title

Kredyt na wesele – czy to dobry pomysł? Jak oszczędzić na ślubie?

Planujesz jeden z najważniejszych dni w swoim życiu? Zbliża się Twój ślub, a Tobie brakuje wolnych środków? Sprawdź, czy kredyt na wesele i ślub to dobry pomysł oraz jak i gdzie szukać oszczędności, by zorganizować imprezę, jak najtaniej!

Ślub – czyli wejście na nową drogę życia – jest przełomowym momentem w życiu każdego człowieka. Warto je zatem rozpocząć w sposób przemyślany i solidnie zaplanowany. Nikt w końcu nie chce zaczynać życia u boku drugiej połówki z rosnącym długiem. Nasuwa się zatem pytanie: czy kredyt na ślub i wesele to dobry pomysł? Jakie koszty należy brać pod uwagę?

 

Kredyt na ślub – czy to konieczne?


W Polsce przyjęło się, że sporą część ślubu finansują rodzice Pary Młodej. Są jednak takie sytuacje, gdy nie jest to możliwe, np. gdy w domach rodzinnych Młodej Pary brakuje pieniędzy na tak dużą inwestycję. W końcu ślub to również potężny wydatek. Wówczas narzeczeni są zmuszeni, by pomyśleć nad innym sposobem sfinansowania ślubu. Często najszybszym i jedynym wyjściem jest kredyt.


Ślub za pieniądze z kredytu – czy to dobry pomysł?


Warto zastanowić się nad tym, czy wchodzenie na nową drogę życia z kredytem jest oby na pewno dobrym rozwiązaniem. Młodą Parę łączy wtedy już nie tylko uczucie, ale i finansowe zobowiązanie… A to może powodować stres w związku i wiele kłótni. Jak widzisz, nie jest to najlepszy sposób rozpoczynania miesiąca miodowego. Często taka opcja jest jednocześnie jedyną drogą, by zawrzeć sakrament małżeństwa, uczcić ten dzień z bliskimi i rozpocząć nowe, wspólne życie. 

Jeśli chcesz wziąć kredyt gotówkowy na ślub i wesele, musisz to zrobić w przemyślany sposób. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemności w niedalekiej przyszłości.

 

Kredyt na wesele – co wziąć pod uwagę?


Nie masz możliwości wyprawienia wesela z własnej kieszeni? Skoro tak, warto zastanowić się nad maksymalnym uszczupleniem wydatków na ten cel. Chcąc oszacować potrzebną kwotę kredytu, zastanów się, z czego możesz zrezygnować, a na czym naprawdę Ci zależy. 

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdego, dlatego ten dzień powinien wyglądać dokładnie tak, jak sobie zaplanowałeś. Jesteśmy jednak pewni, że wyprawiony nawet po niższych kosztach, będzie równie wyjątkowy!

 

Ślub i wesele – na czym można zaoszczędzić?


Zastanawiasz się, gdzie szukać oszczędności, planując ślub? Cóż, można je znaleźć niemalże wszędzie!

 

  • lista gości – im mniej gości, tym mniejsze koszty poniesiesz. Zastanów się nad tym, z kim naprawdę pragnąłbyś dzielić ten dzień. Skromne wesele jest równie piękne, a na swój sposób jeszcze bardziej magiczne!
  • sala weselna – zarezerwowanie sali na wesele, to nie lada wyzwanie i warto to zrobić z dużym wyprzedzeniem. Podejmując się tego przedsięwzięcia, staraj się porównywać koszty i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Odwiedź kilka sal weselnych oraz restauracji, by porównać koszty. Każda knajpka liczy sobie inny koszt tzw. talerzyka, czyli od każdej osoby, która będzie gościem na Twoim weselu. Warto zapytać o dodatkowe opcje, czyli alkohol, tort oraz słodki stół. Czy można zamówić je w danej restauracji, czy korzystniej będzie zorganizować to na własną rękę?
  • muzyka zespół, didżej, a może wodzirej? Zamiast szukać popularnych rozwiązań, zapytaj kogoś znajomego (komu z muzyką po drodze), czy nie zechce poprowadzić Twojego wesela!
  • strój nowa suknia ślubna to wydatek rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Zamiast wydawania tak bajońskiej sumy, możesz poszukać sukienki w internecie i zakupić używaną. Kolejną opcją jest wypożyczenie sukni ślubnej. Popularne salony umożliwiają wypożyczenie kreacji na wybrany przez Ciebie termin oraz na sesję ślubną.
  • dekoracje im bardziej przystrojona sala i kościół, tym piękniej to wygląda. Pamiętaj jednak, że część dekoracji możesz wykonać samodzielnie, np. zaproszenia, winietki, świeczniki na stół, girlandy czy kwiaty. 
  • samochód jeśli szukasz oszczędności, nie wynajmuj limuzyny, którą pojedziesz do ślubu. Użyj własnego samochodu, lub poproś o niego kogoś ze znajomych. Dzięki temu zaoszczędzić sporą sumkę!

 

 

Ślub i wesele – jakie koszty należy wziąć pod uwagę?


Ciężko jednoznacznie wskazać, ile kosztuje ślub i wesele. Wszystko zależy od Młodej Pary i jej ustaleń. Koszt tego niezwykłego dnia może się wahać od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych! Przy odrobinie kreatywności i dobrej woli odprawisz piękne wesele bardzo niskim kosztem – wszystko jest możliwe!

 

Gdzie szukać kredytu na wesele?


Zdecydowałeś, że kredyt będzie niezbędny przy organizowaniu wesela? Jeśli tak, warto poświęcić trochę czasu na porównanie ofert. Pomoże Ci ranking kredytów gotówkowych zawarty na naszej stronie oraz porównywarka kredytów gotówkowych lub porównywarka pożyczek ratalnych. Dzięki takim rozwiązaniom dowiesz się, które oferty są najlepsze i jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać kredyt.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

No.

BANK

OPROCENTOWANIE

PROWIZJA

RRSO

KOSZT

MIESIĘCZNA
RATA

1

RATA: 617,00 zł

Bank Pekao Pożyczka Przekorzystna

OPROCENTOWANIE

6%

PROWIZJA

6%

RRSO

9.1%

KOSZT

7 020 zł

617,00 zł

Bank Pekao Pożyczka Przekorzystna

WARUNKI UDZIELENIA POŻYCZKI

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dochód

Dochód

wymagany stały i udokumentowany dochód

Dokumenty

Dokumenty

dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

zdolność kredytowa

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 11,56% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 8559 zł, pożyczka zaciągnięta na 30 miesięcy, oprocentowanie zmienne 6,00% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu 1 268,98 zł, w tym: prowizja za udzielenie pożyczki 546,32 zł (6,00%), odsetki 722,66 zł, całkowita kwota do zapłaty 9 827,98 zł płatna w 29 ratach miesięcznych po 327,60 zł, 30. rata wyrównująca 327,58 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 8559 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 27 lipca 2020r.

ZALETY

advantage
Możliwość wyboru dogodnego dnia spłaty raty
advantage
Możliwość skorzystania z karencji w spłacie
advantage
Brak wymogu posiadania konta osobistego w Banku Pekao

WADY

disadvantage
Okres spłaty uzależniony od wysokości pożyczonej kwoty

2

RATA: 632,90 zł

Santander Bank Polska Kredyt gotówkowy

OPROCENTOWANIE

7.13%

PROWIZJA

5.85%

RRSO

10.3%

KOSZT

7 974 zł

632,90 zł

Santander Bank Polska Kredyt gotówkowy

WARUNKI UDZIELENIA POŻYCZKI

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Dochód

Dochód

stałe źródło dochodu

Dokumenty

Dokumenty

dowód osobisty

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

potencjalni kredytobiorcy nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, posiadanie aktywnych usług Santander Online

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,13%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 36 904,10 zł, całkowita kwota do zapłaty 54 731,43 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,20% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która na dzień 29.05.2020 wynosi 0,10% i marży banku w wysokości 7,10%), całkowity koszt kredytu 15 122,93 zł (w tym: prowizja 4 095,90 zł, odsetki 11 027,03 zł), umowa zawarta na okres 82 miesięcy, 81 miesięcznych rat równych w kwocie 634,81 zł, ostatnia rata 607,42 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 29 maja 2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

ZALETY

advantage
Brak wymogu posiadania konta w Santander Banku Polska
advantage
Możliwość skorzystania z ubezpieczenia obniżającego prowizję
advantage
Brak konieczności przedstawienia zaświadczeń od pracodawcy
advantage
Długi okres spłaty kredytu

WADY

disadvantage
Możliwość wnioskowania online tylko dla klientów posiadających dostęp do bankowości internetowej
disadvantage
Brak możliwości otrzymania kredytu przez osoby prowadzące działalność gospodarczą

3

RATA: 663,19 zł

BNP Paribas Kredyt gotówkowy

OFERTA SPONSOROWANA

OPROCENTOWANIE

7.2%

PROWIZJA

10%

RRSO

12.6%

KOSZT

9 791 zł

663,19 zł

BNP Paribas Kredyt gotówkowy

WARUNKI UDZIELENIA POŻYCZKI

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Dochód

Dochód

stały i udokumentowany

Dokumenty

Dokumenty

dowód osobisty, zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta osobistego

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

stałe zamieszkanie na terenie Polski, zdolność kredytowa i brak wpisów w bazach dłużników

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego na 01.02.2021 r. wynosi 12,42 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 32000 zł, całkowita kwota do zapłaty 46700,14 zł oprocentowanie stałe 7,2% w skali roku, całkowity koszt kredytu 14700,14 zł (prowizja 4800 zł; odsetki 9900,14 zł ) 82 miesięczne raty (81 po 569,52 zł i jedna 569,02 zł).

