piktogram waga

PORÓWNYWARKA KONT OSOBISTYCH:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Kwota:
Okres spłaty:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

piktogram medal pierwsze miejsce

NAJLEPSZE KONTA BANKOWE

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

Pożyczka online oraz kredyt przez internet to świetne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas. Oferty pożyczkowe online są dużo bardziej atrakcyjne od tych oferowanych stacjonarnie.

W SuperLoans znajdziesz tylko sprawdzone produkty od wiarygodnych pożyczkodawców i banków. Złóż wniosek i ciesz się dodatkową gotówką nawet dzisiaj!

JAK WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ NA SUPERLOANS?

krok-po-kroku

1

Porównaj oferty

2

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem produktu

3

Kliknij w pole ZŁÓŻ WNIOSEK i uzupełnij krótki formularz

4

Zaczekaj na odpowiedź pożyczkodawcy

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Kredyt odnawialny a debet – jakie są różnice?

Kredyt odnawialny a debet – jakie są różnice?

Dodatkowe środki na koncie osobistym mogą być wybawieniem w nieprzewidzianych sytuacjach. Jakie rozwiązania udostępniają...

Polecenie przelewu – co to jest i jak działa?

Polecenie przelewu – co to jest i jak działa?

Polecenie przelewu to transakcja, z której część z nas korzysta na co dzień. Można ją wykonać samodzielnie, np. za pośre...

Jak łatwo i tanio przelać pieniądze z UK do Polski?

Jak łatwo i tanio przelać pieniądze z UK do Polski?

Przesłanie środków z Wielkiej Brytanii do Polski może być kosztowne, ale wcale nie musi! Sprawdź, jak szybko i tanio prz...

Jak uniknąć opłat za kartę i prowadzenie rachunku?

Jak uniknąć opłat za kartę i prowadzenie rachunku?

Czy można uniknąć opłat za prowadzenie konta bankowego? Tak! Konto osobiste jak i konto firmowe może być całkowicie darm...

Przelewy bankowe a Urząd Skarbowy – ile środków można przelać?

Przelewy bankowe a Urząd Skarbowy – ile środków można przelać?

Często realizujesz przelewy bankowe? Uważaj, gdyż niektóre transakcje mogą zostać prześwietlone zarówno przez bank, jak ...

WIĘCEJ

Najlepsze konta bankowe w 2023 – jak wybrać?


Konta bankowe to produkty oferowane przez banki. Służą do gromadzenia środków oraz zarządzania nimi. Najpopularniejszy z nich to rachunek osobisty, które może założyć klient indywidualny. Posiadanie konta osobistego w dzisiejszych czasach jest już standardem. Dlaczego? Być może ze względu na fakt wdrażania nowoczesnych technologii praktycznie w każdej dziedzinie życia człowieka. Sprawdź, jak wybrać najlepsze konto osobiste i na co zwrócić uwagę, decfydując się na rachunek płatniczy.

Konto osobiste – definicja

Definicję konta osobistego można spotkać w wielu źródłach. Jednym z nich jest prawo bankowe i Kodeks cywilny, który w art. 725 podaje, że przez umowę konta osobistego bank zobowiązuje się względem posiadacza rachunku, na czas nieokreślony lub określony, do przechowywania jego środków pieniężnych oraz, jeżeli umowa tak stanowi, do przeprowadzania na jego zlecenie rozliczeń pieniężnych. Mówiąc prostym językiem, konto osobiste jest rachunkiem, na którym można gromadzić swoje środki, dysponując nimi w sposób bezgotówkowy (przelewy, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, płatności online i stacjonarnie za pomocą karty do konta lub aplikacji mobilnej lub urządzenia - smartphone, smartwatch etc.) lub gotówkowy, np. wypłacając gotówkę z bankomatu. Każdy posiadacz rachunku otrzymuje indywidualny numer konta, który należy wykorzystywać podczas transakcji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste?

Posiadanie konta osobistego to przywilej każdego dorosłego człowieka i nie tylko. Obecnie na rynku działa wiele instytucji finansowych, które w swojej ofercie posiadają rachunki bankowe dla klientów indywidualnych i nie tylko. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert od banków? Oto kilka z nich.

