piktogram waga

PORÓWNYWARKA KONT OSOBISTYCH:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Kwota:
Okres spłaty:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

Wybierz najlepsze konto bankowe!

Brak opłat za prowadzenie konta, innowacyjna aplikacja mobilna a może darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce lub na świecie? Zdecyduj, na jakich funkcjonalnościach rachunku Ci zależy i wybierz odpowiednie konto bankowe!

Wybierz najlepsze konto firmowe!

Brak opłat za prowadzenie konta, innowacyjna aplikacja mobilna a może darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce lub na świecie? Zdecyduj, na jakich funkcjonalnościach rachunku Ci zależy i wybierz odpowiednie konto bankowe!

piktogram medal pierwsze miejsce

NAJLEPSZE KONTA BANKOWE

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

Pożyczka online oraz kredyt przez internet to świetne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas. Oferty pożyczkowe online są dużo bardziej atrakcyjne od tych oferowanych stacjonarnie.

W SuperLoans znajdziesz tylko sprawdzone produkty od wiarygodnych pożyczkodawców i banków. Złóż wniosek i ciesz się dodatkową gotówką nawet dzisiaj!

JAK WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ NA SUPERLOANS?

krok-po-kroku

1

Porównaj oferty

2

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem produktu

3

Kliknij w pole ZŁÓŻ WNIOSEK i uzupełnij krótki formularz

4

Zaczekaj na odpowiedź pożyczkodawcy

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Rozwód a kredyt gotówkowy – jak spłacać kredyt po rozwodzie?

Rozwód a kredyt gotówkowy – jak spłacać kredyt po rozwodzie?

Wspólny kredyt łączy dwoje ludzi na lata. Mają oni bowiem obowiązek wspólnej spłaty zobowiązania i przestrzegania warunk...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Jak skorzystać?

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Jak skorzystać?

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców ma pomóc w spłacie rat kredytu hipotecznego, które z uwagi na szalejącą inflację i ciągł...

Faktoring a kredyt obrotowy – co wybrać?

Faktoring a kredyt obrotowy – co wybrać?

Zarówno faktoring jak i kredyt obrotowy dla firm to produkty finansowe, które pozwalają szybko uzyskać gotówkę na dowoln...

Tarcza dla kredytobiorców – pomoc rządu w spłacie kredytów hipotecznych. Na co można liczyć?

Tarcza dla kredytobiorców – pomoc rządu w spłacie kredytów hipotecznych. Na co można liczyć?

Wzrost raty kredytu nawet dwukrotnie, wciąż rosnące stopy procentowe, a co za tym idzie – odsetki, to zmora każdego, kto...

WIĘCEJ

Posiadanie konta osobistego w dzisiejszych czasach jest już standardem. Dlaczego? Być może ze względu na fakt wdrażania nowoczesnych technologii praktycznie w każdej dziedzinie życia człowieka. Sprawdź, jak wybrać najlepsze konto osobiste i na co zwrócić uwagę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste?

Posiadanie konta osobistego to przywilej każdego dorosłego człowieka i nie tylko. Obecnie na rynku działa wiele instytucji finansowych, które w swojej ofercie posiadają rachunki bankowe dla klientów indywidualnych i nie tylko. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert od banków? Oto kilka z nich.

 • sposób dostępu do konta;
 • podstawowe opłaty;
 • dodatkowe koszty za transakcje;
 • usługi dostępne w ramach prowadzenia konta osobistego;
 • ograniczenia wynikające z oferty banku.

Analizując dostępne na rynku propozycje kont bankowych dla klientów indywidualnych, zawsze warto uwzględnić koszty prowadzenia rachunku, realizacji przelewów oraz cennik wpłat i wypłat środków w bankomatach i wpłatomatach. Oprócz powyższych ważne są usługi dodatkowe. Obecnie większość instytucji w ramach otwarcia nowego rachunku daje też wygodny dostęp do:

 • konta oszczędnościowego;
 • konta walutowego;
 • kantoru online.

Dzięki temu, że rachunki dla klientów indywidualnych są tak mocno rozbudowywane przez banki, coraz więcej osób decyduje się na założenie, chociażby jednego konta dla siebie.

Czy konto osobiste może być darmowe?

Konto osobiste jak najbardziej można być w 100% darmowe. Tego typu oferty skierowane są najczęściej do młodych osób poniżej 26 roku życia. Jeśli jesteś w tym wieku, w większości instytucji finansowych dostaniesz możliwość założenia rachunku bez opłat za jego prowadzenie, przelewy i transakcje gotówkowe.

Oczywiście istnieje też inna opcja, aby skorzystać z darmowego prowadzenia rachunku osobistego. Banki bardzo często w ramach spełnienia warunków promocyjnych pozwalają na zmniejszenie kosztów otwarcia, prowadzenia, a także wykonywania przelewów do 0 złotych. Jako klient najczęściej musisz w takim przypadku zapewnić minimalne wpływy na konto określone w umowie lub zrealizować operacje bezgotówkowe również na określoną kwotę. Po spełnieniu wszystkich warunków prowadzenie konta osobistego oraz korzystanie z karty płatniczej będzie w 100% darmowe.

Uwaga! Przelewy natychmiastowe w ramach posiadania rachunku prywatnego w dowolnym banku najczęściej są związane z opłatą około 5 zł za pojedynczą transakcję.

Czy konto osobiste przez internet to dobry wybór?

Konto osobiste przez Internet to świetny wybór dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu oraz wygodny dostęp do rachunku. Ciekawą propozycję w tym przypadku posiada Aion Bank, który jest w pełni cyfrową instytucją. Aby założyć takie konto, trzeba pobrać aplikację mobilną, uzupełnić swoje dane i uwierzytelnić je.

Posiadanie konta, które można założyć i zarządzać nim w 100% online to świetny wybór. W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii ma praktycznie każdy. Wykorzystanie urządzeń mobilnych i serwisów Internetowych stało się już normą jeśli chodzi o bankowość indywidualną oraz firmową.

Jak założyć konto osobiste przez internet?

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób założyć nowy rachunek osobisty przez Internet? To dość proste. Wystarczy, że wybierzesz instytucję, która daje taką możliwość, a następnie:

 • uzupełnisz formularz, podając swoje dane osobowe;
 • uwierzytelnisz swoją tożsamość – dowodem osobistym lub telefonicznie;
 • podpiszesz umowę;
 • ustalisz hasło dostępu do konta.

To wszystko, co musisz zrobić, aby założyć konto osobiste przez Internet. W dzisiejszych czasach większość instytucji finansowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i pozwala na wygodne otwarcie nowego rachunku prywatnego wyłącznie przez Internet. To przede wszystkim ogromna wygoda i oszczędność czasu.

Jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta osobistego?

Aby założyć konto osobiste online, potrzebujesz przede wszystkim ważnego dokumentu tożsamości. Może to być paszport lub dowód osobisty. Pamiętaj, że do poprawnego przejścia procesu otwarcia nowego rachunku, musisz także mieć stałe miejsce zamieszkania. Jeśli chodzi o dokumenty, to praktycznie wszystko, czego potrzebujesz. Banki podczas zakładania konta prywatnego nie wymagają od wnioskodawców zaświadczeń o dochodach i innych dokumentów dotyczących sytuacji finansowej. Pamiętaj jednak, że każdy rachunek bankowy dostępny jest na innych warunkach, dlatego zawsze dobrze przeanalizuj przedstawioną umowę.

Funkcjonalności konta osobistego – na co zwrócić uwagę? 

Konta osobiste, które można założyć online lub w placówkach bankowych obecnie dają klientom wiele możliwości. Jakich? Oto kilka z nich:

 • płatności mobilne;
 • dostęp do programów lojalnościowych;
 • wygodna realizacja transakcji przez serwis internetowy;
 • możliwość skorzystania z konta maklerskiego;
 • większa swoboda zarządzania swoimi finansami poprzez programy do oszczędzania np. cele w mBanku.

Jak widać, jest wiele funkcjonalności kont osobistych, o których warto wiedzieć. Zakładając nowy rachunek w banku, otrzymujesz jednocześnie wiele możliwości, które ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie. Wiele banków w ramach oferty konta osobistego pozwala także na całkowicie darmowe uruchomienie rachunku oszczędnościowego, gdzie przy atrakcyjnym oprocentowaniu możesz wypracować realny zysk pasywny.

Jakie są główne opłaty za konto osobiste?

Do najważniejszych kosztów posiadania konta osobistego, zaliczamy:

 • opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • koszty transakcji np. przelewów i wymiany walut;
 • opłaty za kartę płatniczą;
 • wypłaty i wpłaty w bankomatów oraz wpłatomatów.

Powyższe elementy to podstawowe koszty, na jakie narażeni są klienci zakładający konta osobiste w dowolnym banku – nawet przez Internet. Warto jednak zaznaczyć, że większość instytucji finansowych w ramach akcji promocyjnych pozwala na redukcję kosztów założenia i prowadzenia rachunku do zera, natomiast ceny realizacji przelewów najczęściej nie przekraczają kilku złotych za pojedynczą operację.

Ciekawostka! Aion Bank jako pierwszy na rynku wprowadził obsługę kont osobistych w ramach subskrypcji. Dzięki temu klienci płacą miesięczną stawkę ustaloną umownie i otrzymują dostęp do rachunku osobistego bez dodatkowych opłat.

Co to jest karta do konta i czy trzeba ją założyć?

Karta do konta to podstawowy element pozwalający na realizację płatności zbliżeniowych. Obecnie zakładając rachunek bankowy, masz możliwość złożenia wniosku o wydanie karty. Często musisz jednak liczyć się z koniecznością pokrycia prowizji za użycie karty oraz jej wydanie. Nie są to jednak spore koszty – najczęściej kilkanaście złotych miesięcznie. Pamiętaj, że karty do konta nie musisz zakładać, jeśli jej nie potrzebujesz lub bank tego nie wymaga. Konto Internetowe umożliwi Ci wykonywanie przelewów i innych operacji bez potrzeby posiadania karty. Uważaj jednak, gdyż wypłata środków z bankomatów w takim przypadku możliwa jest wyłącznie przy użyciu kodu BLIK w aplikacji mobilnej banku.

Podsumowując, zdecydowanie warto założyć konto osobiste online lub stacjonarnie w placówce bankowej. W dzisiejszych czasach funkcjonowanie bez dostępu do środków online byłoby znacznie utrudnione. Nie zwlekaj więc i wybierz najlepszy rachunek bankowy dla siebie!

Dodaj komentarz

newsletter