Bank BPS

Bank BPS

Bank BPS – informacje o banku

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., czyli Bank BPS, to instytucja, która ma w swojej ofercie szereg produktów dla klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Co warto wiedzieć o tym banku? Sprawdź!


BPS, czyli Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna, to bank komercyjny, który ma swoją siedzibę w Warszawie. Wraz ze zrzeszonymi bankami współdzielczymi tworzy on Grupę BPS, która łącznie posiada ponad 2 300 placówek stacjonarnych oraz 2 200 bankomatów. Przynależy do Związku Banków Polskich oraz Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. 

Bank ten ma jeden z ciekawszych profili działalności jeśli chodzi o banki. Ta spółka łączy w sobie wszystkie najlepsze funkcjonalności banku wraz z szerokim zakresem usług dla partnerów biznesowych, czyli Banków Spółdzielczych. Warto dodać, iż instytucja obecnie ma kilkanaście swoich oddziałów i zajmuje się kompleksową obsługą klientów z różnych sektorów.

 

Bank BPS – historia banku – co warto o nim wiedzieć?

Bank BPS to instytucja, o której warto wiedzieć jak najwięcej. Spółka działa na polskim rynku już od 1992 roku, kiedy to początkowo była znana jako Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. Instytucja swoją pierwszą siedzibę miała na terenie Wrocławia, a następnie po zmianie nazwy przeniesiono ją do Warszawy. Na tę chwilę po latach pracy na rynku w branży finansowej bank zrzesza ponad 300 Banków Spółdzielczych i tworzy jedno z największych zrzeszeń. Warto też dodać, że BPS łączy w sobie usługi faktoringowe, leasingowe, domu maklerskiego oraz bankowości detalicznej. Obecnie prezesem spółki jest Artur Adamczyk, który reprezentuje interesy tego banku komercyjnego w Polsce.

Jak działa bank BPS w Polsce? Kilka ważnych informacji

Obecnie bank BPS ma w Polsce 14 swoich oddziałów, w jakich proponuje ciekawe produkty i usługi finansowe dla klientów indywidualnych, korporacyjnych, biznesowych oraz rolników. Oczywiście to nie wszystko, gdyż bank BPS ma w Polsce nie tylko swoje bankomaty. Klienci tej instytucji mogą korzystać z pełni funkcjonalności urządzeń należących do sieci bankomatów i wpłatomatów Planet Cash. Według najnowszych danych bank dysponuje ponad 2 tys. oddziałów partnerskich, a także ponad 2 tys. własnych bankomatów. Warto dodać, że BPS dla Banków Spółdzielczych jest reprezentantem i partnerem biznesowym jednocześnie.


Sesje Elixir w Banku BPS

Terminy sesji Elixir mają znaczenie przy dokonywaniu i odbieraniu przelewów bankowych. Godziny sesji wychodzących oznaczają, kiedy środki zostaną wysłane z Twojego konta do odbiorcy. Sesje przychodzące informują zaś o tym, kiedy Ty otrzymasz przelew. Jak to wygląda w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.?

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 15.00
Przychodzący 12.00 16.00 18.00

 

Bank BPS – kod SWIFT/ BIC

Kolejną ważną kwestią, o której warto wspomnieć, jest kod SWIFT. To kod składający się z ośmiu lub jedenastu znaków, który należy podać podczas wykonywania przelewów międzynarodowych. Służy do identyfikacji instytucji finansowej.

Kod SWIFT Banku BPS: POLUPLPR

 

Produkty i usługi banku BPS – co oferuje bank BPS w Polsce?

Zastanawiasz się, jakie produkty i usługi proponuje bank BPS swoim potencjalnym klientom? W przypadku oferty dla klientów detalicznych warto wyróżnić takie produkty, jak:

Oprócz powyższych oferta BPS Bank skierowana jest do klientów biznesowych, korporacyjnych oraz rolników czy nawet osób działających w branży handlowej. Oznacza to, że instytucja daje każdemu wygodny dostęp do:

 • funduszy unijnych;
 • platformy wymiany walut;
 • możliwości lokowania nadwyżek;
 • leasingów;
 • finansowaniem inwestycji firmowych i nie tylko.

Oczywiście bank prowadzi także funkcjonalne konta firmowe, dzięki którym prowadzenie własnego biznesu jest o wiele łatwiejsze. Nie można też zapomnieć o lokatach, które dostępne są nawet w formie jednodniowej, dzięki czemu każda firma ma możliwość wypracowania dodatkowych zysków z zaoszczędzonych jak dotąd środków.

BPS Mobilnie, czyli funkcjonalna aplikacja banku BPS – jak to działa?

Aplikacja mobilna banku BPS to niezwykle funkcjonalne narzędzie, które dostępne jest dla systemów operacyjnych Android oraz iOS. Dzięki temu każdy klient banku może wygodnie:

 • zlecać przelewy krajowe;
 • zarządzać swoimi zleceniami stałymi;
 • tworzyć listę kontrahentów;
 • otwierać zdalnie lokaty;
 • pobierać potwierdzenia transakcji;
 • zastrzegać karty;
 • zmieniać limity na kartach;
 • spłacać i kontrolować swoje zadłużenia;
 • wyszukiwać placówki i bankomaty BPS w kraju;
 • skontaktować się z doradcą.

Jak widzisz, BPS Mobilnie ma wiele funkcjonalności, o jakich warto wiedzieć. Co ciekawe, poprzez aplikację na smartfona będziesz mieć dostęp zarówno do konta firmowego, jak i osobistego z opcją łatwego przełączania pomiędzy nimi.

Opinie o banku BPS – co mówią konsumenci o tej instytucji?

Bank BPS ma bardzo dobre opinie na terenie Polski. Kontrahenci tej instytucji doceniają wiele aspektów związanych z bieżącą działalnością banku, ale nie tylko. Oprócz dogodnych godzin pracy i profesjonalnego podejścia doradców do każdej sprawy klienci doceniają też:

 • darmowy dostęp do aplikacji mobilnej i bankomatów na terenie kraju;
 • wiele form kontaktu z doradcami;
 • bogatą ofertę produktów i usług;
 • i wiele innych czynników.

To wszystko wpływa na coraz większe zainteresowanie konsumentów tym bankiem. BPS jako instytucja działająca już od wielu lat na polskim rynku finansowym wie, jak ważne jest maksymalne zadowolenie klienta. Z tego względu aktualna oferta, jak i poziom obsługi jest dopasowywany do stale zmieniających się potrzeb rynkowych.

BANK BPS - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Grzybowska 81, 00-844 Warszawa
E-MAIL: kontakt@bankbps.pl
WWW: https://www.bankbps.pl/
NIP: 8960001959
KRS: 0000069229
REGON: 930603359

Godziny otwarcia BOK Bank BPS:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 321 456

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter