piktogram waga

PORÓWNYWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

Kwota:
Kwota:
Okres spłaty:
Okres spłaty:

Kwota:
Okres spłaty:

Wybierz najlepsze konto bankowe!

Brak opłat za prowadzenie konta, innowacyjna aplikacja mobilna a może darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce lub na świecie? Zdecyduj, na jakich funkcjonalnościach rachunku Ci zależy i wybierz odpowiednie konto bankowe!

Wybierz najlepsze konto bankowe!

Brak opłat za prowadzenie konta, innowacyjna aplikacja mobilna a może darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce lub na świecie? Zdecyduj, na jakich funkcjonalnościach rachunku Ci zależy i wybierz odpowiednie konto bankowe!

piktogram medal pierwsze miejsce

NAJLEPSZE KREDYTY HIPOTECZNE

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu zabezpieczonego hipoteka wynosi 2,80% przy następujących założeniach: okres obowiązywania umowy: 25 lat; całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 230 000 zł, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 65,1%, oprocentowanie zmienne 1,35%/rok – w pierwszym roku oraz 2,32%/rok w kolejnych, na które składa się wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 0,25% wg stanu na dzień 2.03.2021 r. oraz marża 1,1% w pierwszym roku oraz marża 2,07% w kolejnych latach (marża jest podwyższana o 0,9 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 4 miesięcy od zawarcia umowy kredytu); całkowity koszt kredytu 85 918,26 zł, w tym: prowizja 0%, tj. 0 zł, odsetki 71 686,67 zł, ubezpieczenie nieruchomości 4 600 zł ; ocena wartości nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu 400 zł, PCC 19 zł; ROR 0 zł ; karta kredytowa 1 737,59 zł (za cały okres kredytowania), ubezpieczenie spłaty kredytu na wypadek utraty źródła dochodu, poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku 7 475 zł (za 4 lata), całkowita kwota do zapłaty 315 918,26 zł, płatna w 300 ratach annuitetowych (równych) miesięcznych przy czym pierwsze cztery raty wynoszą 1 003,38 zł, następne po 905,06 zł w pierwszym roku oprocentowania. Od drugiego roku kolejne raty wyniosą po 1 008,50 zł i ostatnia rata wynosi 993,17zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2.03.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Minimalny i maksymalny okres spłaty: 1 - 651 dni

Minimalna i maksymalna kwota: 20 000 - 3 500 000 zł

Maksymalne RRSO: 3,80%

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

DLACZEGO WARTO WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ I KREDYT ONLINE?

Pożyczka online oraz kredyt przez internet to świetne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas. Oferty pożyczkowe online są dużo bardziej atrakcyjne od tych oferowanych stacjonarnie.

W SuperLoans znajdziesz tylko sprawdzone produkty od wiarygodnych pożyczkodawców i banków. Złóż wniosek i ciesz się dodatkową gotówką nawet dzisiaj!

JAK WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ NA SUPERLOANS?

JAK WNIOSKOWAĆ O POŻYCZKĘ NA SUPERLOANS?

1

Porównaj oferty

2

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem produktu

3

Kliknij w pole ZŁÓŻ WNIOSEK i uzupełnij krótki formularz

4

Zaczekaj na odpowiedź pożyczkodawcy

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Podwyżka stóp procentowych – jak wpływa na wysokość rat kredytów?

Podwyżka stóp procentowych – jak wpływa na wysokość rat kredytów?

Podwyżka stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego to temat, który cały czas jest na topie. Czy osoby, które spłacają...

Najniższa krajowa: ile wynosi minimalna krajowa w 2021 oraz 2022 roku?

Najniższa krajowa: ile wynosi minimalna krajowa w 2021 oraz 2022 roku?

Wysokość minimalnej krajowej z roku na rok jest coraz wyższa. Wpływa na to wiele czynników, m.in. przyrost PKB czy wzros...

Ranking ubezpieczeń turystycznych – sprawdź najlepsze ubezpieczenia podróży!

Ranking ubezpieczeń turystycznych – sprawdź najlepsze ubezpieczenia podróży!

Wybierasz się na wakacje lub wymarzony urlop? Spakowałeś już walizki i sprawdziłeś wszystkie atrakcje, które zwiedzisz w...

Ranking ubezpieczeń samochodowych. Sprawdź najlepsze OC!

Ranking ubezpieczeń samochodowych. Sprawdź najlepsze OC!

Zakup ubezpieczenia OC pojazdu jest w Polsce obowiązkowy. Co warto o nim wiedzieć? Jaką polisę auta wybrać? Sprawdź rank...

Ranking ubezpieczeń na życie. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ranking ubezpieczeń na życie. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenie na życie to dobry sposób na zabezpieczenie finansowe nas samych, jak i najbliższych nam osób. W przypadku ...

WIĘCEJ

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości ze względu na stosunkowo niskie stopy procentowe, co przekłada się na zmniejszające się koszty finansowania. Czy jednak warto brać kredyty hipoteczne? To bardzo dobra opcja dla osób, które aktualnie wynajmują mieszkania ze względu na fakt, iż koszty najmu często przewyższają kwotę miesięcznej raty hipoteki. Podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego nie jest łatwe, dlatego warto poznać jak najwięcej informacji z tym związanych. Jak wygląda procedura kredytowa? Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do banków? Jakie są warunki finansowania zakupu nieruchomości? Podpowiadamy!

Kredyt hipoteczny – co to takiego?

