PKO Bank Polski

PKO Bank Polski

PKO Bank Polski  – informacje o banku

PKO Bank Polski to największy bank uniwersalny działający na terenie naszego kraju. Jest to bank, który obsługuje osoby fizyczne, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz wielkie korporacje. 


PKO Bank Polski (PKO BP) ma miano jednego z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych banków w całej Polsce. Być może taka renoma tej instytucji wynika ze względu na fakt, iż ten ma pozycję narodowego banku, który jest wręcz podstawą dla branży finansowej w kraju. Sprawdź ofertę tej instytucji, opinie oraz sposób działania, a przekonasz się, czy warto nawiązać współpracę z tą instytucją, czy też nie.

 

PKO Bank Polski – historia banku

PKO BP to bank, który działa w Polsce już od 1919 roku. Początek działalności miał miejsce ponad 100 lat temu pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności. Warto wiedzieć, że pierwsza siedziba banku znajdowała się Warszawie, a kolejne placówki cyklicznie powstawały na terenie całej Polski. Za czasów II Wojny Światowej PKO niestety zawiesił swoją działalność aż do 1945 roku.

Przełom nastąpił w 1948 roku w wyniku dekretu wydanego przez Radę Ministrów. Zdecydowano o całkowitej likwidacji Powszechnej Kasy Oszczędności na rzecz powstania PKO Banku Polskiego. Przez cały czas funkcjonowania instytucja obsługiwała różne grupy klientów. Od 1975 roku PKO BP został wcielony w struktury NBP, a następnie od 1987 roku ten stał się całkowicie samodzielnym bankiem w kraju. Na tę chwilę PKO BP jest przekształcony w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, która posiada 30% udziałów instytucji. Funkcjonuje pod nazwą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna. Bank pojawił się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w listopadzie 2004 roku.

Podstawowe informacje o PKO Banku Polskim – placówki, bankomaty i wpłatomaty

Na terenie Polski znajduje się wiele stacjonarnych punktów obsługi konsumenta należących do banku PKO BP. Obecnie do dyspozycji konsumentów dostępnych jest ponad 1000 stacjonarnych punktów obsługi. W ich pobliżu najczęściej znajdują się funkcjonalne bankomaty oraz wpłatomaty, które są do darmowej dyspozycji każdego klienta posiadającego np. rachunek bankowy. Wszystkie wpłatomaty oraz bankomaty dostępne są przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Oprócz powyższych, osoby zainteresowane ofertą PKO BP mogą wygodnie skontaktować się z infolinią, gdzie doradcy udzielają również kompleksowych informacji na temat aktualnej oferty finansowej.


Sesje Elixir w PKO Banku Polskim

Elixir to elektroniczny system rozliczeń międzybankowych dokonywanych w naszej polskiej walucie. Przelewy wykonywane za jego pomocą, są realizowane w dni powszednie, a więc nie masz, co liczyć na to, że środki trafią do Ciebie lub do odbiorcy w weekendy oraz dni ustawowo wolne od pracy. To, kiedy przelew dojdzie na Twoje konto, uzależnione jest od godzin przelewów przychodzących, a termin realizacji przelewów wykonywanych z Twojego rachunku, określają godziny przelewów wychodzących.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 8.00 11.45 14.30
Przychodzący 11.30 15.10 17.30

 

PKO Bank Polski – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT jest niezbędny do wykonania transakcji międzynarodowych. Zlecając przelew zagraniczny, należy go wpisać w odpowiednim polu, by system mógł zidentyfikować bank lub instytucję finansową, do której mają trafić środki. W przypadku podania nieprawidłowego kodu płatność może zostać opóźniona lub anulowana, a środki trafią na Twoje konto. Sprawdź, jaki kod SWIFT (inaczej zwany kodem BIC) powinien się znaleźć przy przelewach do PKO Banku Polskiego.


Kod SWIFT PKO Banku Polskiego: BPKOPLPW


Jeśli dany bank będzie wymagał wprowadzenia większej liczby znaków, do powyższego ciągu znaków dodaj na końcu XXX.

Jakie produkty znajdziesz w ofercie PKO Banku Polskiego?

Zastanawiasz się, jaka jest aktualna oferta banku PKO BP? To przede wszystkim produkty oraz usługi dostosowane do zmieniających się potrzeb klientów:

  • indywidualnych;
  • biznesowych;
  • korporacyjnych;
  • mikroprzedsiębiorców.


Jak widzisz, w ofercie PKO Banku Polskiego każdy jest w stanie znaleźć produkty finansowe o różnym przeznaczeniu. Najciekawsze pozycje w ofercie PKO BP, to:

Dodatkowo PKO Bank Polski oferuje bankowość prywatną dla osób, które cenią sobie indywidualne rozwiązania. Nawet najbardziej wymagający konsumenci doceniają rozwiązania finansowe, które przygotował dla swoich klientów bank PKO BP. Korporacje oraz samorządy również są w stanie korzystać z usług i produktów, które aktualnie znajdują się w ofercie banku. Ze szczegółami każdej oferty zapoznasz się wygodnie w placówkach, na infolinii oraz przez stronę internetową.

IKO – aplikacja mobilna banku PKO BP

IKO to mobilna aplikacja dostępna na smartfony z systemem Android oraz iOS. W tym przypadku oprogramowanie jest niezwykle funkcjonalne i pozwala na:

  • wykonywanie przelewów;
  • wymianę walut;
  • sprawdzanie stanu konta;
  • przełączanie widoków pomiędzy kontem firmowym a indywidualnym;
  • akceptacje wniosków i wnioskowanie o kredyty;
  • i wiele więcej opcji.


Funkcjonalność to drugie imię aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Instalując IKO zyskujesz nie tylko wygodny dostęp do swojego rachunku bankowego, ale także gwarancję, że każda transakcja mobilna jest odpowiednio zabezpieczona.

Opinie klientów o PKO Banku Polskim

Konsumenci na terenie całej Polski doceniają PKO BP ze względu na ciekawą ofertę finansową i nie tylko. Klienci odwiedzający oddziały doceniają wykwalifikowaną kadrę pracowników, dobrze dobrane godziny pracy placówek oraz szybką obsługę. Serwis internetowy również zbiera liczne pochwały od konsumentów za przejrzysty interfejs oraz dostęp przez całą dobę. Jeśli szukasz banku, który spełni Twoje oczekiwania w 100%, koniecznie sprawdź ofertę PKO BP.

PKO BANK POLSKI - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Puławska 15, 02-515 Warszawa
E-MAIL: informacje@pkobp.pl
WWW: https://www.pkobp.pl/
NIP: 5250007738
KRS: 0000026438
REGON: 016298263

Godziny otwarcia BOK PKO Bank Polski:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 800 302 302

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter