title

Ranking ubezpieczeń na życie. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenie na życie to dobry sposób na zabezpieczenie finansowe nas samych, jak i najbliższych nam osób. W przypadku choroby czy kalectwa pozwoli sfinansować kosztowne leczenie czy rehabilitację, zaś w przypadku śmierci zapewni Twojej rodzinie świadczenie pieniężne. Co warto wiedzieć o tego rodzaju polisie? Jaką wybrać? Sprawdź ranking ubezpieczeń na życie!

Wybór właściwej polisy ubezpieczeniowej nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest wiele ofert pozwalających na zabezpieczenie swoich interesów pod względem finansowym. Wybierając polisę, trzeba zwracać uwagę tylko na takie propozycje, które odpowiadają nam pod względem warunków oraz miesięcznych kosztów. Czym jest ubezpieczenie na życie? Kto powinien z niego korzystać? Jakie są warunki współpracy z ubezpieczalniami w tym zakresie? Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce!

Ubezpieczenie na życie – co to takiego?

Odpowiadając na pytanie, czym jest ubezpieczenie na życie, warto zauważyć, iż jest to polisa będąca pewnym zabezpieczeniem finansowym dla bliskich ubezpieczonej osoby w razie np. jej śmierci. Oczywiście każdy, kto decyduje się na zakup nowej polisy ubezpieczeniowej, musi raz w miesiącu lub rocznie opłacać ustaloną składkę, by móc w późniejszym czasie ubiegać się o wypłatę świadczenia przy zachowaniu warunków wynikających z umowy. Co ciekawe, rozwiązania tego typu dzielimy na polisy:

  • na życie i zdrowie,
  • terminowe i bez ustalonego terminu ważności,
  • grupowe i indywidualne.

To podstawowy podział polis ubezpieczeniowych, które dostępne są na rynku. Niezależnie od wybranego rodzaju każda z nich dotyczy wypłaty świadczeń w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci osoby ubezpieczonej. Istotne jest też to, że polisą można zabezpieczyć nie tylko siebie, ale i swoich bliskich. Na takie rozwiązanie pozwalają np. polisy rodzinne, do których można włączyć nawet do kilkunastu osób.

Ubezpieczenia na życie – ranking polis

 

Ranking ubezpieczeń na życie

Nazwa polisy

PZU Na Dobry Początek

Czas trwania polisy

8 - 25 lat

Składka miesięczna

od 100 zł

Wiek wstępu

18 - 55 lat

Złóż wniosek online

Nazwa polisy

Ochrona życia i zdrowia

Czas trwania polisy

min. 1 rok

Składka miesięczna

od 50 zł

Wiek wstępu

18 - 70 lat

Złóż wniosek online

Nazwa polisy

Ubezpieczenie na życie i zdrowie

Czas trwania polisy

min. 1 rok

Składka miesięczna

od 15 zł

Wiek wstępu

18 - 60 lat

Złóż wniosek online

Nazwa polisy

PZU Ochrona każdego dnia

Czas trwania polisy

min. 1 rok

Składka miesięczna

od 100 zł

Wiek wstępu

18 - 65 lat

Złóż wniosek online

Nazwa polisy

Ubezpieczenie na życie i zdrowie

Czas trwania polisy

min. 1 rok

Składka miesięczna

od 51 zł

Wiek wstępu

61 - 80 lat

Złóż wniosek online

 

Kto może mieć ubezpieczenie na życie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe z góry ustalają warunki współpracy w zakresie polisy na życie. Umowy tego typu mogą zawierać tylko osoby spełniające wymogi dotyczące wieku, jak i stanu zdrowia na czas podpisywania dokumentów. Towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają na korzystanie z tego typu usług przez:

  • dorosłych,
  • dzieci i młodzież,
  • pracowników dużych i małych firm,
  • całych rodzin,
  • osoby w podeszłym wieku.

Oferta ubezpieczeń na życie dla każdej grupy społecznej będzie inna. W przypadku starszych osób ubezpieczalnie dość niechętnie podpisują tego typu umowy ze względu na zwiększone ryzyko śmierci osoby ubezpieczonej. Nie ulega jednak wątpliwości, że dużym plusem są ubezpieczenia grupowe dla rodzin i pracowników jednej firmy. Dzięki czemu można zabezpieczyć swoją rodzinę w razie nieprzewidzianych wypadków w pracy i nie tylko.

Ubezpieczenie na życie – czego dotyczy? Na jakie świadczenia można liczyć?

Przed podpisaniem konkretnej umowy na ubezpieczenie na życie, warto sprawdzić, jaki zakres obejmuje dane świadczenie. Dobre ubezpieczenie powinno zabezpieczać rodzinę ubezpieczonego finansowo np. w razie jego śmierci, kiedy ten jest jedynym jej żywicielem. Warto wiedzieć, że dobra polisa na życie powinna obejmować takie aspekty, jak:

  • choroby nowotworowe,
  • powiększenie się rodziny,
  • stałe uszczerbki na zdrowiu,
  • koszty hospitalizacji i operacji,
  • śmierć ubezpieczonego lub członków jego rodziny.

Przed podpisaniem umowy na konkretną polisę na życie, warto zadbać o to, aby ta uwzględniała podstawowe aspekty, które zostały wymienione w powyższej liście. Tylko wtedy można mieć pewność, że w razie wystąpienia sytuacji losowych w życiu rodzina ubezpieczonego będzie mogła liczyć na wypłatę stosownego świadczenia.

Wysokość składki polisy a kwota do wypłaty. Na co zwracać uwagę?

Oczywiście, im wyższa będzie miesięczna składka w ramach polisy na życie, tym większą kwotę otrzyma rodzina osoby ubezpieczonej np. w razie jego śmierci. Jakie czynniki mają jednak wpływ na wysokość miesięcznego zobowiązania wobec ubezpieczalni? Zaliczamy do nich:

  • rodzaj wykonywanej pracy,
  • stan zdrowia osoby ubezpieczonej i członków rodziny,
  • wysokość kwoty ubezpieczenia,
  • wiek osoby ubezpieczonej,
  • całkowity zakres ochrony.

Jak widać, wiele czynników wpływa na wysokość miesięcznej lub rocznej składki na polisę ubezpieczeniową. Oczywiście, warto ubezpieczyć się na jak najwyższą kwotę, jednak im wyższe będzie świadczenie, tym większe będą miesięczne koszty. Przed podpisaniem umowy, warto przeanalizować swoje możliwości finansowe i wybrać taką polisę, która spełni oczekiwania i jednocześnie nie będzie stanowić problemu dla budżetu domowego.

Jak długo trwa polisa na życie?

To, jak długo trwa umowa z ubezpieczalnią, zależy przede wszystkim od wieku wnioskodawcy oraz jego stanu zdrowia. Ciekawostką jest fakt, że ubezpieczalnie umożliwiają podpisanie umowy na minimum rok, kilka lat lub nawet bezterminowo na preferencyjnych warunkach współpracy. Towarzystwa ubezpieczeniowe najchętniej podpisują polisy na życie z młodymi osobami, które nie mają problemów ze zdrowiem oraz są aktywnie fizycznie.

Nie oznacza to jednak, że osoby w podeszłym wieku lub mocno schorowane nie będą mogły uzyskać polisy na życie. W takich sytuacjach wiąże się to jednak z nieco mniej atrakcyjnymi warunkami współpracy oraz większymi kosztami ze względu na spore ryzyko dla towarzystwa ubezpieczeniowego.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Marzec 2024

Dodaj komentarz

newsletter