Złóż wniosek

Kredyt hipoteczny Własny kąt

Kwota:
Okres spłaty:
Weź kredyt

Kredyt hipoteczny PKO Banku Polskiego to jeden z najpopularniejszych produktów hipotecznych oferowanych przez banki. Klienci darzą tę instytucję zaufaniem, m.in. poprzez długą obecność na rynku i polski kapitał. Sprawdź, kto może skorzystać z oferty kredytu hipotecznego PKO Własny Kąt i na jakich warunkach!

Kredyt hipoteczny Własny Kąt PKO BP – informacje o kredycie

Kredyt hipoteczny Własny Kąt to nie jedyny produkt hipoteczny oferowany przez PKO Bank Polski. Dziś przyjrzymy się jednak tej ofercie, która jest jednym z najczęściej wybieranych kredytów mieszkaniowych w naszym kraju. Kredyt hipoteczny Własny Kąt, to możliwość pożyczenia od 20 000 do 2 000 000 zł. Okres spłaty zobowiązania wynosi od 1 do 35 lat. Finansowanie udzielane jest tylko w polskich złotówkach.

Standardowym zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej nieruchomości.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny Własny Kąt PKO Banku Polskiego?

Koszty kredytu uzależnione są od wysokości wkładu własnego, zdolności kredytowej, zakupu dodatkowych produktów bankowych (ubezpieczenie, konto osobiste, karta kredytowa). Podstawowe opłaty prezentują się następująco:

 • Oprocentowanie: 7,65 - 8,22%

 • Prowizja: 0 - 3%

 • RRSO: 9,13%


Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu Własny Kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim zabezpieczonego hipoteka wynosi 9,13% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 25 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 259 300 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 66,5%, oprocentowanie zmienne 7,65%/rok – w pierwszym roku oraz 8,22%/rok w kolejnych, na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 6,55% wg stanu na dzień 5.05.2022 r. oraz marża 1,1% w pierwszym roku oraz marża 1,67% w kolejnych latach (marża jest podwyższana o 0,9 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 5 miesięcy od zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu 368 077,76 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 352 232,67 zł, ubezpieczenie nieruchomości 5 186 zł (za cały okres kredytowania, dla ubezpieczenia oferowanego za pośrednictwem PKO Banku Polskiego); ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł; ROR (Konto za Zero) 0 zł (za cały okres kredytowania; w związku z deklaracją systematycznych wpływów minimum 3 000 zł na ROR); karta kredytowa (Przejrzysta Karta Kredytowa) 1 812,84 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 8 427,25 zł (za 4 lata), całkowita kwota do zapłaty 627 377,76 zł, płatna w 300 ratach annuitetowych (równych) miesięcznych przy czym pierwsze pięć rat wynosi 2 098,34 zł, następne po 1 944,84 zł w pierwszym roku oprocentowania. Od drugiego roku kolejne raty wyniosą po 2 039,80 zł i ostatnia rata wynosi 2 004,49 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 5.05.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

PKO BANK POLSKI - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Puławska 15, 02-515 Warszawa
E-MAIL: informacje@pkobp.pl
WWW: https://www.pkobp.pl/
NIP: 5250007738
KRS: 0000026438
REGON: 016298263
Wniosek: Złóż wniosek

Godziny otwarcia BOK PKO Bank Polski:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 800 302 302

Szczegóły kredytu hipotecznego Własny Kąt PKO BP


Jednym z często pojawiających się pytań dotyczących kredytu hipotecznego, jest te dotyczące wysokości wkładu własnego. Wkład własny przy kredycie hipotecznym Własny Kąt PKO BP wynosi od już od 10%. Oznacza to, że bank może sfinansować do 90% wartości nieruchomości. Co więcej, aż do 25% kwoty udzielonego kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel. Wszelkie warunki kredytowania zależą oczywiście od Twojej zdolności kredytowej. Kredyt oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej lub stałej – przez 5 lat. W okresie spłaty kredytu możesz wnioskować o zmianę sposobu oprocentowania ze zmianą na stałe. Oprocentowanie kredytu na finansowanie nieruchomości w PKO Banku Polskim wynosi WIBOR 6M + marża.

Prowizja za udzielenie kredytu jest zaś ustalana indywidualnie i zaczyna się już od 0%. Możesz liczyć na zerową prowizję, jeśli zdecydujesz się skorzystać z ubezpieczenie od utraty pracy. RRSO kredytu hipotecznego Własny Kąt wynosi 2,80%.

Dodatkową zaletą kredytu hipotecznego PKO Banku Polskiego jest możliwość skorzystania z karencji w spłacie zobowiązania nawet do 36 miesięcy. Oznacza to, że aż przez 3 lata możesz płacić niższą ratę, zawieszając spłatę kapitału. Bank PKO nie wymaga odpisu z księgi wieczystej dla nieruchomości, które widnieją w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych. Możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Na co można przeznaczyć kredyt PKO Własny Kąt?

Kredyt hipoteczny Własny Kąt PKO Banku Polskiego możesz przeznaczyć na:

 • zakup, budowę lub/ oraz remont domu,
 • zakup mieszkania,
 • zakup miejsca postojowego i garażu,
 • wykończenie i wyposażenie nieruchomości,
 • zakup działki budowlanej,
 • zakup i zagospodarowanie działki rekreacyjnej/ ogródków działkowych,
 • nabycie spółdzielczego prawa do domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej,
 • nabycie prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej,
 • przebudowę istniejących nieruchomości na cele związane z zamieszkaniem w nich.

Korzystając z kredytu w zielonej odsłonie, możesz dodatkowo liczyć na niższą marżę. Tego rodzaju finansowania możesz przeznaczyć np. na budowę energooszczędnego, ekologicznego domu.

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny Własny Kąt PKO Banku Polskiego?

Głównym wymogiem niezbędnym do uzyskania kredytu hipotecznego jest oczywiście wysoka zdolność kredytowa. Jako, że PKO Bank Polski umożliwia sfinansowanie aż do 90% wartości nieruchomości, musisz zgromadzić odpowiednie oszczędności, by pokryć wymagany wkład własny – w tym przypadku możesz mieć mniejszą kwotę, gdyż bank wymaga min. 10% kwoty mieszkania.

Kolejnym wymogiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa, stałego miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz otrzymywanie wynagrodzenia w walucie PLN. Dodatkowo kredytobiorca nie może figurować na liście dłużników i mieć dobrą historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej BIK.

Kredyt hipoteczny PKO BP Własny Kąt – wymagania i potrzebne dokumenty

Do wymaganych dokumentów zalicza się:

 • zaświadczenie od pracodawcy,
 • wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego,
 • dokumenty wymagane przez PKO Bank Polski – całą listę otrzymasz podczas rozmowy z konsultantem banku.

 

Opinie o kredycie hipotecznym Własny Kąt PKO BP


Kredyt hipoteczny PKO Własny Kąt jest świetną opcją, jeśli szukasz taniego sposobu na sfinansowanie zakupu nieruchomości lub działki, na której chcesz wybudować swój wymarzony dom.

Kredyt jest jednym z najchętniej wybieranych przez kredytobiorców w naszym kraju. Klienci darzą PKO Bank Polski zaufaniem, stąd chętnie korzystają z jego produktów.

Czy jesteś zainteresowany kredytem hipotecznym Własny Kąt? A może już skorzystałeś z tej oferty? Daj znać w komentarzu!
 

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny Własny Kąt PKO BP?

krok-po-kroku
 1. Złóż wniosek o kredyt hipoteczny PKO Banku Polskiego
 2. Poczekaj na kontakt doradcy z banku
 3. Prześlij niezbędne dokumenty kredytowe
 4. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej podpisz umowę kredytową
 5. Ostatni krok to wypłata środków z kredytu. Nastąpi ona jednorazowo lub w transzach

ZALETY

advantage
Wkład własny już od 10%
advantage
Prowizja za udzielenie kredytu od 0%

WADY

disadvantage
Konieczność zakupu produktów dodatkowych

WARUNKI UDZIELENIA KREDYTU HIPOTECZNEGO PKO Bank Polski

Wiek

Wiek

od 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dokumenty

Dokumenty

zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta bankowego, wniosek kredytowy

Dochód

Dochód

udokumentowany dochód pochodzący z pracy w oparciu o umowę o pracę/ własną działalność gospodarczą

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

wysoka zdolność kredytowa, wkład własny min. 10% wartości nieruchomości, stałe dochody

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Grudzień 2023

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter