BNP Paribas

BNP Paribas

BNP Paribas Bank Polska – informacje o banku


BNP Paribas Bank Polska należy do grupy banków uniwersalnych. Obsługuje klientów indywidualnych, przedsiębiorców, korporacje, MŚP, instytucje, samorządy oraz rolników. Co warto wiedzieć o tym banku?


Rynek finansowy jest mocno zróżnicowany pod kątem ofert pochodzących od popularnych instytucji finansowych. Na tę chwilę bankiem, który jest zdecydowanie warty uwagi, jest Bank BNP Paribas. Chcesz wiedzieć dlaczego? A może interesuje Cię sposób działania tego banku na terenie Polski? W takim razie sprawdź najważniejsze informacje o banku należącego do grona najciekawszych i najlepszych w historii.

BNP Paribas Bank Polska – historia banku

BNP Paribas ma na swoim koncie ponad 40 lat działalności w branży finansowej. To całkiem długo, choć na rynku funkcjonują też banki o ponad drugie tyle większym stażu. Nie oznacza to jednak, że nie warto zainteresować się ofertą banku BNP Paribas. Historia tej instytucji ma swoje początki w Warszawie jako banku nieprofilowanego, czyli uniwersalnego. Korzenie firmy sięgają już 1975 roku, kiedy to BNP działał wtedy jako bank BGŻ, czyli Bank Gospodarki Żywnościowej. Przez 10 ostatnich lat działania instytucja przerodziła się w BNP Paribas, a to wszystko w wyniku kilku istotnych fuzji. Pierwsza nastąpiła w 2008 roku z Fortis Bank Polska i Dominet Bank. Następnie przekształcono instytucję w bank BNP Paribas, by w 2015 roku dokonać fuzji z bankiem BGŻ. Od 2019 roku człon BGŻ całkowicie zniknął z nazwy banku.

Ta instytucja finansowa ma za sobą liczne fuzje, zmiany w strukturze organizacyjnej oraz wzloty i upadki. Obecnie warto zainteresować się propozycją współpracy od tej instytucji, chociażby ze względu na atrakcyjną ofertę oraz świetne opinie zadowolonych konsumentów.

Jak działa Bank BNP Paribas? Najważniejsze informacje

Bank BNP Paribas jako część grupy bankowej obecnej w 65 krajach ma obecnie ponad 4 mln klientów. To świetny wynik, który plasuje spółkę na wysokich pozycjach w rankingach. Obecnie bank funkcjonuje w Polsce, otwierając 446 oddziałów, które zatrudniają ponad 8 tys. pracowników. W tym przypadku instytucja obsługuje na miejscu praktycznie każdego, kto jest zainteresowany ofertą finansową. Uwaga! Nie wszystkie placówki w kraju umożliwiają obsługę gotówkową. Takie operacje możliwe są z wykorzystaniem bankomatów dostępnych w pobliżu oddziałów i nie tylko. Misją przedsiębiorstwa jest dopasowanie się do potrzeb finansowych konsumentów, by pomóc im w realizacji celów. Bank pragnie też pozytywnie wpływać na ochronę środowiska i społeczeństwo, dlatego mocno angażuje się swoimi działaniami w życie społeczne.

Sesje Elixir w BNP Paribas

Sesje Elixir informują o tym, kiedy posiadacz konta otrzyma przelew z innego banku oraz o tym, kiedy przelew z jego rachunku zostanie zrealizowany. W tym celu należy zapoznać się z poszczególnymi godzinami przelewów. O przelewach wykonywanych z rachunku informują terminy sesji wychodzących, zaś o otrzymywanych przelewach - sesje przychodzące. System Elixir funkcjonuje w dni powszednie.

Rodzaj przelewu Godziny przelewu
Wychodzący 8.00 11.45 14.15
Przychodzący 11.00-12.00 14.30-15.00 17.00-18.00

 

BNP Paribas – kod SWIFT/ BIC

Kod SWIFT używany jest podczas realizacji przelewów międzynarodowych. Stosowany jest w celach informacyjnych, jest to numer identyfikujący banku. Składa się z ciągu 8 lub 11 znaków. 


Kod SWIFT BNP Paribas: PPABPLPK


Jeśli dany bank będzie wymagał wprowadzenia większej liczby znaków, do powyższego ciągu znaków kodu SWIFT BNP Paribas dodaj na końcu XXX.

Produkty oferowane przez BNP Paribas

Bank BNP Paribas swoją ofertą pragnie docierać do klientów indywidualnych, osób korzystających z bankowości premium, rolników, małych i dużych przedsiębiorców, a także korporacji. Propozycja współpracy od BNP to możliwość korzystania z wielu produktów i usług bankowych, a w tym funkcjonalnego biura maklerskiego. Do głównych produktów znajdujących się w ofercie BNP, zaliczamy:

Jak widzisz, praktycznie każdy klient jest w stanie znaleźć coś dla siebie w ofercie banku BNP Paribas. By zapoznać się z ofertą, wystarczy że udasz się do dowolnie wybranej placówki lub zadzwonisz na infolinię. Szczegółowe informacje sprawdzisz też bezpośrednio na stronie internetowej banku.

Aplikacja mobilna banku BNP Paribas – jak to działa?

GoMobile to aplikacja należąca do banku BNP Paribas. Ta dostępna jest dla wszystkich klientów, którzy posiadają konta bankowe i nie tylko. Możesz ją pobrać zarówno na smartfona z systemem Android, jak i iOS. Dzięki aplikacji jednym palcem załatwisz swoje codzienne sprawy finansowe, zlecisz przelew, a także zrealizujesz operację płatniczą bezgotówkową. Mobilna aplikacja GoMobile pozwoli Ci też na uruchomienie lokaty, złożenie wniosków, a także zakup biletów komunikacji miejskiej.

Opinie o BNP Paribas

Opinie o BNP Paribas są szczególnie dobre. Wynika to głównie ze względu na fakt, iż instytucja ma naprawdę dobrą i bogatą ofertę produktów oraz usług finansowych. Te są idealnie dopasowane do potrzeb większości konsumentów, a to sprawia, że bank BNP Paribas stał się jednym z najczęściej polecanych na polskim rynku. Zadowoleni kontrahenci wskazują głównie na takie aspekty, jak:

  • darmowa aplikacja mobilna;
  • przejrzyste warunki współpracy;
  • dogodne godziny pracy oddziałów i infolinii;
  • wykwalifikowani doradcy dostępni w placówkach.

To wszystko sprawia, że naprawdę warto zainteresować się ofertą banku BNP Paribas w Polsce.

Produkty oferowane przez bank :

BNP PARIBAS - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa
E-MAIL: kontakt@bnpparibas.pl
WWW: https://www.bnpparibas.pl/
NIP: 5261008546
KRS: 0000011571
REGON: 010778878

Godziny otwarcia BOK BNP Paribas:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 321 123

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter