title

Ranking kredytów dla firm. Sprawdź najlepsze oferty finansowania!

Twoja firma znalazła się w potrzebie i szukasz skutecznej oraz taniej formy finansowania zewnętrznego? Jednym ze sposobów na większy zastrzyk gotówki jest kredyt dla firm! Sprawdź, jakie oferty polecamy w tym miesiącu.

Kredyt firmowy to rodzaj finansowania, które możesz przeznaczyć na wszelakie cele związane z pokryciem kosztów prowadzenia firmy.

Ile kosztuje kredyt firmowy?


Większość banków przygotowuje spersonalizowane oferty finansowania dla konkretnych przedsiębiorców. Indywidualnie ustalana jest wówczas wysokość oprocentowania, prowizja i pozostałe koszty związane z wzięciem finansowania, np. ubezpieczenie kredytu. Podczas analizy klienta, bank bierze pod uwagę wniosek kredytowy i dołączone do niego dokumenty, a także obecną sytuację firmy.

Co składa się na koszt kredytu dla firmy?


Na koszt kredytu składają się m.in. oprocentowanie, które jest uzależnione od aktualnej stawki WIBOR oraz marży, a także prowizja, którą możesz negocjować z bankiem. Warto również zwrócić uwagę na koszty okołokredytowe związane ze złożeniem wniosku, wcześniejszą spłatą czy zmianą harmonogramu rat.


Jaki kredyt firmowy wybrać?


Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kredytów firmowych. By wybrać odpowiedni z nich, musisz jasno określić potrzeby swojej firmy oraz kwotę, jaka jest Ci potrzebna. Dziś skupimy się na kredycie obrotowym, dzięki któremu możesz uzyskać środki na pokrycie bieżących kosztów Twojej firmy.


Kredyt obrotowy jest łatwy w uzyskaniu i wiąże się z niewielką liczbą formalności. Dobra wiadomość jest taka, że środki z kredytu są wypłacane dość szybko – nawet w kilkadziesiąt minut po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Taki kredyt możesz przeznaczyć na zakup materiałów, usług i towarów niezbędnych do funkcjonowania firmy, wypłaty dla pracowników czy zapłatę aktualnych zobowiązań.

Kredyt obrotowy jest dostępny w dwóch formach, które wyglądają następująco:

  • odnawialna linia kredytowa – środki z kredytu będą dostępne na Twoim rachunku firmowym, a ich wysokość zależy od decyzji banku. Po całkowitym zwrocie pożyczonej gotówki, możesz ponownie skorzystać z przyznanego limitu bez konieczności ponownego wnioskowania i przechodzenia przez cały proces związany z wzięciem kredytu.

  • obrotowy kredyt ratalny – jego kwota zazwyczaj jest wyższa, a okres spłaty dłuższy niż w przypadku linii kredytowej. Tego rodzaju zobowiązanie jest spłacane w comiesięcznych ratach ustalonych w harmonogramie spłaty.

 

Najlepsze kredyty firmowe!


Przeanalizowaliśmy oferty kredytów firmowych dostępnych aktualnie na rynku bankowym i wybraliśmy trzy z nich, na które warto zwrócić uwagę. Który z nich spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź ranking kredytów obrotowych dla firm!

 

Ranking kredytów firmowych

Nazwa kredytu

Kredyt firmowy na selfie

Kwota kredytu

1 000 – 600 000 zł

Okres spłaty

1- 96 mies.

Oprocentowanie

od 5%

Prowizja

0 – 6,99%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Pożyczka Przekorzystna Biznes

Kwota kredytu

5 000 – 300 000 zł

Okres spłaty

6 – 84 mies.

Oprocentowanie

ustalane indywidualnie

Prowizja

2 – 5%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Kredyt firmowy

Kwota kredytu

5 000 – 500 000 zł

Okres spłaty

maks. 10 lat

Oprocentowanie

od 2,90%

Prowizja

od 0%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Faktoring

Kwota kredytu

700 – 300 000 zł

Okres spłaty

wypłata do 1 godziny

Oprocentowanie

Prowizja

0,096% za każdy dzień finansowania

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Kredyt firmowy

Kwota kredytu

10 000 – 3 000 000 zł

Okres spłaty

1 – 120 mies.

Oprocentowanie

od 3,80%

Prowizja

2 – 30%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Wygodny kredyt dla firm

Kwota kredytu

10 000 – 450 000 zł

Okres spłaty

12 – 96 mies.

