piktogram waga

PORÓWNYWARKA KONT FIRMOWYCH:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Kwota:
Okres spłaty:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

piktogram medal pierwsze miejsce

NAJLEPSZE KONTA FIRMOWE

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

Pożyczka online oraz kredyt przez internet to świetne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas. Oferty pożyczkowe online są dużo bardziej atrakcyjne od tych oferowanych stacjonarnie.

W SuperLoans znajdziesz tylko sprawdzone produkty od wiarygodnych pożyczkodawców i banków. Złóż wniosek i ciesz się dodatkową gotówką nawet dzisiaj!

JAK WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ NA SUPERLOANS?

krok-po-kroku

1

Porównaj oferty

2

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem produktu

3

Kliknij w pole ZŁÓŻ WNIOSEK i uzupełnij krótki formularz

4

Zaczekaj na odpowiedź pożyczkodawcy

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Kredyt odnawialny a debet – jakie są różnice?

Kredyt odnawialny a debet – jakie są różnice?

Dodatkowe środki na koncie osobistym mogą być wybawieniem w nieprzewidzianych sytuacjach. Jakie rozwiązania udostępniają...

Jak zrobić przelew do Urzędu Skarbowego?

Jak zrobić przelew do Urzędu Skarbowego?

Musisz wykonać przelew do US, ale nie wiesz, jak to zrobić? To naprawdę proste! Jedną z dostępnych metod jest przelew on...

Przelewy bankowe a Urząd Skarbowy – ile środków można przelać?

Przelewy bankowe a Urząd Skarbowy – ile środków można przelać?

Często realizujesz przelewy bankowe? Uważaj, gdyż niektóre transakcje mogą zostać prześwietlone zarówno przez bank, jak ...

Jaki terminal płatniczy wybrać? Czy można go mieć za darmo i bez abonamentu?

Jaki terminal płatniczy wybrać? Czy można go mieć za darmo i bez abonamentu?

Ciężko jest sobie wyobrazić sytuacje, w której za zakupy nie można zapłacić kartą, prawda? Terminale płatnicze są dostęp...

Przeniesienie konta bankowego do innego banku. Na czym polega?

Przeniesienie konta bankowego do innego banku. Na czym polega?

Znalazłeś lepszą ofertę konta osobistego w innym banku? Nie wiesz, czy możesz zrezygnować ze swojego obecnego rachunku? ...

WIĘCEJ

Wszystko o kontach firmowych – poradnik dla przedsiębiorców

Posiadanie konta firmowego w dzisiejszych czasach to niezbędne minimum, które pozwala jednakowo na szybsze realizowanie płatności wobec klientów, ale także ich przyjmowanie. Przedsiębiorstwo, które posiada własny rachunek bankowy, może znacznie szybciej się rozwijać, a dodatkowo korzystać z innych usług finansowych oferowanych przez banki. Jakie jednak powinno być dobre konto firmowe? Na co zwracać uwagę przy wyborze? W jaki sposób wybrać najlepiej dostosowane do potrzeb konto dla firmy? Sprawdź i przekonaj się, że konto
w banku dla przedsiębiorstwa to nic strasznego!

Konto firmowe – czyli jakie?

Konto firmowe prowadzone przez konkretną instytucję finansową to takie, w ramach którego przedsiębiorca ma łatwy dostęp do finansów i może nimi zarządzać zarówno z poziomu aplikacji mobilnej, jak i serwisu Internetowego. Istotne jest też to, że banki oferując tego typu rozwiązania, pozwalają na wygodne dostosowanie warunków współpracy do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Czym jednak powinno się charakteryzować dobre konto bankowe dla firmy? Przede wszystkim takimi aspektami, jak:

 • Minimum kosztów za prowadzenie i otwarcie rachunku;
 • Darmowe przelewy wewnętrzne;
 • Niskie opłaty za przelewy zewnętrzne;
 • Możliwość realizacji płatności na rzecz ZUS i US.

To podstawowe aspekty, na które powinno pozwalać dobrze dobrane konto bankowe dla przedsiębiorstwa. Brak kosztów za otwarcie rachunku to wręcz niezbędne minimum w dzisiejszych czasach. Obecnie każdy przedsiębiorca poszukuje oszczędności, dlatego banki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych, pozwalają na całkowicie darmowe otwarcie konta firmowego, a nawet jego prowadzenie na podstawowych warunkach.

Brak opłat za przelewy wewnętrzne pomiędzy rachunkami firmowymi to doskonała opcja, dzięki której zdeponowanie środków na koncie oszczędnościowym będzie proste i nie wygeneruje żadnych dodatkowych opłat. Warto też wiedzieć, że brak kosztów dla przelewów wewnętrznych tyczy się też tych walutowych do rozliczeń zagranicznych.

Przelewy zewnętrzne najczęściej realizowane są przez mocno mobilnych przedsiębiorców działających w sieci. Ważne jest więc to, aby opłaty za tego typu transakcje były możliwie niskie, co przełoży się na oszczędności
w budżecie przedsiębiorstwa. Ciekawostką jest fakt, że niektóre banki pozwalają na wyeliminowanie opłat za takie przelewy, dając możliwość ich realizacji nawet do kilkunastu transakcji w miesiącu.

