title

Ranking kredytów firmowych. Sprawdź najlepsze oferty!

Twoja firma znalazła się w potrzebie i szukasz skutecznej oraz taniej formy finansowania zewnętrznego? Jednym ze sposobów na większy zastrzyk gotówki jest kredyt dla firm! Sprawdź, jakie oferty polecamy w tym miesiącu.

Kredyt dla firm to rodzaj finansowania, które możesz przeznaczyć na wszelakie cele związane z pokryciem kosztów prowadzenia firmy. Finansowanie bieżącej i inwestycyjnej działalności gospodarczej wymaga nakładów. Przy jej rozpoczynaniu najczęściej przedsiębiorcy sięgają po własne oszczędności lub wnioskują o przeróżne dotacje, jakie mogą otrzymać na swoją nowo otwieraną firmę. Z czasem jednak może się okazać, że oszczędności własne właściciela się skurczyły do zera, a bieżące dochody są zbyt niskie, by wywiązać się z płatności wynagrodzenia dla pracowników czy dla realizacji zaplanowanych realizacji. Można wówczas pokusić się o skorzystanie z kredytu firmowego. Jak wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania przedsiębiorcy?

 

Ranking kredytów firmowych

Nazwa kredytu

Kredyt firmowy na selfie

Kwota kredytu

1 000 – 600 000 zł

Okres spłaty

1- 96 mies.

Oprocentowanie

od 5%

Prowizja

0 – 6,99%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Pożyczka Przekorzystna Biznes

Kwota kredytu

5 000 – 300 000 zł

Okres spłaty

6 – 84 mies.

Oprocentowanie

ustalane indywidualnie

Prowizja

2 – 5%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Kredyt firmowy

Kwota kredytu

10 000 – 3 000 000 zł

Okres spłaty

1 – 120 mies.

Oprocentowanie

od 3,80%

Prowizja

2 – 30%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Kredyt firmowy

Kwota kredytu

5 000 – 500 000 zł

Okres spłaty

maks. 10 lat

Oprocentowanie

od 2,90%

Prowizja

od 0%

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Faktoring

Kwota kredytu

700 – 300 000 zł

Okres spłaty

wypłata do 1 godziny

Oprocentowanie

Prowizja

0,096% za każdy dzień finansowania

Złóż wniosek online

Nazwa kredytu

Wygodny kredyt dla firm

Kwota kredytu

10 000 – 450 000 zł

Okres spłaty

12 – 96 mies.

Oprocentowanie

1,84%

Prowizja

3,99%

Złóż wniosek online


Ile kosztuje kredyt firmowy?

Większość banków przygotowuje spersonalizowane oferty finansowania dla konkretnych przedsiębiorców. Indywidualnie ustalana jest wówczas wysokość oprocentowania, prowizja i pozostałe koszty związane z wzięciem finansowania, np. ubezpieczenie kredytu. Podczas analizy klienta, bank bierze pod uwagę wniosek kredytowy i dołączone do niego dokumenty, a także obecną sytuację firmy.

Co składa się na koszt kredytu dla firmy?

Na koszt kredytu składają się m.in. oprocentowanie, które jest uzależnione od aktualnej stawki WIBOR oraz marży, a także prowizja, którą możesz negocjować z bankiem. Warto również zwrócić uwagę na koszty okołokredytowe związane ze złożeniem wniosku, wcześniejszą spłatą czy zmianą harmonogramu rat. Bardzo często banki wymagają zabezpieczenia w postaci odpowiedniej polisy. Ubezpieczenie kredytu, choć nie jest obowiązkowe, to nierzadko od jego zakupu uzależnione będą warunki kredytowania oraz możliwość uzyskania finansowania.


Jaki kredyt firmowy wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kredytów firmowych. By wybrać odpowiedni z nich, musisz jasno określić potrzeby swojej firmy oraz kwotę, jaka jest Ci potrzebna. Właściciel szukający finansowania dla swojej działalności gospodarczej, w pierwszej kolejności musi zdecydować, na co potrzebne są mu pieniądze. Jeśli jest to projekt polegający np. na wybudowaniu nowej hali produkcyjnej, odpowiedni wówczas będzie kredyt inwestycyjny czy hipoteczny.

Na bieżącą działalność, wypłaty wynagrodzenia czy zapłatę składek do ZUS może wziąć kredyt gotówkowy, kredyt obrotowy czy odnawialny w rachunku bieżącym. Ten ostatni zapewni płynność finansową nawet w obliczu zatorów płatniczych. Przydatna może okazać się w tym przypadku również pożyczka lombardowa. Dostępne są także kredyty bankowe, takie jak np. kredyt pomostowy, kredyt konsolidacyjny czy kredyt w rachunku bieżącym, które również mogą okazać się przydatne.

 

Rodzaje kredytów firmowych – oferty dostępne w bankach

Kredyt firmowy, jak sama nazwa wskazuje, jest zobowiązaniem adresowanym do osób prowadzących działalność gospodarczą w różnych branżach i na różną skalę. W ofercie banków wśród produktów dla biznesu znajdują się propozycje, które mogą być celowe, czyli przeznaczone na konkretne realizacje, albo do dowolnego wykorzystania.

