title

Co to jest i jak działa Kontomatik?

Szukasz pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego? Jest taka możliwość! Jeśli chcesz wziąć pożyczkę bez przelewania grosza, zapewne będziesz wówczas zobowiązany do skorzystania z usługi Kontomatik. Co to takiego? Na czym polega weryfikacja tożsamości Kontomatik? Czy to bezpieczne? Sprawdź!

Wnioskowanie o pożyczkę przez internet jest obecnie bardzo popularne. Możesz złożyć wniosek z dowolnego miejsca na świecie o dowolnej godzinie bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Warunkiem jest potwierdzenie swojej tożsamości. Dziś opowiem Ci o jednym ze sposobów, który jest praktykowany przez firmy pożyczkowe – sprawdź, czym jest usługa Kontomatik.

 

Weryfikacja tożsamości klienta pożyczkowego


Złożenie wniosku online wiąże się z podaniem swoich danych osobowych, adresowych oraz kontaktowych. Skąd więc pożyczkodawca ma mieć pewność, że podajesz właściwe dane, a nie np. dane swojej sąsiadki czy kumpla? Jednym z kroków składania formularza pożyczkowego przez internet jest weryfikacja tożsamości. Firmy mają na to kilka sposobów, m.in.:

  • przelew weryfikacyjny – to przelew na symboliczną kwotę wykonywany z konta osoby, która składa wniosek; sprawdź, co to jest przelew weryfikacyjny!

  • Instantor – nowoczesna metoda weryfikacji natychmiastowej przy użyciu screen scrapingu,

  • Kontomatik – usługa, którą opisuję poniżej.

 

Co to jest Kontomatik?


Kontomatik to szybka i bezpieczna aplikacja do potwierdzania danych klienta. Instytucje finansowe mogą w błyskawiczny sposób sprawdzić dane osobowe oraz historię transakcji na koncie pożyczkobiorcy bez konieczności przelewania przez niego grosza czy wykonywania jakiegokolwiek przelewu weryfikacyjnego.

Kontomatik to usługa należąca do firmy Kontomierz Sp. z o.o., która posiada swoją siedzibę w Warszawie. Funkcjonuje już od ponad 10 lat, udostępniając swoje narzędzie ponad 130 bankom w Polsce, Czechach i Portugalii oraz instytucjom pozabankowym na całym świecie.

 

Kto może skorzystać z usługi Kontomatik?


Z opcji Kontomatik korzystają głównie banki, instytucje finansowe i firmy pozabankowe. Jest to świetna i szybka opcja sprawdzenia swoich potencjalnych klientów. Dzięki integracji systemu z kontem bankowym użytkownika, następuje bezpieczna weryfikacja finansowa. Jeśli dany pożyczkodawca lub bank umożliwia skorzystanie z takiej opcji, będziesz mógł ją wybrać na etapie składania wniosku o dany produkt podczas weryfikacji tożsamości.

 

Jak działa Kontomatik?


Kontomatik pozwala na pobranie danych z Twojego konta bankowego i dostarczenie ich do banku lub firmy pożyczkowej, która rozpatruje wniosek pożyczkowy. Pobrane zostaną takie informacje, jak: dane osobowe, stan środków oraz historia transakcji, co pozwala zweryfikować miesięczne wpływy na rachunek oraz potwierdzić dane wpisane w formularzu pożyczkowym. Dzięki temu jest możliwe potwierdzenie prawdziwości informacji podanych we wniosku nawet w kilka minut, bez konieczności wykonywania przelewu weryfikacyjnego!

 

Jak skorzystać z opcji weryfikacji Kontomatik?


Ty, jako klient danej firmy pożyczkowej lub banku, nie musisz robić nic szczególnego, by skorzystać z usługi Kontomatik. Nie musisz pobierać żadnej dodatkowej aplikacji czy samodzielnie przechodzić do tego systemu. Wypełniając wniosek pożyczkowy i decydując się weryfikację Kontomatik, będziesz przekierowany automatycznie do panelu logowania, z którego musisz wybrać bank, w którym masz konto. Kolejny krok to zalogowanie się do bankowości internetowej swojego banku – wszystko po to, by firma pożyczkowa miała dostęp do Twoich danych oraz historii transakcji. To wszystko!

 

SPRAWDŹ OFERTY SZYBKICH POŻYCZEK ONLINE

 

Czy Kontomatik jest bezpieczny?


Kontomatik to bezpieczny i sprawdzony system, który wykorzystuje najnowsze technologie oraz szyfrowane połączenia, by Twoje dane nie wpadły w niepowołane ręce. Informacje dostępne w Twojej bankowości internetowej są przekazane jednorazowo i nie zostają nigdzie zapisane. Również Twój login oraz hasło do bankowości online zostają zapomniane i natychmiastowo usunięte przez Kontomatik – nie musisz więc mieć obaw, że ktoś zaloguje się i będzie miał dostęp do Twojego rachunku.

 

Dlaczego warto skorzystać z usługi Kontomatik?

  • Jest to szybki sposób potwierdzenia tożsamości i weryfikacji zdolności kredytowej

  • Dzięki usłudze Kontomatik dane weryfikowane są natychmiastowe, dzięki czemu możesz liczyć na szybką decyzję pożyczkową

  • Usługa jest w 100% bezpieczna, przez co możesz mieć pewność, że Twoje dane nie wpadną w niepowołane ręce

 

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – WRZESIEŃ 2020

Dodaj komentarz

newsletter