Rozwiązaniem, które doceniają klienci biznesowi są też darmowe przelewy do US i ZUS, dzięki czemu prowadząc działalność gospodarczą, można nieco „przyciąć” koszty na tych operacjach. W ramach przelewów do organów administracji państwowej poprzez konto firmowe można znacznie szybciej rozliczyć się z fiskusem lub opłacić zaległe podatki bez odsetek.

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

W Polsce konto firmowe nie jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Warto jednak je mieć, aby znacznie szybciej rozliczać się z kontrahentami, przyjmować płatności za pośrednictwem terminala płatniczego lub po prosty sprawnie rozliczać się z organami administracji publicznej. Warto mieć na uwadze fakt, obowiązek posiadania rachunku firmowego ciąży na przedsiębiorcach będących tzw. VATowcami.

Pamiętaj! Posiadając własny rachunek rozliczeniowy dla firmy, musisz bezzwłocznie poinformować o tym fakcie konkretny Urząd Skarbowy oraz określić swoją formę opodatkowania.

Pomimo tego, że rachunek firmowy nie jest w większości przypadków obowiązkowy, to jednak warto zastanowić się nad możliwością jego założenia. Dzięki temu kontrole skarbowe odbywają się znacznie rzadziej, a jeśli już do nich dochodzi, to są realizowane w znacznie krótszym czasie. Co ciekawe, konto firmowe ułatwi zliczenie wszystkich kosztów, które można wliczyć w koszty uzyskania przychodów. Dodatkowo posiadając konto firmowe, zyskujesz swobodę kontroli nad przychodami oraz kosztami w firmie.

Jak wybrać najlepsze konto firmowe? Ranking rachunków dla firm to dobry wybór!

Kiedy poszukujesz najlepszego rachunku bankowego dla Twojego przedsiębiorstwa, koniecznie przejrzyj Internetowe rankingi kont bankowych, dzięki którym porównasz wszystkie aspekty związane z ich prowadzeniem. W ramach porównywarki kont możesz przeanalizować oprocentowanie konta, koszty jego założenia
i prowadzenia, a także dodatkowe opłaty związane z przelewami i nie tylko.

Najlepsze konto firmowe to przede wszystkim takie, które nie generuje dodatkowych kosztów dla przedsiębiorstwa oraz pozwala na korzystanie z wielu usług dodatkowych, jak np.:

 • Rachunek oszczędnościowy;
 • Dom maklerski;
 • Kantor walutowy;
 • Dostęp do karty wielowalutowej.

Już podczas zakładania własnej działalności gospodarczej warto pomyśleć o tym, czy nie założyć konta firmowego i cieszyć się jego funkcjonalnościami. W dzisiejszych czasach większość transakcji płatniczych odbywa się przez Internet, dlatego warto zainwestować w rozwój swojego przedsiębiorstwa i zdobyć funkcjonalny rachunek bankowy dostosowany do potrzeb Twojej firmy.

Rachunek prywatny czy firmowy – jak lepiej rozliczać finanse firmy?

Zdecydowanie lepszą opcją pozwalającą na rozliczanie wszelkich transakcji firmowych jest korzystanie z konta bankowego przeznaczonego dla przedsiębiorstw. W wielu sytuacjach konto prywatne do tych celów nie będzie pozwalać na korzystanie z różnych funkcjonalności, jak np. split payment – czyli przelewów podzielonej płatności polegającej na regulowaniu zobowiązań w formie przelewu bankowego z użyciem konkretnego komunikatu.

Dobre konto firmowe to w dzisiejszych czasach gwarancja sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz zwiększenia możliwości finansowych. Łatwiejsze zarządzanie budżetem, mniej pomyłek oraz wygodny dostęp do firmowych finansów na wiele sposobów to główne cechy dobrze dobranego rachunku firmowego. Obecnie wiele banków proponuje swoje usługi w tym zakresie, dlatego warto korzystać z rankingów kont firmowych, aby wybrać te najlepiej dopasowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

Czy warto posiadać rachunek firmowy?

Zdecydowanie warto mieć własny rachunek firmowy, w ramach którego można:

 • Przyjmować płatności zbliżeniowe z użyciem terminala płatniczego;
 • Realizować przelewy do ZUS i US;
 • Łatwo rozliczać się z dostawcami;
 • Wypłacać należności na rzecz pracowników;
 • Zarządzać finansami przedsiębiorstwa z możliwością planowania wydatków;
 • Korzystać z dodatkowych usług bankowych, jak np. limit odnawialny.

Jak widać, konto firmowe to w dzisiejszych czasach wręcz niezbędne minimum pozwalające na sprawne funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa. Wystarczy dokładnie przeanalizować warunki współpracy
z konkretnym bankiem, ustalić swoje wymagania i wybrać najlepszą ofertę przy pomocy np. rankingu kont bankowych.

Dodaj komentarz

newsletter