Wśród najczęściej występujących rodzajów kredytów biznesowych wymienić należy:

 • Kredyt odnawialny

  Czyli inaczej pożyczka krótkoterminowa udzielana klientom, którzy mają już konto dla swojego przedsiębiorstwa w banku. Ma postać debetu na firmowym koncie przedsiębiorcy w ustalonym limicie zadłużenia, a środki pochodzące z niego można wykorzystać na dowolne cele, np. związane z bieżącą działalnością. Spłacany jest on za każdym razem, gdy na rachunek firmowy dokonywane są wpłaty. Po całkowitym zwrocie pożyczonej gotówki, możesz ponownie skorzystać z przyznanego limitu bez konieczności ponownego wnioskowania i przechodzenia przez cały proces związany z wzięciem kredytu.

 • Kredyt obrotowy

  Kredyt obrotowy jest łatwy w uzyskaniu i wiąże się z niewielką liczbą formalności. Dobra wiadomość jest taka, że środki z kredytu są wypłacane dość szybko – nawet w kilkadziesiąt minut po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Taki kredyt możesz przeznaczyć na zakup materiałów, usług i towarów niezbędnych do funkcjonowania firmy, wypłaty dla pracowników czy zapłatę aktualnych zobowiązań. Mówiąc w skrócie, kredyt obrotowy można wykorzystać na bieżącą działalność przedsiębiorstwa. Tego rodzaju finansowanie może być oferowane przez bank w ramach transz z określonymi kwotami i terminami albo jako linia kredytowa. Może ono mieć charakter odnawialny lub nieodnawialny, w zależności od podpisanej umowy.

 • Kredyt inwestycyjny

  Kredytem celowym jest natomiast pożyczka inwestycyjna, która ma dłuższy okres spłaty, ale jej wykorzystanie powinno nie przekraczać terminu zakończenia projektu. W przypdku kredytu inwestycyjnego, otrzymane środki muszą zostać przeznaczone na realizację konkretnego celu inwestycyjnego.

 • Kredyt gotówkowy

  Tego rodzaju kredyt jest prostym, szybkim sposobem na uzyskanie finansowania dowolnych celów w banku. Spłacany jest w ramach rat miesięcznych i pozwala na utrzymanie płynności. Kredyty gotówkowe są dostępne niemal w każdym banku.

 • Kredyt pomostowy

  Przedsiębiorca może też skorzystać z pożyczki pomostowej, która sprawdza się w szczególności wówczas, gdy firma korzysta z dotacji unijnych. Zapewni ona finansowanie do czasu, gdy beneficjent otrzyma obiecane fundusze z dotacji. O kredyt pomostowy należy wnioskować w banku przed złożeniem wniosku o dotację unijną lub po wykonaniu tej czynności.

 • Kredyt lombardowy

  Kredyt lombardowy udzielany jest pod zastaw, np. nieruchomości czy towarów. Jest on krótkoterminowy, wymaga pozostawienia zastawu w banku do czasu całkowitej jego spłaty. 

 • Kredyt hipoteczny

  Również i przedsiębiorca może dla swojej firmy uzyskać kredyt hipoteczny, np. przeznaczony na budowę nieruchomości związanej z prowadzoną działalnością lub na zakup już istniejącej. Charakteryzuje się on długim okresem możliwości spłaty i wysoką maksymalną kwotą, ale wymaga ustanowienia zabezpieczenia w postaci wpisu informacji o hipotece ustanowionej na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości.

 

Najlepsze kredyty firmowe – ranking

Przeanalizowaliśmy oferty kredytów firmowych dostępnych aktualnie na rynku bankowym i wybraliśmy trzy z nich, na które warto zwrócić uwagę. Który z nich spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź ranking kredytów obrotowych dla firm!

1. Alior Bank Kredyt na selfie

Na pierwszym miejscu znalazła się oferta promocyjna kredytu firmowego Alior Banku. Kredyt na selfie to produkt, o który możesz wnioskować bez wychodzenia z domu – wszelkie formalności załatwisz przez internet. By skorzystać z oferty promocyjnej, której główną zaletą jest wysoka kwota finansowania i minimym formalności, należy złożyć wniosek w kwocie od 1 000 do 600 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 1 do 96 miesięcy. Kredyt dla firm jest zabezpieczony gwarancją BGK.

Bank udziela finansowania przedsiębiorcom prowadzącym mikrofirmę o rocznych przychodach do 5 000 000 zł oraz małym firmom o rocznych przychodach od 5 000 000 do 20 000 000 zł. Do wniosku kredytowego należy dołączyć PIT za min. 10 miesięcy działalności oraz dokumenty finansowe za bieżący okres - księgi przychodów i rozchodów lub bilans i rachunek zysków i strat. Decyzja kredytowa może zostać przyznana nawet w 20 minut!

Warto wspomnieć, że w ofercie Alior Banku znajdują się takie produkty firmowe, jak m.in.: kredyt obrotowy, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt odnawialny, kredyt inwestycyjny, oferta kredytów de minimis czy limit wierzytelności.

