ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski – informacje o banku

Zastanawiasz się nad tym, czy skorzystanie z oferty ING Banku Śląskiego jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, na pewno trzeba skupić się na tym, co ma największą wartość, czyli ofercie banku.

Polska to kraj, gdzie działa wiele instytucji finansowych zajmujących się obsługą klientów detalicznych, biznesowych, korporacyjnych, a także mikroprzedsiębiorców czy nawet rolników. Taki właśnie jest ING Bank Śląski, który dokłada wszelkich starań, by dopasować się do potrzeb wszystkich konsumentów. Obszerne kampanie reklamowe, które zapadają w pamięć i atrakcyjna oferta produktów to główne cechy ING Banku Śląskiego, który już od wielu lat działa na polskim rynku finansowym.

 

ING Bank Śląski – historia banku

Co ciekawe, ING Bank Śląski ma wieloletnie doświadczenie w branży finansowej, co przekłada się bezpośrednio na jakość świadczonych usług oraz atrakcyjność oferty. Ta instytucja finansowa ma swoje początku już w 1988 roku. To w wyniku odłączenia działalności od NBP powstał Bank Śląski. Przez kilka pierwszych lat funkcjonowania był bankiem państwowym, natomiast po 1991 roku stał się spółką akcyjną. Od 1996 roku spółkę przejęła holenderska instytucja ING Groep.

Kolejne lata były już tylko prężnym rozwojem banku w Polsce i na świecie. Punktem zwrotnym był jednak 2001 rok. TO właśnie wtedy spółka ING Groep połączyła ING Bank N.V. z oddziałem w Warszawie z Bankiem Śląskim. Do dnia dzisiejszego instytucja funkcjonuje jako ING Bank Śląski z siedzibą w Katowicach. Uniwersalny profil banku został wypracowany przez wiele lat działania, dzięki czemu obecnie klienci indywidualni, biznesowy i korporacyjni znajdą coś dla siebie w ofercie tego banku.

Jak działają placówki, bankomaty i wpłatomaty ING Banku Śląskiego?

Na terenie Polski jest wiele placówek ING Banku Śląskiego, ale także bankomatów, wpłatomatów, wrzutni i punktów, gdzie obsługiwani są klienci korporacyjni i przedsiębiorcy. Liczba stacjonarnych punktów obsługi z roku na rok jest coraz większa pomimo prężnego rozwoju nowoczesnych technologii pozwalających na zdalną obsługę konsumentów. ING Bank Śląski stawia przede wszystkim na maksymalne zadowolenie swoich konsumentów. W wyniku tego bankomaty i wpłatomaty dostępne są za darmo przez całą dobę, a godziny pracy placówek dostosowane tak, by każdy mógł udać się na spotkanie z doradcą w dogodnym dla siebie czasie.

Sesje Elixir w ING Banku Śląskim

Jeśli chcesz się dowiedzieć, kiedy dojdzie przelew na Twoje konto, np. wypłata od pracodawcy, lub kiedy odbiorca otrzyma środki, które mu wysłałeś, niezbędne będzie zapoznanie się z harmonogramem sesji Elixir. Jest to międzybankowy system rozliczeń, na podstawie którego przekazywane są przelewy z jednego rachunku na drugi. Godziny przelewów wychodzących oraz przychodzących w ING Banku Śląskim znajdziesz poniżej.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 8.10 11.30 14.30
Przychodzący 11.00 15.00 17.30


ING Bank Śląski – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT służy do indentyfikacji danej instytucji. Jego podanie jest niezbędne podczas wykonywania przelewów zagranicznych i transakcji międzynarodowych, dlatego dobrze jest poznać kod danego banku. Za granicą spotkasz się z określeniem BIC, czyli Bank Identifier Code. Poniżej znajdziesz numer SWIFT odpowiedni dla ING Banku Śląskiego.


Kod SWIFT ING Banku Śląskiego: INGBPLPW


Jeśli dany bank będzie wymagał wprowadzenia większej liczby znaków, do powyższego ciągu znaków dodaj na końcu XXX.


Produkty oferowane przez ING Bank Śląski

ING Bank Śląski zajmuje się obsługą kilku grup konsumentów, jak np.:

  • klienci indywidualni;
  • klienci biznesowi;
  • klienci korporacyjni;
  • bankowość prywatna;
  • samorządy;
  • i innych.

Oferta produktów i usług finansowych została przygotowana tak, aby każdy znalazł rozwiązania idealne dla siebie. Warto dodać, że w propozycji współpracy od tego banku znajdziesz między innymi takie produkty, jak:

W zależności od potrzeb w ofercie banku ING każdy może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową banku lub udasz się do dowolnie wybranego punktu obsługi konsumenta. Zawsze otrzymasz rzetelną pomoc w każdej sprawie oraz informację o tym, jakie produkty finansowe będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego – instalacja i zasada działania

Moje ING to funkcjonalna aplikacja ING Banku Śląskiego dostępna na dwie platformy – Android oraz iOS. W ramach aplikacji ING możesz wygodnie zarządzać swoimi finansami, realizować przelewy i płatności mobilne, ale to nie wszystko. Logując się do aplikacji przez smartfona, kupisz bilety komunikacji miejskiej, sprawdzisz stan konta, a w razie potrzeby dokonasz autoryzacji transakcji na koncie. ING Bank Śląski w ramach aplikacji udostępnia też informacje o rabatach w ramach programów lojalnościowych. Co ciekawe, aplikacja została już pobrana ponad 5 mln razy z Google Play i App Store przez klientów ING.

ING Bank Śląski – opinie i recenzje użytkowników

Korzystanie z usług ING Banku Śląskiego, to dobra decyzja, chociażby ze względu na opinie konsumentów. Analizując recenzje zadowolonych osób, można zauważyć, że ING Bank Śląski zbiera liczne pochwały za atrakcyjną ofertę produktów i usług bankowych, dobrze dopasowane godziny pracy placówek oraz darmowy dostęp do funkcjonalnych bankomatów i wpłatomatów. To wszystko przekłada się na stale rosnącą liczbę konsumentów i jednocześnie coraz szybszy rozwój bankowości internetowej, stacjonarnej i mobilnej w ING Banku Śląskim.

 

ING BANK ŚLĄSKI - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Sokolska 34, 40-086 Katowice
E-MAIL: bc@ingbank.pl
WWW: https://www.ing.pl/
NIP: 6340135475
KRS: 0000005459
REGON: 271514909

Godziny otwarcia BOK ING Bank Śląski:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 222 222

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter