Złóż wniosek

Kredyt hipoteczny Bank Pekao

Kwota:
Okres spłaty:
Weź kredyt

Kredyt hipoteczny Banku Pekao to propozycja dla każdego, kto szuka możliwości sfinansowania swojego wymarzonego mieszkania lub domu. Jak wiadomo, jest to produkt, z którym trzeba się związać na wiele lat, dlatego warto dowiedzieć się o nim jak najwięcej. Poniżej znajdziesz wszelkie szczegóły związane z kredytem hipotecznym Banku Pekao S.A.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao – informacje o kredycie

Pekao kredyt hipoteczny to kolejna oferta, dzięki której możesz sfinansować zakup swojej wymarzonej nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Minimalna kwota, o jaką możesz wnioskować do 20 000 zł, zaś maksymalna to 2 800 000 zł. Okres spłaty obowiązania wynosi od 1 roku do 30 lat. Co ważne, bank umożliwia finansowanie aż do 90% wartości nieruchomości, co oznacza, że wkład własny może wynosić już od 10% ceny wybranego mieszkania czy domu. 

Standardowym zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej nieruchomości oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych w całym okresie kredytowania.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny Banku Pekao?

Na warunki i koszty kredytu wpływają takie czynniki, jak: zdolność kredytowa klienta, wysokość wkładu własnego, zakup produktów dodatkowych oraz kwota i okres spłaty zobowiązania. 

 • Oprocentowanie: 9,14%

 • Prowizja: od 0%

 • RRSO: 9,96%


Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 9,96% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 300 126 złotych (zł) (nieobejmujących kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 25 lata, 300 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 9,14% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 596,88 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 787 240,53 zł, całkowity koszt kredytu 487 114,53 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 473 062,50 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna 5 899,28 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu) obciążonej hipoteką od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki S.A. w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 306,03 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za sporządzenie operatu szacunkowego nieruchomości (innego przedmiotu) 479 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 17 września 2022 r., na reprezentatywnym przykładzie.

BANK PEKAO - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Grzybowska 53/57, 00-950 Warszawa
E-MAIL: -
WWW: https://www.pekao.com.pl
NIP: 5260006841
KRS: 0000014843
REGON: 000010205
Wniosek: Złóż wniosek

Godziny otwarcia BOK Bank Pekao:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 365 365

Szczegóły kredytu hipotecznego Banku Pekao


Bardzo ważną kwestią przy kredycie hipotecznym jest wysokość wkładu własnego wymaganego przez daną instytucję. W przypadku hipoteki w Banku Pekao, wymagany wkład własny rozpoczyna się już od 10%, co oznacza, że jesteś zobowiązany posiadać oszczędności w wysokości 10% wartości nieruchomości, którą chcesz zakupić. Finansowanie aż do 90% wartości mieszkania jest możliwe przy kredycie w złotówkacj oraz po zabezpieczeniu części kwoty kredytu.

Dodatkowo możesz samodzielnie wybrać rodzaj oprocentowania kredytu hipotecznego Pekao. Oprocentowanie zmienne jest niższe, ale podczas całego okresu spłaty może wzrosnąć lub maleć. Na jego wysoość wpływają wskaźniki referencyjne, takie jak np. WIBOR. Jeśli chcesz się zdecydować na oprocentowanie stałe, również masz taką możliwość. Wówczas w całym okresie spłaty kredytu oprocentowanie nie zmieni się. Stała stopa procentowa obowiązuje przez pierwszych 5 lat kredytu z możliwością wydłużania jej o kolejne 5-letnie okresy spłaty. Co ważne, w trakcie spłaty zobowiązania masz możliwość zmiany rodzaju oprocentowania ze zmiennego na stałe. Jeśli więc obawiasz się wzrostu stóp procentowych, możesz wybrać stałe oprocentowanie, wnioskując o zmianę u doradcy hipotecznego w Banku Pekao.

