title

Ranking kredytów dla firm – listopad 2020

Twoja firma znalazła się w potrzebie i szukasz skutecznej oraz taniej formy finansowania zewnętrznego? Jednym ze sposobów na większy zastrzyk gotówki jest kredyt dla firm! Sprawdź, jakie oferty polecamy w tym miesiącu.

Kredyt firmowy to rodzaj finansowania, które możesz przeznaczyć na wszelakie cele związane z pokryciem kosztów prowadzenia firmy.

Ile kosztuje kredyt firmowy?


Większość banków przygotowuje spersonalizowane oferty finansowania dla konkretnych przedsiębiorców. Indywidualnie ustalana jest wówczas wysokość oprocentowania, prowizja i pozostałe koszty związane z wzięciem finansowania, np. ubezpieczenie kredytu. Podczas analizy klienta, bank bierze pod uwagę wniosek kredytowy i dołączone do niego dokumenty, a także obecną sytuację firmy.

Co składa się na koszt kredytu dla firmy?


Na koszt kredytu składają się m.in. oprocentowanie, które jest uzależnione od aktualnej stawki WIBOR oraz marży, a także prowizja, którą możesz negocjować z bankiem. Warto również zwrócić uwagę na koszty okołokredytowe związane ze złożeniem wniosku, wcześniejszą spłatą czy zmianą harmonogramu rat.


Jaki kredyt firmowy wybrać?


Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kredytów firmowych. By wybrać odpowiedni z nich, musisz jasno określić potrzeby swojej firmy oraz kwotę, jaka jest Ci potrzebna. Dziś skupimy się na kredycie obrotowym, dzięki któremu możesz uzyskać środki na pokrycie bieżących kosztów Twojej firmy.


Kredyt obrotowy jest łatwy w uzyskaniu i wiąże się z niewielką liczbą formalności. Dobra wiadomość jest taka, że środki z kredytu są wypłacane dość szybko – nawet w kilkadziesiąt minut po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Taki kredyt możesz przeznaczyć na zakup materiałów, usług i towarów niezbędnych do funkcjonowania firmy, wypłaty dla pracowników czy zapłatę aktualnych zobowiązań.

Kredyt obrotowy jest dostępny w dwóch formach, które wyglądają następująco:

  • odnawialna linia kredytowa – środki z kredytu będą dostępne na Twoim rachunku firmowym, a ich wysokość zależy od decyzji banku. Po całkowitym zwrocie pożyczonej gotówki, możesz ponownie skorzystać z przyznanego limitu bez konieczności ponownego wnioskowania i przechodzenia przez cały proces związany z wzięciem kredytu.

  • obrotowy kredyt ratalny – jego kwota zazwyczaj jest wyższa, a okres spłaty dłuższy niż w przypadku linii kredytowej. Tego rodzaju zobowiązanie jest spłacane w comiesięcznych ratach ustalonych w harmonogramie spłaty.

 

TOP3 najlepsze kredyty firmowe!


Przeanalizowaliśmy oferty kredytów firmowych dostępnych aktualnie na rynku bankowym i wybraliśmy trzy z nich, na które warto zwrócić uwagę. Który z nich spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź ranking kredytów obrotowych dla firm!

 

Ranking kredytów firmowych – listopad 2020

Nazwa banku

Nazwa kredytu

Kwota kredytu

Okres spłaty

Oprocentowanie

Prowizja

Wniosek

 Kredyt LITE  1 000 – 50 000 zł  12 mies. z możliwością odnowienia  od 5 do 6,21% + WIBOR 12M  0 – 6,99% WNIOSKUJ


 BIZnest Kredyt w ratach Przedsiębiorca 10 000 – 550 000 zł  6 – 96 mies.  od 5 do 8,3% + WIBOR 3M  3,5 – 20%  WNIOSKUJ

 Kredyt firmowy  10 000 – 1 000 000 zł  24 – 120 mies.  8,14% + WIBOR 3M 2 – 19%  WNIOSKUJ
       Stan na: 9 listopada 2020 r.1. Kredyt LITE Idea Bank


Na pierwszym miejscu znalazła się oferta promocyjna kredytu firmowego Idea Banku. Kredyt LITE to produkt, o który możesz wnioskować bez wychodzenia z domu – wszelkie formalności załatwisz przez internet. By skorzystać z oferty promocyjnej, której główną zaletą jest brak prowizji, należy złożyć wniosek w kwocie od 1 000 do 50 000 zł. Okres kredytowania z możliwością odnowienia wynosi 12 miesięcy. Kredyt jest dostępny bez zabezpieczeń.