 • sposób dostępu do konta - większość banków oferuje aplikacje mobilne, które ułatwiają zarządzanie rachunkiem. Aplikację mobilną możesz pobrać z Google Play lub App Store;
 • podstawowe opłaty;
 • dodatkowe koszty za transakcje;
 • usługi dostępne w ramach prowadzenia konta osobistego;
 • ograniczenia wynikające z oferty banku.

Analizując dostępne na rynku propozycje kont bankowych dla klientów indywidualnych, zawsze warto uwzględnić koszty prowadzenia rachunku, realizacji przelewów oraz cennik wpłat i wypłat środków w bankomatach i wpłatomatach. Oprócz powyższych ważne są usługi dodatkowe. Obecnie większość instytucji w ramach otwarcia nowego rachunku daje też wygodny dostęp do takich produktów, jak:

 • konto oszczędnościowe;
 • konto walutowe;
 • kantor online.

Dzięki temu, że rachunki dla klientów indywidualnych są tak mocno rozbudowywane przez banki, coraz więcej osób decyduje się na założenie, chociażby jednego konta dla siebie. Konto w banku staje się standardem zarówno wśród młodych ludzi, jak i seniorów, którzy coraz chętniej gromadzą środki na tego rodzaju produkcie.

Czy konto osobiste może być darmowe?

Konto osobiste jak najbardziej można być w 100% darmowe. Tego typu oferty skierowane są najczęściej do młodych osób poniżej 26 roku życia. Jeśli jesteś w tym wieku, w większości instytucji finansowych dostaniesz możliwość założenia rachunku bez opłat za jego prowadzenie, przelewy i transakcje gotówkowe.

Oczywiście istnieje też inna opcja, aby skorzystać z darmowego prowadzenia rachunku osobistego. Banki bardzo często w ramach spełnienia warunków promocyjnych pozwalają na zmniejszenie kosztów otwarcia, prowadzenia, a także wykonywania przelewów do 0 złotych. Jako klient najczęściej musisz w takim przypadku zapewnić minimalne wpływy na konto określone w umowie lub zrealizować operacje bezgotówkowe również na określoną kwotę. Po spełnieniu wszystkich warunków prowadzenie konta osobistego oraz korzystanie z karty płatniczej będzie w 100% darmowe.

Uwaga! Przelewy natychmiastowe w ramach posiadania rachunku prywatnego w dowolnym banku najczęściej są związane z opłatą około 5 zł za pojedynczą transakcję.

Darmowe konta osobiste znajdziesz w ofercie następujących banków: Credit Agricole, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Nest Bank i Citi Handlowy. Ranking kont osobistych zawiera pozostałe oferty, z których możesz skorzystać bez wychodzenia z domu.

Czy konto osobiste przez internet to dobry wybór?

Konto osobiste przez internet to świetny wybór dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu oraz wygodny dostęp do rachunku. Ciekawą propozycję w tym przypadku posiada Aion Bank, który jest w pełni cyfrową instytucją. Aby założyć takie konto, trzeba pobrać aplikację mobilną, uzupełnić swoje dane i uwierzytelnić je.

Posiadanie konta, które można założyć i zarządzać nim w 100% online to świetny wybór. W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii ma praktycznie każdy. Wykorzystanie urządzeń mobilnych i serwisów internetowych stało się już normą jeśli chodzi o bankowość indywidualną oraz firmową.

Jak założyć konto osobiste przez internet?

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób założyć nowy rachunek osobisty przez internet? To dość proste, bowiem możliwe jest założenie konta online, np. w bankowości internetowej, lub w placówce banku. Potrzebny będzie jedynie dowód tożsamości lub e dowód. Banki nie patrzą na zarobki czy zdolność kredytową klienta. Wystarczy, że wybierzesz instytucję, która daje taką możliwość, a następnie:

 • uzupełnisz formularz, podając swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, serię i numer dowodu osobistego) oraz dane adresowe i numer telefonu;
 • uwierzytelnisz swoją tożsamość (poprzez profil zaufany, przelew weryfikacyjny lub telefonicznie);
 • podpiszesz umowę;
 • ustalisz hasło dostępu do konta.

To wszystko, co musisz zrobić, aby założyć konto osobiste przez internet. W dzisiejszych czasach większość instytucji finansowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i pozwala na wygodne otwarcie nowego rachunku prywatnego wyłącznie przez internet. To przede wszystkim ogromna wygoda i oszczędność czasu. Otwarcie rachunku online zajmuje tylko kilka minut, a niezbędne dokumenty są wysyłane za pośrednictwem kuriera lub e-mailem. Konto online jest oferowane niemal przez wszystkie banki działające na rynku.

Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta osobistego?

Aby założyć konto osobiste online, potrzebujesz przede wszystkim ważnego dokumentu tożsamości. Może to być paszport lub dowód osobisty. Pamiętaj, że do poprawnego przejścia procesu otwarcia nowego rachunku, musisz także mieć stałe miejsce zamieszkania. Jeśli chodzi o dokumenty, to praktycznie wszystko, czego potrzebujesz. Banki podczas zakładania konta prywatnego nie wymagają od wnioskodawców zaświadczeń o dochodach i innych dokumentów dotyczących sytuacji finansowej. Pamiętaj jednak, że każdy rachunek bankowy dostępny jest na innych warunkach, dlatego zawsze dobrze przeanalizuj przedstawioną umowę.

Funkcjonalności konta osobistego – na co zwrócić uwagę? 

Konta osobiste, które można założyć online lub w placówkach bankowych obecnie dają klientom wiele możliwości. Jakich? Oto kilka z nich:

 • płatności mobilne;
 • dostęp do programów lojalnościowych;
 • wygodna realizacja transakcji przez serwis internetowy;
 • możliwość skorzystania z konta maklerskiego;
 • większa swoboda zarządzania swoimi finansami poprzez programy do oszczędzania np. cele w mBanku.

Jak widać, jest wiele funkcjonalności kont osobistych, o których warto wiedzieć. Zakładając nowy rachunek w banku, otrzymujesz jednocześnie wiele możliwości, które ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie. Wiele banków w ramach oferty konta osobistego pozwala także na całkowicie darmowe uruchomienie konta oszczędnościowego, gdzie przy atrakcyjnym oprocentowaniu możesz wypracować realny zysk pasywny.

Jakie są główne opłaty za konto osobiste?

Prowadzenie konta wiąże się z różnego rodzaju opłatami, które najczęściej są pobierane w miesięcznych cyklach rozliczeniowych lub doliczane za każdą transakcję. Ile kosztuje konto osobiste? Do najważniejszych kosztów posiadania konta osobistego, zaliczamy:

 • opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • karta debetowa – karta płatnicza służąca do płatności bezgotówkowych;
 • wypłaty z bankomatów - najczęściej darmowe są wszystkie wypłaty gotówki lub kilka pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów należących do danego banku lub do bankomatów w Polsce typu Planet Cash.
 • wpłaty gotówki;
 • przelewy środków – w większości przypadków przeewy internetowe są darmowe;
 • bankowość internetowa.

Powyższe elementy to podstawowe koszty, na jakie narażeni są klienci zakładający konta osobiste w dowolnym banku – nawet przez internet. Warto jednak zaznaczyć, że większość instytucji finansowych w ramach akcji promocyjnych pozwala na redukcję kosztów założenia i prowadzenia rachunku do zera, natomiast ceny realizacji przelewów najczęściej nie przekraczają kilku złotych za pojedynczą operację.

Ciekawostka! Aion Bank jako pierwszy na rynku wprowadził obsługę kont osobistych w ramach subskrypcji. Dzięki temu klienci płacą miesięczną stawkę ustaloną umownie i otrzymują dostęp do rachunku osobistego bez dodatkowych opłat.

Co to jest karta do konta i czy trzeba ją założyć?

