Bank Millennium

Bank Millennium

Bank Millennium – informacje o banku

Bank Millennium to pierwszy bank notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obsługuje klientów w ponad 360 placówkach w całym kraju, zatrudniając przy tym ponad 6 000 pracowników. 

Szukasz banku, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów? A może potrzebujesz wygodnego dostępu do swoich finansów z poziomu smartfona lub przeglądarki internetowej? W takim razie sprawdź, jak działa Bank Millennium na terenie Polski i dlaczego warto nawiązać współpracę z tą instytucją.

Bank Millennium – historia banku

Historia Banku Millennium rozpoczyna się w 1989 roku. To właśnie wtedy powstał jeden z pierwszych polskich banków, a mianowicie Bank Inicjatyw Gospodarczych, będący pierwotnym wcieleniem Millennium. Co najważniejsze, instytucja powstała z kapitału prywatnego. Od 1990 roku rozpoczęła się pierwsza publiczna emisja akcji, a bank stał się w pełny prywatną instytucją finansową. Dawniej spółka koncentrowała swoje działania w zakresie współpracy z klientem korporacyjnym. Po zbudowaniu mocnych fundamentów w branży, Bank Millennium zajął się także obsługą firm, rozpoczął działalność leasingową oraz dokonał przejęcia Łódzkiego Banku Rozwoju SA. Można powiedzieć, iż było to pierwsze przejęcie banku prywatnego tuż po wojnie.

W 1997 roku BIG łączy się z Bankiem Gdańskim a już rok później nazwa Millennium zaczyna funkcjonować w przypadku obsługi klientów indywidualnych. Ostatecznie BIG Bank Gdański został całościowo przekształcony w Bank Millennium w 2003 roku. Wówczas głównym akcjonariuszem i partnerem został portugalski Banco Comercial Portugues. Tak zresztą jest do dziś - BCP posiada obecnie 50,1% akcji Banku Millennium. 

Po fuzji w 1997 roku Millennium Bank zajął się obsługą klienta detalicznego, oferując nowoczesne rozwiązania związane z bankowością elektroniczną. To właśnie od 2003 roku instytucja funkcjonuje pod nazwą Bank Millennium (pierwotnie Bank Inicjatyw Gospodarczych BIG SA).

 

Co warto wiedzieć o banku Millennium?

To, co warto wiedzieć o banku Millennium, to fakt, iż jest to instytucja, która obecnie ma wiele stacjonarnych placówek na terenie Polski i jednocześnie udostępnia funkcjonalne bankomaty dla wszystkich swoich klientów. Ta instytucja ma na terenie kraju wiele swoich punktów obsługi konsumenta, które rozmieszczone są nie tylko po większych miejscowościach, ale także tych mniejszych. Obecnie Millennium ma około 59 placówek w kraju, choć ta liczba stale się zmienia. Oferta banku dopasowana jest tak, aby zadowolić wszystkich klientów niezależnie od profilu ich działalności.


Sesje Elixir w Banku Millennium

Poniżej znajdziesz godziny sesji wychodzących oraz przychodzących w Banku Millennium. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy dojdzie przelew na Twoje konto, zapoznaj się z harmonogramem sesji przychodzących. Jeśli zaś chcesz się dowiedzieć, kiedy zostaną zrealizowane przelewy, które zleciłeś ze swojego konta, w tym celu sprawdź sesje przelewów wychodzących.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 11.00 15.00 17.30
Przychodzący 12.00 15.30 17.15

 

Bank Millennium – kod SWIFT/ BIC

SWIFT to Międzynarodowy Kod Identyfikujący daną instytucję finansową. Służy do wykonywania przelewów międzynarodowych. Jeśli więc planujesz wykonać transakcję do innego kraju, niezbędne będzie podanie poniższego kodu:


Kod SWIFT Banku Millennium: BIGBPLPW


Produkty oferowane przez Bank Millennium

Bank Millennium ma w swojej ofercie produkty dla takich grup konsumentów, jak:

 • klienci indywidualni;
 • klienci biznesowi;
 • klienci korporacyjni.

