title

Co to jest i jak działa Kontomatik?

Szukasz pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego? Jest taka możliwość! Jeśli chcesz wziąć pożyczkę bez przelewania grosza, zapewne będziesz wówczas zobowiązany do skorzystania z usługi Kontomatik. Co to takiego? Na czym polega weryfikacja tożsamości Kontomatik? Czy to bezpieczne? Sprawdź!

Wnioskowanie o pożyczkę przez internet jest obecnie bardzo popularne. Możesz złożyć wniosek z dowolnego miejsca na świecie o dowolnej godzinie bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Warunkiem jest potwierdzenie swojej tożsamości. Dziś opowiem Ci o jednym ze sposobów, który jest praktykowany przez firmy pożyczkowe – sprawdź, czym jest usługa Kontomatik.

 

Weryfikacja tożsamości klienta pożyczkowego


Złożenie wniosku online wiąże się z podaniem swoich danych osobowych, adresowych oraz kontaktowych. Skąd więc pożyczkodawca ma mieć pewność, że podajesz właściwe dane, a nie np. dane swojej sąsiadki czy kumpla? Jednym z kroków składania formularza pożyczkowego przez internet jest weryfikacja tożsamości. Firmy mają na to kilka sposobów, m.in.:

  • przelew weryfikacyjny – to przelew na symboliczną kwotę wykonywany z konta osoby, która składa wniosek; sprawdź, co to jest przelew weryfikacyjny!

  • Instantornowoczesna metoda weryfikacji natychmiastowej przy użyciu screen scrapingu,

  • Kontomatik – usługa, którą opisuję poniżej.

 

Co to jest Kontomatik?


Kontomatik to szybka i bezpieczna aplikacja do potwierdzania danych klienta. Instytucje finansowe mogą w błyskawiczny sposób sprawdzić dane osobowe oraz historię transakcji na koncie pożyczkobiorcy, dzięki czemu można wziąć pożyczki bez przelewania grosza czy wykonywania jakiegokolwiek przelewu weryfikacyjnego.

Kontomatik to usługa należąca do firmy Kontomierz Sp. z o.o., która posiada swoją siedzibę w Warszawie. Funkcjonuje już od ponad 10 lat, udostępniając swoje narzędzie ponad 130 bankom w Polsce, Czechach i Portugalii oraz instytucjom pozabankowym na całym świecie.

 

Kto może skorzystać z usługi Kontomatik?


Z opcji Kontomatik korzystają głównie banki, instytucje finansowe i firmy pozabankowe. Jest to świetna i szybka opcja sprawdzenia swoich potencjalnych klientów. Dzięki integracji systemu z kontem bankowym użytkownika, następuje bezpieczna weryfikacja finansowa. Jeśli dany pożyczkodawca lub bank umożliwia skorzystanie z takiej opcji, będziesz mógł ją wybrać na etapie składania wniosku o dany produkt podczas weryfikacji tożsamości.

 

Jak działa Kontomatik?


Kontomatik pozwala na pobranie danych z Twojego konta bankowego i dostarczenie ich do banku lub firmy pożyczkowej, która rozpatruje wniosek pożyczkowy. Pobrane zostaną takie informacje, jak: dane osobowe, stan środków oraz historia transakcji, co pozwala zweryfikować miesięczne wpływy na rachunek oraz potwierdzić dane wpisane w formularzu pożyczkowym. Dzięki temu jest możliwe potwierdzenie prawdziwości informacji podanych we wniosku nawet w kilka minut, bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego!

 

Jak skorzystać z opcji weryfikacji Kontomatik?


Ty, jako klient danej firmy pożyczkowej lub banku, nie musisz robić nic szczególnego, by skorzystać z usługi Kontomatik. Nie musisz pobierać żadnej dodatkowej aplikacji czy samodzielnie przechodzić do tego systemu. Wypełniając wniosek pożyczkowy i decydując się weryfikację Kontomatik, będziesz przekierowany automatycznie do panelu logowania, z którego musisz wybrać bank, w którym masz konto. Kolejny krok to zalogowanie się do bankowości internetowej swojego banku – wszystko po to, by firma pożyczkowa miała dostęp do Twoich danych oraz historii transakcji. To wszystko!

 

SPRAWDŹ OFERTY SZYBKICH POŻYCZEK ONLINE

 

Czy Kontomatik jest bezpieczny?


Kontomatik to bezpieczny i sprawdzony system, który wykorzystuje najnowsze technologie oraz szyfrowane połączenia, by Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce. Informacje dostępne w Twojej bankowości internetowej są przekazane jednorazowo i nie zostają nigdzie zapisane. Również Twój login oraz hasło do bankowości online zostają zapomniane i natychmiastowo usunięte przez Kontomatik – nie musisz więc mieć obaw, że ktoś zaloguje się i będzie miał dostęp do Twojego rachunku.

 

Dlaczego warto skorzystać z usługi Kontomatik?

  • Jest to szybki sposób potwierdzenia tożsamości i weryfikacji zdolności kredytowej

  • Dzięki usłudze Kontomatik dane weryfikowane są natychmiastowe, dzięki czemu możesz liczyć na szybką decyzję pożyczkową

  • Usługa jest w 100% bezpieczna, przez co możesz mieć pewność, że Twoje dane nie wpadną w niepowołane ręce

 

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Maj 2022

Dodaj komentarz

newsletter