Karta do konta to podstawowy element pozwalający na realizację płatności zbliżeniowych. Obecnie zakładając rachunek bankowy, masz możliwość złożenia wniosku o wydanie karty. Często musisz jednak liczyć się z koniecznością pokrycia prowizji za użycie karty oraz jej wydanie. Nie są to jednak spore koszty – najczęściej kilkanaście złotych miesięcznie. Pamiętaj, że karty do konta nie musisz zakładać, jeśli jej nie potrzebujesz lub bank tego nie wymaga. Konto Internetowe umożliwi Ci wykonywanie przelewów i innych operacji bez potrzeby posiadania karty. Uważaj jednak, gdyż wypłata środków z bankomatów w takim przypadku możliwa jest wyłącznie przy użyciu kodu BLIK w aplikacji mobilnej banku.

Podsumowując, zdecydowanie warto założyć konto osobiste online lub stacjonarnie w placówce bankowej. W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez dostępu do środków online byłoby znacznie utrudnione. Nie zwlekaj więc i wybierz najlepszy rachunek bankowy dla siebie!


Konta bankowe – rodzaje

Choć konta osobiste są najczęściej wybierane przez klientów, warto wiedzieć, że banki oferują także inne rodzaje rachunków. Oprócz tradycyjnego rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego (ROR),  

 • konta oszczędnościowe – służą do gromadzenia oszczędności i pomnażania kapitału; rachunek oszczędnościowy wyróżnia się oprocentowaniem, od którego uzależniona jest wysokość zarobku.
 • wspólne konto możesz je założyć ze swoją partnerką lub partnerem, a nawet z przyjacielem.
 • konta firmowe – przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy chcą w prosty sposób zarządzać budżetem firmowym. Konto firmowe pozwala dokonywać transakcji online, płatności do ZUS, US czy rozliczeń z kontrahentami.
 • konta walutowe – stworzone z myślą o osobach zarabiających w walutach obcych lub często podróżujących za granicę; najpopularniejsze waluty konta to euro, dolar amerykański, funt brytyjski. Konto walutowe może być oddzielnym produktem lub produktem dodatkowym do głównego konta osobistego. Często jest do niego wydawana karta wielowalutowa, dzięki której łatwo i tanio zrealizujesz wypłaty gotówki oraz dokonasz płatności w innych krajach.


Promocje bankowe kont osobistych

Czy wiesz, że otwierając konto bankowe, możesz zarobić i to nawet kilkaset złotych? Wystarczy, że poznasz, czym są promocje bankowe kont osobistych. Banki oferują swoim klientom solidne nagrody w zamian za założenie rachunku w ich banku. By zyskać dodatkową gotówkę, należy spełnić warunki dotyczące aktywności. Przykładowo, bank wymaga określonej liczby płatności gotówkowych, wypłaty gotówki, płatności na podaną kwotę czy wykonania innych transakcji na rachunku. Jeśli zostaną one spełnione, otrzymasz gotówkę lub inne nagrody rzeczowe, a także różnego rodzaju vouchery, ody zniżkowe czy bilety wstępu. Warto śledzić promocje bankowe, gdyż mogą się one okazać niezwykle opłacalne!

Ranking kont osobistych – jak korzystać?

Znalezienie odpowiedniego konta bankowego wymaga nakładu czasu oraz przewertowania tabeli opłat w różnych bankach. Można jednak zdecydowanie skrócić ten proces. Z pomocą przychodzi porównywarka kont bankowych lub ranking kont osobistych, w których można znaleźć aktualne oferty kont wraz ze wszystkimi opłatami. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni filtr i określisz wymagania, co do swojego konta, by w szybki i prosty sposób ujrzeć listę ofert wraz ze szczegółami. Znajdziesz tam m.in. opłaty za prowadzenie konta i karty, wykonywanie transakcji bezgotówkowych i gotówkowych, a także ciekawostki i funkcjonalności każdego z rachunków. Porównanie kont osobistych to klucz do sukcesu! Sprawdź powyższy ranking kont bankowych, by wybrać najlepszy rachunek płatniczy!

Dodaj komentarz

newsletter