title

Ranking faktoringu: najlepszy faktoring dla firm 2022

Faktoring to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz zadbać o płynność finansową swojej firmy. Firma może wykupić Twoje faktury, byś otrzymał zapłatę przed ostatecznym terminem ich płatności. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać najlepszą firmę faktoringową? Sprawdź ranking faktoringu!

W naszym zestawieniu znalazły się firmy faktoringowe, z których często korzystają polscy przedsiębiorcy. Uszeregowaliśmy oferty, biorąc pod uwagę limit faktoringowy – warto zwrócić uwagę, że firma, która znalazła się na pierwszym miejscu, oferuje zdecydowanie więcej, niż konkurencja! Ale to nie wszystko – podczas wyboru odpowiedniego faktora pod uwagę należy wziąć również inne parametry. Sprawdź szczegóły!


Najlepszy faktoring dla firm – 2022

Limit faktoringowy

200 000 zł

Czas wypłaty środków

do 1 godziny

Wartość faktury

100%

Wysokość opłat i prowizji

0,07% za każdy dzień finansowania

Złóż wniosek online

Oferta polecana

Limit faktoringowy

300 000 zł

Czas wypłaty środków

do 1 godziny

Wartość faktury

100%

Wysokość opłat i prowizji

0,096% za każdy dzień finansowania

Złóż wniosek online

Limit faktoringowy

5 000 000 zł

Czas wypłaty środków

24 godziny

Wartość faktury

90%

Wysokość opłat i prowizji

od 1% za 30 dni finansowania

Złóż wniosek online

Limit faktoringowy

100 000 zł

Czas wypłaty środków

do 1 godziny

Wartość faktury

100%

Wysokość opłat i prowizji

od 2% za 30 dni finansowania

Złóż wniosek online

Limit faktoringowy

70 000 zł

Czas wypłaty środków

do 1 godziny

Wartość faktury

95%

Wysokość opłat i prowizji

od 2,99% za 30 dni finansowania

Złóż wniosek online

Limit faktoringowy

30 000 zł

Czas wypłaty środków

24 godziny

Wartość faktury

100%

Wysokość opłat i prowizji

od 0,12% za każdy dzień finansowania

Złóż wniosek onlineCo należy wziąć pod uwagę, wybierając firmę faktoringową?


Oferty faktoringu znacznie się od siebie różnią. Dlatego przed ostatecznym wyborem warto przyjrzeć się im bliżej i porównać kilka z nich. Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę?

  • Wymagania, co do rodzaju i stażu firmy, która chce skorzystać z faktoringu. Niektóre firmy faktoringowe biorą pod uwagę okres trwania działalności firmy oraz wysokość obrotów firmy. Ma to wpływ przede wszystkim na koszty finansowania.

  • Limity kwot na fakturze. W zależności od tego, jak duże transakcje wykonujesz ze swoimi kontrahentami, wybierz taką firmę, która umożliwi Ci wypłatę należnych środków. Limity zaczynają się od 500, a kończą nawet na 5 000 000 zł.

  • Procent wartości faktury, który jest wypłacany firmie. Niektóre firmy ustalają tę kwestię indywidualnie z klientem, biorąc pod uwagę obroty firmy i kwoty znajdujące się na fakturach, a inne zaś mają to ustalone z góry. Dopasuj odpowiednią opcję do swoich potrzeb.

  • Koszty faktoringu. Korzystanie z usług faktoringowych wiąże się z uiszczeniem należnych opłat i prowizji. Najczęściej zależy to od wybranego produktu i profilu danej firmy. Zawsze jednak musisz się liczyć z prowizją, która wyliczana jest na podstawie wysokości faktur z danego dnia lub miesiąca finansowania. Możesz się spotkać z tym, że firma pobierze dodatkową prowizję, np. prowizję przygotowawczą, za obsługę faktoringu, za przyjęcie ryzyka niewypłacalności klientów czy windykację należności. Dodatkowo mogą również zostać naliczone odsetki od pożyczonych środków finansowych. Dlatego zwróć uwagę, jakie opłaty pobiera firma, którą wybrałeś.

  • Czas oczekiwania na wypłatę środków. Jeśli zależy Ci na czasie, wybierz firmę, która wypłaca środki do 24 godzin, a nawet do godziny! To niesamowite ułatwienie i możliwość szybkiego inwestowania środków firmowych, na które musiałbyś czekać nawet kilkadziesiąt dni.

  • Termin płatności przyjmowanych faktur. Może się zdarzyć, że firma faktoringowa nie przyjmie Twojej faktury sprzedażowej, jeśli termin płatności odroczonej jest zbyt długi. Standardem staje się jednak przyjmowanie faktur z okresem płatności nawet do 180 dni.

  • Usługi dodatkowe. Firmy oferują różne rodzaje faktoringu, przyjmowanie faktur w różnych walutach, ciekawe promocje, zniżki czy skrócone procesy finansowania 100% przez internet. To również może Cię zainteresować.

 

TOP3: najlepsze firmy faktoringowe


Sprawdź, jakie firmy faktoringowe znalazły się na podium naszego rankingu najlepszych firm faktoringowych!

Miejsce nr 1: ING Bank Śląski


Podium otwiera oferta faktoringu ING Finansowanie Faktur. Limity wynoszą tutaj od 250 do 200 000 zł, a akceptowany termin płatności faktur to od 7 do 60 dni. Za sfinansowanie pierwszej faktury nic nie zapłacisz – opłata wynosi 0 zł. Następnie opłaty wynoszą 0,07% wartości faktury za każdy dzień finansowania. Bezpieczeństwo transakcji jest gwarantowane przez ING Bank Śląski, co jest dużym plusem. Pieniądze otrzymasz na konto nawet w 1 godzinę od dostarczenia dokumentów sprzedażowych. By skorzystać z tej oferty, nie musisz być klientem banku. Produkt jest dostępny dla osób prowadzących firmę od min. 6 miesięcy. Minusem jest możliwość przekazywania faktur jedynie w złotówkach.

WNIOSKUJ O ING FINANSOWANIE FAKTUR >Baner ING

 

Miejsce nr 2: Monevia


Na drugim miejscu uplasowała się świetna oferta faktoringu online od firmy Monevia. Limity wynoszą tutaj od 700 do 300 000 zł, a akceptowany termin płatności faktur to 7 do 90 dni. Ogromnym plusem oferty jest fakt, że Monevia finansuje całe 100% wartości faktury brutto. Dodatkowo Monevia nie pobiera od swoich klientów żadnych dodatkowych opłat windykacyjnych/za opóźnienie w zapłacie przez dłużnika nawet do 30 dni! Cały proces jest online, nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów finansowych ani zaświadczeń, Monevia nie chce też wyciągów bankowych, plików jpk, ani nie weryfikuje tożsamości klientów przez dostęp do bankowości internetowej klienta (!) Decyzję i pieniądze otrzymasz na konto nawet w 1 godzinę, najpóźniej w ciągu 24h. Finansowanie faktur jest dostępne dla wszystkich form prawnych firm i uwaga: także dla startap’ów – nie ma tu minimalnego wymogu okresu prowadzenia działalności! Klientem Monevii może być też krajowa firma prowadzona przez obcokrajowców! Monevia finansuje faktury zarówno w PLN jak i EUR.

WNIOSKUJ O FAKTORING MONEVIA >Faktoring online Monevia


Miejsce nr 3: eFaktor


eFaktor to firma oferująca faktoring firmom z sektora MŚP oraz mikroprzedsiębiorstwom ze wszystkich branż. Wyróżnia się dużym limitem faktoringowym – sfinansuje Twoje faktury w przedziale kwotowym od 100 000 do 5 000 000 zł! Czas wypłaty środków wynosi do 24 godzin od momentu dostarczenia dokumentów. Zaliczka faktoringowa stanowi do 90% wartości faktury. Dobra informacja jest taka, że cały proces wnioskowania i procesowania faktoringu odbywa się online. eFaktor finansuje faktury w dowolnej walucie. Jeśli więc współpracujesz z kontrahentami i firmami międzynarodowymi, te rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. Przyjrzyjmy się kosztom usług faktoringowych eFaktora. Prowizja zaczyna się już od 1% za 30 dni finansowania. Firma nie bierze pod uwagę czasu funkcjonowania firmy ani obrotów. Co więcej, możliwe jest również finansowanie faktur po terminie płatności!

WNIOSKUJ O FAKTORING eFAKTOR >Baner eFaktor

Miejsce nr 4: Finea


Na czwartym miejscu znalazła się firma Finea, z której usług możesz skorzystać, jeśli jesteś zainteresowany finansowaniem w kwocie od 500 do 100 000 zł. W ofercie znajduje się finansowanie faktur, zakupów, finansowanie ciche, finansowanie dla obcokrajowców oraz finansowanie wkładu własnego przy leasingu. Firma posiada najszerszą ofertę mikrofaktoringu w Polsce. Finea nie pobiera opłat za limit, kosztów stałych oraz żadnych ukrytych kosztów, których nie znajdziesz w umowie. Prowizja wynosi od 2%. Do wykonania usługi finansowania potrzebny jest jedynie wyciąg bankowy za ostatnie pół roku oraz potwierdzenie tożsamości. Firma oferuje wypłatę środków maksymalnie do godziny, co oznacza, że możesz mieć gotówkę nawet w kwadrans! Możliwe jest tylko finansowanie faktur w złotówkach. I tutaj proces finansowania odbywa się przez internet.


Baner Finea


Czy wybrałeś już firmę faktoringową, której powierzysz swoje faktury? Jeśli masz problem z wyborem, zwróć się do nas, a pomożemy Ci wybrać odpowiedniego faktora i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

 

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Czerwiec 2022

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dixi

Wybrałem Finea, korzystam od kilku miesięcy i mogę polecić

Odpowiedz

Jarek

eFaktor mogę polecić z ręką na sercu, mam sporą firmę, zatrudniam ludzi, zależy mi na płynności finansowej i dzięki nim ją zyskałem w tych trudnych czasach

Odpowiedz

Denis

ja tam wybralem eFaktor, szybko, malo papierow. tez myslalem o fenei ale zadecydowala jeszce rekomendacja kolezanki

Odpowiedz

Jacek

Korzystam z finea od kilku miesięcy i bardzo się sprawdza, jest płynność finansowa za niewielki %

Odpowiedz

Elwa

korzystam z Finea, która znalazła się w waszym zestawieniu, jestem zadowolona, wszystko działa płynnie i bez zbędnych formalności, na pewno dla mnie to lepsza opcja niż branie kredytów/pożyczek

Odpowiedz

Eryk

Dzięks za Twój komentarz. Sam od niedawna rozglądam się za firmą od tego i zastanawiam sie nad fineą właśnie

Odpowiedz

newsletter