Prowizja kredytu rozpoczyna się od 0% i jest uzależniona od zakupu produktów dodatkowych. By skorzystać z zerowej prowizji, należy zdecydować się na ubezpieczenie spłaty kredytu (CPI).

Jeśli chodzi o rodzaj rat kredytu - i tutaj masz wybór. Możesz się zdecydować na raty równe lub malejące, w zależności od Twoich preferencji. Promesa kredytu, która ważna jest 60 dni od momentu jej wystawienia, jest darmowa przy kredycie hipotecznym Banku Pekao.

Oferta kredytu hipotecznego Pekao dostępna jest w kilku walutach: PLN, EUR, NOK oraz SEK. Warunek jest jednak taki, iż waluta kredytu powinna być zgodna z walutą, w której uzyskujesz swój dochód udokumentowany podczas wyliczania zdolności kredytowej.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny Banku Pekao?

Kredyt hipoteczny udzielany przez Bank Pekao S.A. możesz przeznaczyć na:

 • zakup mieszkania lub domu,
 • zakup działki budowlanej,
 • zakup domku letniskowego,
 • zakup garażu,
 • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
 • spłatę kredytu zaciągniętego w innym banku.

 

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny Banku Pekao?

Przy kredycie hipotecznym ważne jest posiadanie nienagannej historii kredytowej oraz wysokiej zdolności kredytowej. Bank Pekao udziela finansowania osobom pełnoletnim, uzyskującym wynagrodzenie w walucie PLN, EUR, SEK lub NOK. Pod uwagę brane są zarobki uzyskiwane z pracy w oparciu o umowę o pracę lub np. z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, uzyskiwania emerytury lub renty.

Jednym z podstawowych wymogów jest również oczywiście posiadanie odpowiedniego wkładu własnego. Bank wymaga zgromadzenia min. 10% wartości nieruchomości. Pamiętaj jednak, że im większym wkładem własnym dysponujesz, tym możesz otrzymać korzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego Pekao.

Kredyt hipoteczny Banku Pekao – wymagania i potrzebne dokumenty

Do wymaganych dokumentów zalicza się:

 • zaświadczenie od pracodawcy,
 • wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego,
 • dokumenty wymagane przez Bank Pekao – całą listę otrzymasz podczas rozmowy z konsultantem banku. Możesz je dosłać w formie online, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu.

 

Opinie o kredycie hipotecznym Banku Pekao


Kredyt hipoteczny oferowany przez Bank Pekao to świetna oferta, dzięki której możesz stać się posiadaczem wymarzonej nieruchomości. Do plusów należy wysoka kwota maksymalna, możliwość wpłaty min. 10% wkładu własnego oraz możliwość otrzymania kredytu w innych walutach, w których otrzymuje się wynagrodzenie.

Czy korzystałeś z kredytu Pekao? Jaka jest Twoja opinia?
 

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny Banku Pekao?

krok-po-kroku
 1. Wypełnij formularz kontaktowy
 2. Złóż wniosek o kredyt hipoteczny
 3. Poczekaj na decyzję kredytową
 4. Podpisz umowę w wybranym oddziale banku
 5. Ciesz się nowym mieszkaniem!

ZALETY

advantage
Wkład własny już od 10%
advantage
Możliwość wyboru oprocentowania kredytu (stałe lub zmienne)
advantage
Możliwość wnioskowania o kredyt w walutach obcych
advantage
Prowizja za udzielenie kredytu już od 0%

WADY

disadvantage
Konieczność zakupu produktów dodatkowych

WARUNKI UDZIELENIA KREDYTU HIPOTECZNEGO Bank Pekao

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dokumenty

Dokumenty

zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta bankowego, wniosek kredytowy

Dochód

Dochód

wymagany dochód uzyskiwany z tytułu umowy o pracę/ działalności gospodarczej/ emerytury/ renty

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

wysoka zdolność kredytowa, wkład własny min. 10% wartości nieruchomości, stałe dochody

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Kwiecień 2024

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter