title

Apple Pay – co to jest, jak działa, co warto wiedzieć?

Korzystasz ze sprzętów firmy Apple? Na pewno zainteresują Cię zatem płatności za pomocą Apple Pay. Co to takiego? Jak z nich korzystać? Co warto wiedzieć? Sprawdź, jak działa Apple Pay!

Cenisz sobie dostęp do nowoczesnych technologii? Nie lubisz nosić ze sobą karty płatniczej? W dzisiejszych czasach producenci smartfonów w porozumieniu z instytucjami finansowymi wykonali dość stanowcze kroki w celu rozwodu płatności zbliżeniowych przy pomocy urządzeń mobilnych. W jaki sposób działa funkcja Apple Pay w smartfonach tej marki? Czy warto korzystać z tej funkcjonalności? Przekonaj się, jakie to proste i przede wszystkim bezpieczne!

Apple Pay – co to takiego?

Apple Pay to usługa, jaka została uruchomiona w 2018 roku na terenie Polski. Dzięki niej wszyscy użytkownicy smartfonów marki Apple mogą wygodnie realizować płatności zbliżeniowe przy pomocy urządzenia mobilnego. Kiedy przyłożysz swój smartfon do terminala płatniczego, zadziała on jak zwykła karta płatnicza, pod warunkiem, że uruchomisz moduł NFC w urządzeniu. Ogólnie rzecz biorąc, usługa Apple Pay stała się wygodnym narzędziem płatniczym wykorzystywanym przez coraz większą liczbę konsumentów na całym świecie.

Jak działa Apple Pay? Krok po kroku

Usługa Apple Pay dostępna jest na wszystkich urządzeniach mobilnych tej marki. Wystarczy pobrać dedykowaną aplikację, zaakceptować regulamin, a następnie dodać swoją kartę płatniczą do usługi robiąc jej wyraźne fotografie z obydwu stron. Ze zdjęcia program odczytuje automatycznie potrzebne informacje, a dopiero w razie potrzeby poprosi użytkownika o ręczne wprowadzenie danych karty.

Następnym krokiem jest przejście do aplikacji Wallet po poprawnie przeprowadzonej weryfikacji. Otrzymasz kod SMS umożliwiający autoryzację. Co ciekawe, kartę można podpiąć też, wykorzystując konto w bankowości elektronicznej, dzięki czemu możesz pominąć krok z koniecznością wykonywania zdjęć karty.

Co warto wiedzieć o Apple Pay w Polsce?

Korzystając z urządzeń mobilnych marki Apple warto wiedzieć nieco na temat tego, w jaki sposób działa ta funkcjonalność. Praktycznie każde urządzenie z NFC może pełnić funkcję karty płatniczej.

To ciekawe! Aplikacja Apple Pay pozwala też na wygodne realizowanie płatności bezgotówkowych w sieci. Kupując towary w sklepach online, wystarczy wybrać opcję płatności Apple Pay, a następnie zatwierdzić transakcję w aplikacji mobilnej. To duże udogodnienie, z którego korzysta coraz większa liczba użytkowników smartfonów i urządzeń marki Apple.

Istotne jest także to, że funkcja płatności zbliżeniowych urządzeniami Apple jest w pełni bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Nie ma więc ryzyka, że jakiekolwiek poufne dane dotyczące karty płatniczej zostaną wykradzione z urządzenia.

Jak płacić Apple Pay?

Aby zapłacić Apple Pay, wystarczy, że przyłożysz telefon do terminala lub wybierzesz tę opcję płatności w sklepie online. Następnie musisz tylko dokonać autoryzacji transakcji w urządzeniu. Możesz to zrobić wpisując ustalony PIN lub skorzystać z metody autoryzacji FaceID. Trzecią metodą jest też potwierdzenie operacji odciskiem palca.

Dlaczego warto korzystać z usług Apple Pay?

Z usługi Apple Pay warto korzystać głównie ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa. Co ciekawe, dane dotyczące podpiętej do usługi karty płatniczej nie są przechowywane na serwerach producenta. Dzięki temu  je ma ryzyka, że te zostaną udostępnione osobom postronnym.

Jeśli posiadasz telefon z Androidem, sprawdź, jak płacić za pomocą Google Pay >

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Grudzień 2023

Dodaj komentarz

newsletter