title

Co zrobić, jeśli bank odrzucił wniosek o kredyt?

Banki w niektórych przypadkach mogą odmówić udzielenia pożyczki konkretnej osobie. Sama decyzja może zostać umotywowana bardzo różnymi czynnikami, które warto poznać, aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji. Sprawdź główne przyczyny odrzucenia wniosku oraz alternatywne sposoby na uzyskanie pieniędzy i uniknięcie podobnej sytuacji w przyszłości.

Czy wiesz, co należy zrobić w sytuacji, kiedy bank odrzuci wniosek kredytowy? Jakie mogą być tego przyczyny? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania.

Historia kredytowa i osiągane dochody


Te dwa czynniki to najczęstsze przyczyny uzyskania odmowy przy zabieganiu się o pożyczkę. Nawet bardzo małe zobowiązanie, które nie było spłacane w terminie może skutkować tym, że w przyszłości zdecydowanie trudniej będzie uzyskać pożyczkę. Konieczne jest zatem dbanie o swoją historię kredytową i to, aby zawsze w terminie regulować wszystkie posiadane zobowiązania, ponieważ daje to znakomite rezultaty. Duże znaczenie mają również osiągane dochody i forma zatrudnienia. Wysokie zarobki w połączeniu z umową o pracę dają największe szanse na uzyskanie kredytu. Dotyczy to głównie kredytów długoterminowych, takich jak kredyty hipoteczne, które mają być spłacane przez kolejnych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. 

Jak uniknąć odrzucenia wniosku kredytowego w przyszłości?


Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę odrzucenia. Jeżeli posiadasz jakieś przeterminowane zobowiązania, to konieczna jest ich jak najszybsza spłata. Dzięki temu poprawi się ocena kredytowa. Warto również postarać się o zwiększenie swoich zarobków i zmianę formy zatrudnienia na bardziej stabilną. Ta kwestia również bardzo mocno przekłada się na większe szanse na otrzymanie kredytu w przyszłości. Zadbanie o te aspekty ma kolosalne znaczenie. 

Odrzucony wniosek, a chęć uzyskania kredytu

 

  1. Pierwsze rozwiązanie to popracowanie nad swoją historią kredytową i zarobkami i ponowne złożenie wniosku. Ten proces daje dobre rezultaty, ale może trwać przez bardzo długi czas.

  2. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert firm pożyczkowych. Przy niewielkich kwotach bardzo często można otrzymać pożyczkę natychmiast. Niezbędne jest tutaj jednak bardzo dokładne zwrócenie uwagi na warunki udzielenia pożyczki. Szczególne znaczenie ma RRSO, które określa całkowity koszt konkretnego zobowiązania.

  3. Trzecia droga to złożenie wniosku o ten sam kredyt w innym banku. Bardzo często kryteria udzielania pożyczek w konkretnych jednostkach bardzo mocno się od siebie różnią. Otrzymanie odmowy w jednym banku nie musi zatem automatycznie oznaczać, że w innym również spotkamy się z odmową.

 

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

 

Co więc zrobić, gdy bank odrzucił wniosek o kredyt?


Otrzymanie negatywnej decyzji kredytowej nie powinno zatem bardzo mocno martwić. Odpowiednie podejście do sprawy i zwrócenie uwagi na konkretne kwestie może dać bardzo dobre rezultaty i może sprawdzać się rewelacyjnie. Warto skoncentrować się na tym, aby rozpoznać przyczynę odrzucenia wniosku i postarać się o jej zlikwidowanie. Podjęcie odpowiednich działań może dać bardzo dobre rezultaty i jest w stanie skutkować tym, że uda się bardzo szybko i sprawnie pozbyć zadłużenia, co będzie miało bardzo dobre efekty. Dzięki wykonaniu odpowiedniej pracy możliwe będzie w przyszłości bezproblemowe otrzymanie kredytu na dowolny cel. 

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Październik 2021

Dodaj komentarz

newsletter