Bank Millennium SA posiada szeroką i różnorodną ofertę, która skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm oraz przedsiębiorstw. Klienci indywidualni mogą skorzystać z produktów kredytowych, produktów inwestycyjnych (lokaty, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia inwestycyjne), rachunków bankowych oraz szeregu usług. 

Dla firm Bank Millennium przygotował szeroką ofertę, w skład której wchodzą między innymi: rachunki bankowe, produkty kredytowe, leasing, faktoring, gwarancja bankowa czy produkty oszczędnościowe. Wszyscy klienci banku mają również możliwość korzystania z usług bankowości internetowej. Dzięki temu każdy klient może znaleźć rozwiązania dopasowane do jego potrzeb.

Zdecydowanie warto zainteresować się propozycją produktów i usług finansowych tego banku. Głównie ze względu na fakt, iż ten proponuje rozwiązania dopasowane nawet do potrzeb najbardziej wymagających konsumentów. Do najpopularniejszych produktów banku Millennium, zaliczamy:

 • konta osobiste;
 • konta firmowe;
 • kredyty gotówkowe;
 • kredyty hipoteczne;
 • kredyty konsolidacyjne;
 • konta oszczędnościowe;
 • lokaty;
 • rachunki inwestycyjne;
 • ubezpieczenia;
 • i inne.

Wszystkie powyższe produkty dostępne są dla różnych grup klientów. Można z nich skorzystać zarówno online przez stronę internetową lub po prostu udać się do dowolnie wybranego oddziału, aby z pomocą doradcy podpisać umowę na nowy rachunek bankowy lub jakikolwiek inny produkt.

Mobilna aplikacja banku Millennium – jak działa i kto może z niej korzystać?

Aplikacja mobilna banku Millennium dostępna jest na dwie platformy: iOS oraz Android. Oznacza to, że 99% użytkowników smartfonów ma możliwość zainstalowania i korzystania z pełni funkcjonalności mobilnej aplikacji banku Millennium. To przede wszystkim darmowe narzędzie, które umożliwia:

 • wykonywanie przelewów;
 • realizowanie płatności zbliżeniowych bez użycia karty;
 • sprawdzanie stanu konta oraz kontrolę nad wydatkami dziecka;
 • analizę aktualnych ofert promocyjnych banku;
 • składanie wniosków oraz dyspozycji;
 • i nie tylko.


Warto dodać, że sama instalacja oraz aktywacja aplikacji mobilnej banku Millennium jest dziecinnie prosta. Wystarczy, że pobierzesz aplikację na swoje urządzenie, a następnie wprowadzisz swój numer PESEL. Kolejnym krokiem jest połączenie z infolinią banku, gdzie otrzymasz kod autoryzacyjny dla swojego programu mobilnego. Ostatecznie ustawisz kod PIN i to wszystko, by móc korzystać z pełni funkcjonalności, jakie oferuje aplikacja banku Millennium. To jeszcze nie wszystko, gdyż program pozwala na pozyskanie zwrotów za zakupy, płatności za bilety i parkomaty oraz połączenie ze smartwatchem. Dodatkowo jeśli potrzebujesz możesz też uruchomić logowanie odciskiem palca.

Opinie o Banku Millennium w Polsce

Bank Millennium cieszy się całkiem sporą popularnością wśród konsumentów na terenie Polski. Warto dodać, że opinie na temat działania placówek, serwisu transakcyjnego, jak i aplikacji mobilnej są szczególnie dobre. Konsumenci wskazują na profesjonalne podejście doradców do każdej sprawy oraz przejrzystą ofertę, z której można skorzystać w dowolnie wybranym momencie bez zbędnych formalności

Produkty oferowane przez bank :

BANK MILLENNIUM - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
E-MAIL: kontakt@bankmillennium.pl
WWW: https://bankmillennium.pl
NIP: 5260212931
KRS: 0000010186
REGON: 001379728

Godziny otwarcia BOK Bank Millennium:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 331 331

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter