title

ING Finansowanie Faktur – sprawdź faktoring od ING Banku Śląskiego!

Utrzymanie odpowiedniej kondycji finansowej w przedsiębiorstwie to bardzo ważna kwestia, o której wielu właścicieli firm często zapomina. Usługi faktoringu ING pozwalają na szybkie opłacenie zobowiązań finansowych wobec kontrahentów, co przekłada się także na dobre relacje z nimi. Ciekawym rozwiązaniem jest więc usługa ING Finansowanie Faktur. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Asekuracją w razie braku możliwości opłat za bieżące faktury może być usługa faktoringu. Faktoring jest powszechnie stosowany jako narzędzie natychmiastowo usprawniające płynność finansową danego przedsiębiorstwa, lub jako „szybkie lekarstwo” na tzw. zatory płatnicze. Tego rodzaju usługę oferuje np. ING Finansowanie Faktur. Co warto wiedzieć? 

ING Finansowanie Faktur – warunki współpracy


Analizując usługę, jaką jest ING Finansowanie Faktur, warto dowiedzieć się, na jakie warunki umowne można liczyć. Poniższa tabela przedstawia krótkie zestawienie najważniejszych aspektów faktoringu oferowanego przez ING Commercial Finance Polska S.A. .

 


ING Finansowanie Faktur – parametry

Minimalny staż firmy 6 miesięcy
Oprocentowanie 0,07%
Maksymalna kwota zobowiązania 200 000 zł
Okres spłaty do 1 miesiąca
Wartość faktury (pokrycie) 100%
Prowizja 0,07%Powyższe elementy to tylko niektóre z warunków, jakie ustala bank ING, oferując faktoring. Warto jednak wziąć pod uwagę współpracę z tą instytucją, aby zapewnić swojej firmie ciągłość finansową w trudniejszych okresach jej funkcjonowania. Wysoka kwota maksymalna finansowania, atrakcyjne oprocentowanie oraz niska prowizja, to główne cechy, jakimi wyróżnia się usługa ING Finansowanie Faktur.

ING Finansowanie Faktur – czym jest ta usługa?


ING Finansowanie Faktur to prosty sposób na szybką zamianę faktur na pieniądze, ułatwiający zachowanie płynności finansowej w firmie. Usługę tę można przetestować za darmo, sprawdzając tym samym czy takie rozwiązanie jest przydatne dla danego modelu biznesowego.

Skorzystaj z usługi ING Finansowanie Faktur >

 

Na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z usługi ING Finansowanie Faktur?


Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usługi ING Finansowanie Faktur, warto dokładnie przeanalizować możliwości finansowe swojego przedsiębiorstwa. Przed pełnym skorzystaniem z tej opcji, przedsiębiorca poddawany jest weryfikacji, podczas której przyznawany zostaje indywidualny limit faktoringowy, czyli wysokość środków, które można przeznaczyć na zobowiązania firmowe. Jest to zabezpieczenie dla obydwu stron - zarówno przedsiębiorcy, jak i instytucji faktoringowej. Środki przyznane w ramach limitu faktoringowego przyznawane są na określony czas i mogą zostać wpłacone na konto firmy, która wnioskuje o faktoring lub prosto do kontrahenta.


Jak skorzystać z usługi ING Finansowanie Faktur?


Aby skorzystać z usługi ING Finansowanie Faktur, należy spełnić podstawowe kryteria dyktowane przez bank. Obostrzenia są krótkie i dla większości konsumentów nie stanowią żadnego problemu. Osoba wnioskująca powinna:

  • być pełnoletnia,
  • prowadzić działalność gospodarczą,
  • nie posiadać długów,
  • przedstawić listę kontrahentów, którzy mają zostać objęci faktoringiem,
  • posiadać dokumentację finansową z dwóch ostatnich lat oraz dokumenty rejestrowe.

Zachowując wszystkie powyższe zasady można bez problemu starać się o możliwość korzystania z faktoringu ING do kwoty rzędu nawet 200 000 złotych. Sam proces wnioskowania jest prosty i zamyka się w kilku krokach:

  1. Złóż wniosek o faktoring, czyli usługę ING Finansowanie Faktur --> skorzystaj z wniosku online 
  2. Dołącz odpowiednią dokumentację
  3. Potwierdź tożsamość i dane wpisane we wniosku, wykonując przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł
  4. Podpisz umowę
  5. Środki z faktoringu zostaną wypłacone na konto firmowe nawet tego samego dnia, w którym została podpisana umowa.

 

baner ING
Jak widać procesowanie wniosku o usługę ING Finansowanie Faktur następuje bardzo szybko, dzięki czemu wszyscy przedsiębiorcy mogą łatwo starać się o dodatkowe finansowanie zapewniające im płynność finansową działalności gospodarczej.

 
Sprawdź, kiedy warto wybrać faktoring >

ING Finansowanie Faktur – dodatkowe informacje


Ciekawostką jest fakt, że minimalna wartość faktury, która może zostać opłacona usługą ING Finansowanie Faktur, musi wynosić 250 złotych. Kalkulator spłaty pozwala na ustalenie terminu od 7 do nawet 60 dni w ramach faktoringu. Bank ten oferuje faktoring najdłużej ze wszystkich firm proponujących tego typu rozwiązania finansowe dla przedsiębiorców.

ING Finansowanie Faktur to usługa niemalże z 20-letnim doświadczeniem, co przekłada się na duże zadowolenie konsumentów biznesowych.

 

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Luty 2024

Dodaj komentarz

Komentarze:

Barbara i Ania

Jeśli szukasz finansowania faktur, odwiedź stronę Bibby Financial Services. Jesteśmy niezależnym dostawcą faktoringu dla przedsiębiorstw. Aby osiągnąć ten cel, budujemy zespoły zaangażowanych ekspertów ds. ryzyka, wspierających relacje między nami.

Odpowiedz

newsletter