title

Kredyty gotówkowe online: wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Chcesz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? Nie jesteś pewny, czy jest to produkt odpowiedni dla Ciebie? Sprawdź nasze krótkie podsumowanie, w którym znajdziesz najważniejsze kwestie dotyczące właśnie tego produktu. Poniżej opisaliśmy wszystko, co powinieneś wiedzieć o kredycie gotówkowym!

  1. Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego udzielanego przez bank to nawet 300 000 zł (taki produkt to np. Kredyt gotówkowy Santander Banku Polska). Pamiętaj jednak, że na ostateczne warunki kredytowania, okres spłaty i wysokość pożyczki wpływa Twoja zdolność kredytowa. Pozyskaną kwotę kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel.

 

  1. Jakie są koszty dodatkowe kredytu?

Podstawowym kosztem kredytu gotówkowego są odsetki. Na ich wysokość wpływa oprocentowanie, które zwykle jest podane w skali roku. Dodatkowe koszty kredytu są uzależnione od oferty banku. Należą do nich m.in."

 

  1. W jakim banku znaleźć najlepszy kredyt?

Najlepszy kredyt gotówkowy znajdziesz w banku, który oferuje najkorzystniejsze warunki finansowania. Przede wszystkim porównaj koszt całkowity kredytu, który zawarty jest w RRSO. W naszej porównywarce kredytów gotówkowych możesz posegregować oferty banków według preferowanego parametru – np. wysokości miesięcznej raty czy kosztów całkowitych, by znaleźć tani kredyt gotówkowy


SPRAWDŹ AKTUALNY RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH!



  1. Jakie dokumenty są wymagane przez bank do kredytu?

W przypadku kredytów gotówkowych, bank nie wymaga zbyt wielu dokumentów. Wystarczy, że dysponujesz ważnym dowodem osobistym, zaświadczeniem o dochodach (otrzymasz je od swojego pracodawcy) oraz prawidłowo wypełniony wniosek kredytowy. W przypadku wnioskowania o wyższe kwoty, możesz zostać poproszony o dostarczenie UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru zeznania PIT) lub wyciągu z konta osobistego.

 

  1. Kto może wnioskować o kredyt w banku?

 O kredyt w banku możesz wnioskować, jeśli:

  • jesteś osobą pełnoletnią,
  • otrzymujesz stałe dochody, które możesz udokumentować (np. przedstawiając zaświadczenie o dochodach od pracodawcy lub wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy),
  • masz ważny dowód osobisty,
  • posiadasz pozytywną historię kredytową. 

 
Sprawdź, jak wnioskować o pierwszy kredyt!

  1. Na jaki okres można wziąć kredyt gotówkowy?

W zależności od tego, jaką kwotę chcesz pożyczyć, możesz rozłożyć swoje zobowiązanie na okres od 3 miesięcy do nawet 10 lat. Pamiętaj jednak, że im dłuższy będzie okres spłaty kredytu, tym większe odsetki będziesz musiał zapłacić. Warto również sprawdzić w umowie kredytowej, czy ewentualnie będziesz mógł spłacić swój kredyt przed czasem i na jakich warunkach to się odbędzie. 

 

  1. Co grozi za brak spłaty kredytu gotówkowego?

Zaciągając kredyt gotówkowy, bardzo ważne jest trzymanie się wyznaczonego terminu spłaty zadłużenia. Wraz z umową kredytową otrzymasz harmonogram spłaty zobowiązania. Nieterminowe spłaty comiesięcznych rat będą skutkować naliczeniem dodatkowych odsetek. W kolejnych krokach przedstawiciel banku skontaktuje się z Tobą, by zapytać o powód nieregulowania należności. Jeśli nie podejmiesz żadnych działań – sprawa może trafić na drogę sądową, a następnie do komornika, którego zadaniem jest wyegzekwowanie długu. Pamiętaj więc, by wnioskować o kredyt tylko w sytuacji, kiedy będziesz w stanie go regularnie spłacać.

 

  1. Czym się różni kredyt gotówkowy a pożyczka ratalna?

Podstawową różnicą między kredytem gotówkowym a pożyczką ratalną jest podmiot udzielający finansowania. Kredyt gotówkowy oferowany jest przez bank, zaś pożyczka ratalna przez firmy pozabankowe. Kredyty są przyznawane na wyższą kwotę i dłuższy czas spłaty niż pożyczki. Obowiązują również inne zasady wnioskowania i inne warunki kredytowania. Jeśli potrzebujesz pożyczyć więcej – zdecyduj się na kredyt gotówkowy w banku. W przeciwnym razie wnioskuj o pożyczkę ratalną.

 

  1. Czy można oddać kredyt gotówkowy przed terminem?

Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego jest możliwa – gwarantuje ją Ustawa o kredycie konsumenckim. Może się ona wiązać z dodatkowymi opłatami (np. prowizją za wcześniejszą spłatę), dlatego ważne jest, byś zapoznał się z umową kredytową. To właśnie w umowie znajdziesz wszelkie szczegóły związane z przedterminową spłatą. Jeśli zaś chodzi o wypowiedzenie umowy, możliwe jest odstąpienie od umowy kredytu w terminie 14 dni od dnia jej zawarcia.

Jeśli nie udało Ci się dostać potrzebnych środków, sprawdź, co zrobić, gdy bank odrzucił wniosek o kredyt. Być może musisz popracować nad swoją zdolnością kredytową i lepiej się przygotować na kolejny raz ;)

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Kwiecień 2024

Dodaj komentarz

newsletter