Citi Handlowy

Citi Handlowy

Citi Handlowy – informacje o banku

Szukasz banku i zastanawiasz się nad tym, gdzie można znaleźć ciekawe propozycje? Możliwości nie brakuje, świetnym przykładem jest choćby Bank Handlowy w Warszawie SA. Jest to bank działający pod marką Citi Handlowy.

 

Chcesz wiedzieć, jaki jest najstarszy bank w Polsce? A może, jaka instytucja cieszy się największym uznaniem klientów już od wielu lat? W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje Citi Handlowy, który proponuje swoje produkty i usługi bankowe już od wielu lat. Mimo sporej konkurencji na rynku to właśnie Citi Handlowy stał się jednym z mocno rozpoznawalnych banków w Polsce. Sprawdź najważniejsze informacje o tej instytucji i przekonaj się, czy warto zostać jej klientem.

Citi Handlowy – historia banku

1870 rok to początki dla banku Citi Handlowy. To właśnie wtedy powstał pierwszy Bank Handlowy w Warszawie S.A. Spółka została założona przez grupę inwestorów. Można śmiało powiedzieć, iż to jeden z najstarszych banków komercyjnych działających w Polsce i Europie. Za początek działalności rzeczonego banku Citi Handlowy uznaje się rok 1991, a po 1997 bank na stałe wrócił na warszawską giełdę. W 2001 roku nastąpiła fuzja Citi Handlowego z Bankiem Handlowym w Warszawie S.A. Obecnie bank Citi to jedna z największych i najstarszych instytucji finansowych działających w kraju i na świecie.

Informacje o banku Citi Handlowy – jak działa ta instytucja?

Zastanawiasz się, jak funkcjonuje Citi Handlowy na terenie Polski? To proste. Ta instytucja obecnie obsługuje około 200 mln klientów na całym świecie. Są to konsumenci indywidualni, biznesowi, korporacyjni oraz instytucjonalni. Warto dodać, że Citi Handlowy ma swoje punkty obsługi niemalże w 100 krajach na całym świecie. Obecnie Citi Handlowy ma kilkanaście swoich placówek na terenie całej Polski, a dodatkowo udostępnia klientom darmowe i funkcjonalne bankomaty. Te dostępne są przez całą dobę 7 dni w tygodniu bez żadnych ograniczeń dla konsumentów posiadających konta bankowe i nie tylko.

Sesje Elixir w Citi Handlowym

Czy wiesz, że czas, w którym przelew bankowy dojdzie na Twoje konto jest uzależniony od sesji Elixir? Banki wykonują przelewy środków w oparciu o ten system, a każda instytucja robi to w konkretnych godzinach. I tak, patrząc na poniższą tabelę, możesz się dowiedzieć, kiedy przelew wyjdzie z Twojego rachunku (sesje wychodzące) oraz kiedy otrzymasz przelew, na który czekasz (sesje przychodzące).

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 8.00 12.15 15.30
Przychodzący 11.30 15.30 17.30


Citi Handlowy – kod SWIFT/ BIC

Jeśli planujesz wykonać przelew międzynarodowy, niezbędne będzie podanie numeru SWIFT - za granicą nazywany jest on BIC. Jest to specjalny kod informujący o instytucji obsługującej daną transakcję. Dlatego ważne jest, by podać prawidłowy numer podczas wykonywania przelewu. Jeśli bank będzie wymagał podania nie ośmiu, a jedenastu cyfr, dopisz na końcu trzy X.


Kod SWIFT Citi Handlowy: CITIPLPX


Produkty oferowane przez Citi Handlowy

Oferta produktów i usług tego banku jest naprawdę mocno rozbudowana. Co to oznacza? W tym przypadku instytucja proponuje rozwiązania dla klientów:

  • detalicznych;
  • korporacyjnych;
  • biznesowych;

Produkty, które dostępne są w ofercie to głównie takie, jak:

Osoby, które potrzebują przejrzystej oferty finansowania oraz konta bankowego, które jest dostępne bez dodatkowych opłat, koniecznie powinny zainteresować się propozycją współpracy z bankiem Citi Handlowy.

Mobilna aplikacja banku Citi Handlowy – co to takiego?

Citi Mobile to aplikacja banku Citi Handlowego, która została zaprojektowana z myślą o wszystkich użytkownikach korzystających z usług finansowych np. konta bankowego. Mobilna aplikacja dostępna jest dla każdego użytkownika niezależnie od tego, czy jego smartfon obsługuje system Android czy iOS. Warto dodać, że dzięki aplikacji obsługa zapytań, wykonywanie przelewów oraz realizacja płatności mobilnych jest jeszcze łatwiejsza niż dotychczas.

Citi Handlowy dopracował swoją aplikację do maksimum. Dzięki temu konsumenci mają dostęp do poleceń produktów, przejrzystego interfejsu oraz autoryzacji mobilnych wszystkich transakcji wykonywanych na danym koncie. To przekłada się także na zwiększony poziom bezpieczeństwa każdego użytkownika korzystającego z rachunku bankowego. W ramach aplikacji możliwe jest przeglądanie rekomendowanych ofert, logowanie przy pomocy odcisku palca lub kodu PIN, a także łatwy dostęp do wyciągów bankowych. Dodatkowo korzystanie z aplikacji jest w 100% bezpieczne, pod warunkiem poprawnej autoryzacji swojego urządzenia dostępowego.

Opinie konsumentów o Citi Handlowy

Konsumenci w Polsce jasno wskazują, że warto zostać klientem banku Citi Handlowy. Większość opinii mówi o takich aspektach, jak:

  • dogodne godziny pracy placówek;
  • bogata oferta produktów i usług bankowych;
  • wykwalifikowana kadra doradców w punktach obsługi;
  • atrakcyjnie oprocentowane kredyty i pożyczki;
  • możliwość negocjacji warunków, by dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb.


Jeśli szukasz banku, który spełni w 100% Twoje oczekiwania i zapewni stały dostęp do finansów z dowolnego miejsca na ziemi, koniecznie zainteresuj się tym, jak działa Citi Handlowy w Polsce. To bank, który już od wielu lat ponad wszystko stawia zadowolenie swoich klientów i stały rozwój. Dzięki temu jako klient indywidualny, biznesowy lub taki korzystający z prywatnej bankowości, możesz liczyć na wszystko, co najlepsze pod kątem finansów i obsługi klienta.

 

Produkty oferowane przez bank :

CITI HANDLOWY - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Senatorska 16, 00-923 Warszawa
E-MAIL: listybh@citi.com
WWW: http://www.citibank.pl
NIP: 5260300291
KRS: 0000001538
REGON: 000013037

Godziny otwarcia BOK Citi Handlowy:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 1 9009

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter