją otrzymać, trzeba spełnić określone warunki banku. Karta ta pozwala...

Pożyczka na wkład własny – czy jest możliwa?

Pożyczka na wkład własny – czy jest możliwa?

Wpłata wkładu własnego przy kredytcie hipotecznym może stanowić naprawdę spory wydatek. Im wyższa kwota kredytu, tym wys...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Zaświadczenie o zarobkach — co to jest i kiedy jest potrzebne?

Zaświadczenie o zarobkach — co to jest i kiedy jest potrzebne?

Bank lub firma pożyczkowa wymaga od Ciebie zaświadczenia o dochodach? Nie wiesz, skąd masz wziąć taki dokument i co nale...

WIĘCEJ
newsletter