ZALETY

advantage
Wysoka kwota maksymalna kredytu
advantage
Kredyt na dowolny cel
advantage
Długi okres spłaty

WADY

disadvantage
Niewykluczona zgoda współmałżonka

4

Kasa Stefczyka Pożyczka Gotówkowa

Kasa Stefczyka Pożyczka Gotówkowa

WARUNKI UDZIELENIA POŻYCZKI

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Dochód

Dochód

stały i udokumentowany

Obywatelstwo

Obywatelstwo

obywatelstwo nie ma znaczenia, ale wpływa na warunki kredytowania

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

brak wpisów w bazach dłużników

Dokumenty

Dokumenty

dowód osobisty, zaświadczenie o uzyskiwanym dochodzie

Całkowita kwota kredytu wynosi 13 049,08 zł. Zmienna roczna stopa oprocentowania dla całkowitej kwoty kredytu wraz z kredytowanymi kosztami (prowizją 1 717 zł, ubezpieczeniem Twój Walor 2 227,24 zł, opłatą za przelew: 6,68 zł) wynosi 7,2%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 17,18%.Czas obowiązywania umowy – 83 miesiące, 82 miesięcznych rat równych: 260,67 zł oraz ostatnia 83. rata: 260,95zł. Całkowita kwota do zapłaty: 21 635,89 zł w tym odsetki:4 635,89 zł.

ZALETY

advantage
Wysoka kwota maksymalna pożyczki
advantage
Wstępna decyzja kredytowa już podczas rozmowy z konsultantem

WADY

disadvantage
Wysoki koszt pożyczki

5

RATA: 625,59 zł

Santander Consumer Bank Mistrzowski Kredyt Gotówkowy

OPROCENTOWANIE

7.2%

PROWIZJA

4.59%

RRSO

9.7%

KOSZT

7 535 zł

625,59 zł

Santander Consumer Bank Mistrzowski Kredyt Gotówkowy

WARUNKI UDZIELENIA POŻYCZKI

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

obywatel UE

Dokumenty

Dokumenty

dowód osobisty/ karta pobytu/ paszport oraz zaświadczenie o dochodach 

Dochód

Dochód

min. 2 500 zł netto miesięcznie (umowa o pracę/ umowa cywilno-prawna/ emerytura/ renta/ gospodarstwo rolne/ działalność gospodarcza)

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

brak

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,14%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 13 790,59 zł; czas obowiązywania umowy: 48 miesięcy; całkowita kwota do zapłaty: 16 691,48 zł; wysokość 47 miesięcznych równych rat 347,74; ostatnia 48 rata w wysokości 347,70 zł., stała stopa oprocentowania kredytu: 7,20%, całkowity koszt kredytu: 2 900,89 zł obejmuje: prowizję: 663,97 zł, odsetki: 2 225,93 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału Banku: 10,99 zł.

ZALETY

advantage
Kredyt 100% online
advantage
Długi okres kredytowania
advantage
Atrakcyjne warunki kredytu
advantage
Akceptowane różne źródła dochodu (również w walutach obcych)

WADY

disadvantage
Niska kwota maksymalna kredytu
disadvantage
Min. dochód przy ubieganiu się o kredyt to 2 500 zł mies.

6

RATA: 686,06 zł

PKO Bank Polski Pożyczka gotówkowa

OPROCENTOWANIE

7.2%

PROWIZJA

13%

RRSO

14.3%

KOSZT

11 163 zł

686,06 zł

PKO Bank Polski Pożyczka gotówkowa

WARUNKI UDZIELENIA POŻYCZKI

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dochód

Dochód

stały, udokumentowany dochód

Dokumenty

Dokumenty

dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

oferta dla nowych i obecnych klientów banku

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,77%: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 15 100,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 22 115,38 zł, oprocentowanie zmienne 7,20%, całkowity koszt kredytu 7 015,38 zł (w tym: prowizja 2 662,62 zł, odsetki 4 352,76 zł), 74 miesięcznych rat równych po 294,87 zł, ostatnia rata: 295,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 01 października 2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

ZALETY

advantage
Możliwość złożenia wniosku przez telefon w aplikacji IKO lub bankowości online iPKO
advantage
Wypłata środków nawet w 30 sekund
advantage
Oferta dla nowych i obecnych klientów

WADY

disadvantage
Kwota maksymalna wynosi 105 000 złpiktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Kwiecień 2021

Dodaj komentarz

Komentarze:

Raczej słaby pomysł.

Adam

Osobiście nigdy nie wchodziłbym na nową drogę życia w kredytem na karku... Ale wiem, że są osoby, dla których to jedyna szansa, by się pobrać. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby nie była to kwota, która już na samym początku wspólnego życia sprawi wiele problemów. Różne są sytuacje, dlatego nie można oceniać innych.

Artur

newsletter