Oprocentowanie

1,84%

Prowizja

3,99%

Złóż wniosek online1. Alior Bank Kredyt na selfie


Na pierwszym miejscu znalazła się oferta promocyjna kredytu firmowego Alior Banku. Kredyt na selfie to produkt, o który możesz wnioskować bez wychodzenia z domu – wszelkie formalności załatwisz przez internet. By skorzystać z oferty promocyjnej, której główną zaletą jest wysoka kwota finansowania i minimym formalności, należy złożyć wniosek w kwocie od 1 000 do 600 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 1 do 96 miesięcy. Kredyt jest zabezpieczony gwarancja BGK.

Bank udziela finansowania przedsiębiorcom prowadzącym mikrofirmę o rocznych przychodach do 5 000 000 zł oraz małym firmom o rocznych przychodach od 5 000 000 do 20 000 000 zł. Do wniosku kredytowego należy dołączyć PIT za min. 10 miesięcy działalności oraz dokumenty finansowe za bieżący okres - księgi przychodów i rozchodów lub bilans i rachunek zysków i strat.

Decyzja kredytowa może zostać przyznana nawet w 20 minut!

 

2. Bank Pekao S.A. Pożyczka Przekorzystna Biznes


Pożyczka Przekorzystna Biznes to, jak sama nazwa wskazuje, kredyt firmowy, który znajdujący się w ofercie Banku Pekao S.A. Możesz wnioskować o finansowanie w kwocie od 5 000 do 300 000 zł z okresem spłaty do 84 miesięcy. Aby otrzymać finansowanie, nie musisz posiadać zabezpieczenia majątkowego ani poręczycieli.

Jak wygląda proces otrzymania kredytu firmowego Banku Pekao S.A.? Po pierwsze, należy wypełnić formularz kontaktowy, by doradca mógł do Ciebie zatelefonować. Kolejnym krokiem jest umówienie spotkania z doradcą w dogodnym miejscu i terminie. Zostaniesz poinformowany o dokumentach, które powinieneś ze sobą zabrać na spotkanie oraz wszelkich formalnościach.

Na plus zasługuje szybka decyzja kredytowa, którą możesz otrzymać nawet w 45 minut od momentu złożenia wniosku, a środki mogą się znaleźć na Twoim koncie nawet tego samego dnia, w kórym uzyskałeś pozytywną decyzję kredytową. Środki możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z bieżącą działalnością firmy.

 

3. Alior Bank Kredyt firmowy


W naszym kredytowym TOP3 znalazł się również kredyt firmowy Alior Banku. W zależności od tego, jakiego rodzaju firmę prowadzisz, możesz otrzymać różne warunki kredytowania. Właściciele mikrofirm mogą liczyć na kredyt w wysokości do 1 000 000 zł, a małych i średnich firm – do 3 000 000 zł. Kredyt przyznawany jest osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, właścicielom spółek cywilnych, jawnych, z ograniczoną odpowiedzialnością, partnerskich, komandytowych, komandytowo-akcyjnych oraz akcyjnych. Produkt ten dostępny jest w oddziałach oraz placówkach partnerskich Alior Banku, ale istnieje możliwość skorzystania z dojazdu doradcy do domu lub firmy przedsiębiorcy.

Decyzję kredytową możesz otrzymać już w 20 min, a wypłata środków odbywa się nawet w 24h od momentu podpisania umowy. Do wniosku należy dołączyć PIT 36/36 L za okres min. 10 miesięcy prowadzenia działalności, zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS-u i US-u oraz okresowe dokumenty finansowe firmy.

 

Jeśli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z kredytu firmowego, kolejną opcją finansowania działalności firmy jest faktoring. Sprawdź aktualny ranking firm faktoringowych i zapoznaj się z bieżącą ofertą.


A może... szukasz dobrego rachunku firmowego? Sprawdź aktualny RANKING KONT DLA FIRM i otwórz konto bez wychodzenia z domu!

Masz dodatkowe pytania związane z kredytem dla firmy? Daj znać w komentarzu!

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Maj 2022

Dodaj komentarz

Komentarze:

Adriana

Robert, bank udziela finansowania przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą funkcjonującą od min. roku.

Odpowiedz

Robert

A jak mam firmę 11 miesięcy, to mogę wnioskować o kredyt Idea Banku?

Odpowiedz

newsletter