Bank udziela finansowania przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą funkcjonującą od min. roku. Do wniosku kredytowego należy dołączyć jedynie wyciągi z kont firmowych i osobistych z ostatnich sześciu miesięcy oraz PIT lub KPiR za poprzedni rok i okres bieżący.

Środki z kredytu są wypłacane w formie limitu w rachunku – mogą zostać uruchomione nawet tego samego dnia, w którym otrzymasz pozytywną weryfikację i decyzję kredytową. Z oferty mogą skorzystać nowi oraz obecni klienci Idea Banku.

 

2. BIZnest Nest Bank


BIZnest Kredyt w ratach – Przedsiębiorca to, jak sama nazwa wskazuje, ratalny kredyt firmowy znajdujący się w ofercie Nest Banku. Możesz wnioskować o finansowanie w kwocie od 10 000 do 550 000 zł z okresem spłaty od 6 do 96 miesięcy. Aby otrzymać finansowanie, nie musisz posiadać zabezpieczenia majątkowego ani poręczycieli.

Jak wygląda proces otrzymania kredytu firmowego Nest Banku? Po pierwsze, należy wypełnić formularz kontaktowy, by doradca mógł do Ciebie zatelefonować. Kolejnym krokiem jest umówienie spotkania z doradcą w dogodnym miejscu i terminie. Zostaniesz poinformowany o dokumentach, które powinieneś ze sobą zabrać na spotkanie oraz wszelkich formalnościach.

Na plus zasługuje szybka decyzja kredytowa, którą możesz otrzymać nawet w 5 minut od momentu złożenia wniosku, a środki mogą się znaleźć na Twoim koncie już w 24 godziny od uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej. Spłacając zobowiązanie, zyskujesz możliwość zmiany terminu płatności rat, obniżenia ich wysokości na określony okres, a także zawieszenia spłaty rat kapitałowych na 3 miesiące. Dodatkowo możesz wydłużyć okres spłaty nawet o pół roku.

 

3. Alior Bank Kredyt firmowy


W naszym kredytowym TOP3 znalazł się również kredyt firmowy Alior Banku. W zależności od tego, jakiego rodzaju firmę prowadzisz, możesz otrzymać różne warunki kredytowania. Właściciele mikrofirm mogą liczyć na kredyt w wysokości do 1 000 000 zł, a małych i średnich firm – do 3 000 000 zł. Kredyt przyznawany jest osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, właścicielom spółek cywilnych, jawnych, z ograniczoną odpowiedzialnością, partnerskich, komandytowych, komandytowo-akcyjnych oraz akcyjnych. Produkt ten dostępny jest w oddziałach oraz placówkach partnerskich Alior Banku, ale istnieje możliwość skorzystania z dojazdu doradcy do domu lub firmy przedsiębiorcy.

Decyzję kredytową możesz otrzymać już w 20 min, a wypłata środków odbywa się nawet w 24h od momentu podpisania umowy. Do wniosku należy dołączyć PIT 36/36 L za okres min. 10 miesięcy prowadzenia działalności, zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS-u i US-u oraz okresowe dokumenty finansowe firmy.

 

Jeśli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z kredytu firmowego, kolejną opcją finansowania działalności firmy jest faktoring. Sprawdź aktualny ranking firm faktoringowych i zapoznaj się z bieżącą ofertą.


A może... szukasz dobrego rachunku firmowego? Sprawdź aktualny RANKING KONT DLA FIRM i otwórz konto bez wychodzenia z domu!

Masz dodatkowe pytania związane z kredytem dla firmy? Daj znać w komentarzu!

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Czerwiec 2021

Dodaj komentarz

Komentarze:

Robert, bank udziela finansowania przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą funkcjonującą od min. roku.

Adriana

A jak mam firmę 11 miesięcy, to mogę wnioskować o kredyt Idea Banku?

Robert

newsletter