 

2. Bank Pekao S.A. Pożyczka Przekorzystna Biznes

Pożyczka Przekorzystna Biznes to, jak sama nazwa wskazuje, kredyt firmowy, który znajdujący się w ofercie Banku Pekao S.A. Możesz wnioskować o finansowanie w kwocie od 5 000 do 300 000 zł z okresem spłaty do 84 miesięcy. Aby otrzymać finansowanie, nie musisz posiadać zabezpieczenia majątkowego ani poręczycieli.

Jak wygląda proces otrzymania kredytu firmowego Banku Pekao S.A.? Po pierwsze, należy wypełnić formularz kontaktowy, by doradca mógł do Ciebie zatelefonować. Kolejnym krokiem jest umówienie spotkania z doradcą w dogodnym miejscu i terminie. Zostaniesz poinformowany o dokumentach, które powinieneś ze sobą zabrać na spotkanie oraz wszelkich formalnościach.

Na plus zasługuje szybka decyzja kredytowa, którą możesz otrzymać nawet w 45 minut od momentu złożenia wniosku, a środki mogą się znaleźć na Twoim koncie nawet tego samego dnia, w kórym uzyskałeś pozytywną decyzję kredytową. Środki możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z bieżącą działalnością firmy.

 

3. Alior Bank Kredyt firmowy

W naszym kredytowym TOP3 znalazł się również kredyt firmowy Alior Banku. W zależności od tego, jakiego rodzaju firmę prowadzisz, możesz otrzymać różne warunki kredytowania. Właściciele mikrofirm mogą liczyć na kredyt w wysokości do 1 000 000 zł, a małych i średnich firm – do 3 000 000 zł. Kredyt przyznawany jest osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, właścicielom spółek cywilnych, jawnych, z ograniczoną odpowiedzialnością, partnerskich, komandytowych, komandytowo-akcyjnych oraz akcyjnych. Produkt ten dostępny jest w oddziałach oraz placówkach partnerskich Alior Banku, ale istnieje możliwość skorzystania z dojazdu doradcy do domu lub firmy przedsiębiorcy.

Decyzję kredytową możesz otrzymać już w 20 min, a wypłata środków odbywa się nawet w 24h od momentu podpisania umowy. Do wniosku należy dołączyć PIT 36/36 L za okres min. 10 miesięcy prowadzenia działalności, zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS-u i US-u oraz okresowe dokumenty finansowe firmy.

 
Jak wnioskować o kredyt firmowy? Na co zwrócić uwagę?

Zanim firma podpisze umowę, musi złożyć wniosek w wybranym banku. Przy wyborze konkretnej oferty należy kierować się przy tym nie wysokością nominalnego oprocentowania, ale wysokością Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania (RRSO), która wpływa na całkowity koszt kredytu. Poza tym przy zaciąganiu pożyczki firmowej przedsiębiorca musi wykazać, że ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową, na podstawie uzyskiwanych dochodów, przedstawić zaświadczenie o niezaleganiu z płatnością składek do ZUS czy podatków do urzędu skarbowego. 

Niektóre banki do uzyskania kredytu wymagają posiadania konta firmowego. Zabezpieczenie kredytu może być obowiązkowe, ale niekoniecznie, zwłaszcza, gdy kwota kredytu nie opiewa na gigantyczną sumę. Warto dobrze sprawdzić warunki zapisane w umowie kredytu. Bez względu na to, czy decydujesz się na kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny, kredyt de minimis, kredyt dla małych i średnich przedsiębiorstw czy kredyt w rachunku bieżącym, dokładnie przeanalizuj wszystkie koszty, jakie wiążą się z wzięciem zobowiązania. Jeśli wybrałeś już najlepszą ofertę kredytu firmowego, np. analizując oferty kredytów w rankingu kredytów firmowych, złożenie wniosku może się odbyć przez internet.

W tym celu wypełnij formularz kredytowy dostępny na naszej stronie. Poczekaj na kontakt przedstawiciela banku, który omówi z Tobą wszystkie szczegóły i poinformuje Cię, jakie dokumenty należy dostarczyć, np. drogą e-mailową. Udzielenie kredytu może się odbyć całkowicie zdalnie poprzez złożenie wniosku o finansowanie przez internet. 

Jeśli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z kredytu firmowego, kolejną opcją finansowania działalności firmy jest faktoring, który pomaga utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa. Sprawdź aktualny ranking firm faktoringowych i zapoznaj się z bieżącą ofertą. Poza tym jedną z dostępnych opcji są pożyczki pozabankowe, które są udzielane klientom nawet z mniejszą zdolnością kredytową.


A może... szukasz dobrego konta firmowego? Sprawdź aktualny RANKING KONT DLA FIRM i otwórz rachunek bez wychodzenia z domu!

Masz dodatkowe pytania związane z kredytem dla firmy? Daj znać w komentarzu!

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Grudzień 2023

Dodaj komentarz

Komentarze:

Adriana

Robert, bank udziela finansowania przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą funkcjonującą od min. roku.

Odpowiedz

Robert

A jak mam firmę 11 miesięcy, to mogę wnioskować o kredyt Idea Banku?

Odpowiedz

newsletter