Czym tak właściwie jest kredyt hipoteczny? To długoterminowe zobowiązanie, które udzielane jest przez banki na indywidualnych dla każdego klienta warunkach. Co ciekawe, jest to jeden z najlepiej uregulowanych produktów finansowych dostępny w ofercie wielu banków. Warto wiedzieć, że tego typu zobowiązanie finansowe charakteryzuje się przede wszystkim:

 • długim okresem spłaty, który może wynosić średnio 30 lat;
 • sporymi kosztami finansowania;

Trzeba o tym pamiętać, aby realnie ocenić swoje możliwości spłaty takiego zobowiązania. Kredyty hipoteczne można otrzymać tylko przy spełnieniu określonych wymogów stawianych przez banki. Ze względu na fakt, iż tego typu transakcje wiążą się ze sporym ryzykiem dla obu stron, banki zabezpieczają się na wiele różnych sposobów.

Kiedy można wnioskować o kredyt hipoteczny? Podstawowe warunki

O kredyt hipoteczny może wnioskować każdy, kto spełnia podstawowe wymogi dotyczące sytuacji finansowej i prawnej wnioskodawców. Każdy bank stawia inne warunki odnośnie tego, jaki powinien być idealny kredytobiorca. Aby jednak mieć możliwość złożenia wniosku i ubiegania się o kredyt hipoteczn,y trzeba mieć na uwadze konieczność posiadania:

 • wkładu własnego (minimum 10% wartości nieruchomości);
 • zdolności kredytowej;
 • stałej pracy na podstawie zatrudnienia na konkretny typ umowy;
 • preferowanego przez bank wieku.

Co ważne, każdy, kto chce wnioskować o kredyt hipoteczny, musi mieć odłożone środki pieniężne o wartości minimum 10% kwoty zakupu nowej nieruchomości. Ciekawostka! Wkład własny nie może pochodzić z kredytu lub żadnego innego zobowiązania finansowego! Osoby spełniające podstawowe warunki i posiadające stałe miejsce zatrudnienia mogą starać się o udzielenie kredytu hipotecznego na zakup domu lub mieszkania.

Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny – na czym to polega?

Zdolność kredytowa to podstawowy czynnik, który pozwala na wyliczenie orientacyjnej kwoty, jaką bank będzie skory użyczyć wnioskodawcy. Wysokość kredytu jest zależna przede wszystkim od zarobków całego gospodarstwa domowego wnioskodawcy. Oznacza to, że małżeństwa bez rozdzielności majątkowej nie mogą przystąpić do kredytu osobno. Do wyliczania zdolności kredytowej uwzględnia się dochody:

 • z umowy o pracę;
 • z umowy zlecenia;
 • emeryturę;
 • rentę.

Ważne jest to, że czas trwania konkretnej umowy musi również spełniać wymogi banku. W najlepszej sytuacji są osoby pracujące na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, jednak w innych przypadkach również jest szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny. Trzeba pamiętać, że banki traktują umowy zlecenia dość ostrożnie, dlatego najczęściej wymagają czasu ich trwania od minimum roku lub w niektórych przypadkach, chociażby 6 miesięcy.

Co wpływa na koszty kredytu hipotecznego?

To, jakie będą finalne koszty finansowania zakupu nieruchomości, jest zależne od kilku nakładających się na siebie czynników. Przed podpisaniem umowy nie da się dokładnie wyliczyć całkowitej kwoty do spłaty wraz z kosztami okołokredytowymi. Co wpływa na wysokość miesięcznej raty oraz koszty całkowite kredytu hipotecznego? To przede wszystkim takie czynniki, jak:

 • marża banku;
 • opłaty rekompensacyjne;
 • prowizje;
 • stawki WIBOR (3M lub 6M);
 • ubezpieczenia;
 • rodzaj raty;

Jak widać, wiele aspektów wpływa na to, jak drogi będzie kredyt hipoteczny dla wnioskodawców. Niskie stopy procentowe to główny czynnik regulujący wysokość miesięcznych rat oraz całkowitej kwoty do spłaty wobec banku. Co ciekawe, podpisując umowę kredytową, warto sprawdzić, jakie są koszty wcześniejszej spłaty całkowitej zobowiązania. Ma to znaczenie w przypadku refinansowania kredytu po uzyskaniu wyższego poziomu LTV (stosunek wartości nieruchomości do wysokości kredytu). Spory wpływ na koszty finansowania mają też wszelkiego rodzaju ubezpieczenia, które najczęściej są obowiązkowe i nie da się uniknąć konieczności ich wykupienia.

Jakich dokumentów wymagają banki podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny?

Wnioskując o kredyt hipoteczny, trzeba dostarczyć do banku wiele dokumentów takich, jak:

 • zaświadczenia o dochodach;
 • dokumentację kupowanej nieruchomości;
 • oświadczenia od dewelopera;
 • wypełnione wnioski kredytowe.

To tylko podstawowa dokumentacja, jakiej mogą wymagać banki już na początkowym etapie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Warto o tym pamiętać, gdyż już odpowiednio wcześnie można przygotować się do tego procesu i znacznie go przyśpieszyć. Uzyskanie kredytu hipotecznego to dość żmudny proces, który trwa sporo czasu, szczególnie wtedy, kiedy jest dość duże zainteresowanie tego typu produktami finansowymi.

Historia kredytowa – czy ma znaczenie podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny?

Spore znaczenie ma także historia kredytowa wnioskodawców. Można ją sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie znajdują się wszystkie aktualne i zamknięte już zobowiązania. Jeśli w przeszłości u wnioskodawców nie występowały nadmierne opóźnienia w spłatach zobowiązania lub były zaciągane chwilówki, może wystąpić ryzyko, że bank odmówi udzielenia finansowania zakupu nieruchomości.

Dodaj komentarz

newsletter