title

Pożyczki ratalne online: wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Pożyczki gotówkowe oferowane przez firmy pozabankowe stają się coraz bardziej popularne. Zastanawiasz się, czy jest to produkt godny uwagi? Czy warto złożyć wniosek przez internet i cieszyć się dodatkową gotówką? Sprawdź wszystko, co powinieneś wiedzieć o pożyczkach ratalnych

 1. Kto może wnioskować o pożyczkę ratalną?


Pożyczka ratalna to produkt dla osób, które ukończyły 18 lub 21 lat (w zależności od wymogów firmy pożyczkowej), mają polskie obywatelstwo, mieszkają na stałe na terenie naszego kraju, są właścicielami konta bankowego, poczty e-mail, numeru telefonu oraz otrzymują stałe dochody. Jeśli spełniasz te wszystkie wymogi, śmiało możesz złożyć wniosek.

 

 1. Ile można pożyczyć, wnioskując o pożyczkę ratalną?


Kwota maksymalna pożyczki ratalnej może wynosić nawet 60 000 zł, choć zwykle jest to ok. 25 000 zł rozłożone na maks. 60 rat miesięcznych. Wszystko zależy od tego, jakie produkty oferuje dany pożyczkodawca. Jeśli chcesz porównać oferty dostępne na rynku, skorzystaj z porównywarki pożyczek ratalnych

 

 1. Jakie dokumenty są wymagane do otrzymania pożyczki ratalnej?


Nie ma jednego zestawu dokumentów, który jest akceptowany we wszystkich firmach pożyczkowych. W naszej analizie konkretnej pożyczki znajdziesz taką informację. Na pewno musisz dysponować:

 • ważnym dowodem osobistym,
 • aktywnym numerem telefonu,
 • kontem bankowym,
 • adresem e-mail.

Pożyczkodawca może również poprosić o zaświadczenie o dochodach.

 

 1. Dlaczego pożyczkodawca wymaga przelewu weryfikacyjnego?


Umowy zawierane przez internet wymagają potwierdzenia tożsamości. W tym celu firmy pożyczkowe i banki najczęściej wymagają wykonania przelewu weryfikacyjnego. Jest to przelew na symboliczną kwotę - najczęściej 1 gr lub 1 zł, który należy wykonać ze swojego konta (to bardzo ważne: Ty musisz być właścicielem rachunku!) na numer konta wskazany przez pożyczkodawcę.

 

 1. Ile kosztuje pożyczka ratalna?


Koszt pożyczki ratalnej uzależniony jest od oferty danej firmy pożyczkowej. Wybierając ofertę idealną, zwróć uwagę na takie parametry, jak:

 • prowizja za udzielenie,
 • wysokość odsetek,
 • opłaty związane z obsługą i udzieleniem pożyczki.

Im opłaty będą niższe, tym Twoja pożyczka będzie tańsza.

 

 1. Kiedy pożyczka trafi na Twoje konto?


Czas wypłaty pożyczki uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, jak szybko otrzymasz decyzję pozytywną od firmy pożyczkowej. Druga ważna kwestia dotyczy tego, w jakim banku masz konto Ty oraz pożyczkodawca. Jeśli macie rachunki w tej samej instytucji, środki z pożyczki trafią do Ciebie natychmiastowo!

 

 1. Czy można przedłużyć okres spłaty pożyczki?


Istnieje możliwość przedłużenia okresu spłaty pożyczki, ale jest to uzależnione od polityki i warunków danej instytucji. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, musisz się liczyć z kosztami dodatkowymi, które będziesz zobowiązany pokryć. Warto sprawdzić, czy firma nie umożliwia karencji w spłacie raty lub wakacji pożyczkowych.

 

 1. Jak spłacić pożyczkę ratalną?


Pożyczkę ratalną należy regularnie spłacać w ratach wyznaczonych w harmonogramie. Rozpiskę z dokładnymi datami spłat zobowiązania otrzymasz razem z umową pożyczkową. Pamiętaj, by nie spóźnić się z zapłatą żadnej z rat! W przeciwnym razie możesz zostać obciążony odsetkami karnymi. 

 

 1. Gdzie znaleźć najlepszą pożyczkę ratalną?


Najlepszą opcją będzie skorzystanie z
porównywarki pożyczek ratalnych. W jednym miejscu znajdziesz oferty różnych pożyczkodawców, dzięki czemu w prosty sposób porównasz ich koszty i parametry. Wybierz interesujący Cię okres spłaty i kwotę, a otrzymasz zestawienie ofert.


Zastanawiasz się, czy pożyczki ulegają przedawnieniu? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, kiedy następuje przedawnienie pożyczki!

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Styczeń 2022

Dodaj komentarz

newsletter