title

Jak uniknąć opłat za kartę i prowadzenie rachunku?

Czy można uniknąć opłat za prowadzenie konta bankowego? Tak! Konto osobiste jak i konto firmowe może być całkowicie darmowe! Sprawdź, jakie warunki należy spełnić.

Szukasz konta osobistego lub firmowego, które będzie w 100% dopasowane do Twoich potrzeb? Nie chcesz narazić się na dodatkowe opłaty związane z otwarciem, prowadzeniem lub korzystaniem z karty płatniczej do rachunku bankowego? Obecnie wiele banków daje możliwość prowadzenia konta bez jakichkolwiek kosztów. Jak to możliwe? Czy instytucje finansowe zawsze pobierają opłaty za prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty płatniczej? Podpowiadamy!

Opłaty związane z kontem bankowym – o czym warto pamiętać?

Zanim założysz nowy rachunek bankowy dla siebie lub swojej firmy, zawsze zwracaj uwagę na warunki współpracy z daną instytucją finansową. Do najważniejszych aspektów, na jakie koniecznie trzeba zwracać uwagę, zaliczamy:

  • koszt otwarcia rachunku;
  • miesięczny koszt prowadzenia konta;
  • opłaty za korzystanie z karty płatniczej;
  • opłaty za przelewy krajowe i zagraniczne;
  • opłaty za transakcje gotówkowe w oddziałach i bankomatach.

W Polsce funkcjonuje wiele banków, które świadczą swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Warto mieć na uwadze fakt, że wiele z nich proponuje naprawdę atrakcyjne warunki współpracy. Co to oznacza? W ramach promocji bankowych możesz liczyć na ciekawe propozycje, które ograniczają koszty korzystania z konta nawet do 0 złotych miesięcznie. Chcesz wiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić, aby nie płacić za konto bankowe? Każda instytucja ma inne wymogi, choć zazwyczaj te są bardzo podobne i ograniczają się tylko do wykonania minimalnej liczby transakcji na koncie bankowym (lub kwoty transakcji).

Jak za darmo korzystać z konta bankowego? Podpowiadamy!

Banki w Polsce dopasowują się do potrzeb konsumentów, dzięki czemu w ich ofercie coraz częściej pojawiają się promocyjne oferty prowadzenia konta bankowego za darmo. Chcesz wiedzieć, jak z nich skorzystać? To proste. Wystarczy, że udasz się do dowolnej placówki bankowej lub sprawdzisz ofertę online. Zanim podejmiesz decyzję o współpracy z daną instytucją, sprawdź, na jakich warunkach promocyjnych będziesz mieć darmowy dostęp do konta, karty płatniczej oraz przelewów krajowych i zagranicznych. Do najważniejszych elementów, zaliczamy:

  • minimalną kwotę transakcji do wykonania;
  • liczbę transakcji, jaką trzeba wykonać, by mieć darmowe konto bankowe;
  • konieczność zaakceptowania zgód marketingowych.

To trzy elementy, jakie najczęściej są wymagane przez banki, aby móc całkowicie za darmo korzystać z prowadzenia konta bankowego lub karty płatniczej. W większości przypadków wystarczy, że wykonasz kilka przelewów krajowych lub transakcji bezgotówkowych kartą np. na kwotę 500 zł miesięcznie. Dzięki temu bank nie naliczy dodatkowych opłat za prowadzenie konta bankowego. W niektórych przypadkach instytucja finansowa może wymagać też wpływów na konto np. 2000 zł miesięcznie z racji wpływów od pracodawcy.

Ostateczne warunki prowadzenia konta bankowego zawsze sprawdzisz na stronie internetowej banku lub bezpośrednio w wybranym oddziale. Wiele banków proponuje także rachunki bankowe zakładane w 100% online, co pozwala ograniczyć ilość formalności oraz koszty. Dobrym sposobem na uniknięcie opłat za prowadzenie konta bankowego lub korzystanie z karty płatniczej jest też zaakceptowanie zgód marketingowych. Banki bardzo często zastrzegają sobie, iż jest to jeden z warunków pozwalających na darmowe korzystanie z funkcjonalności konta bankowego.

Darmowe prowadzenie konta – czy to się opłaca?

Prowadzenie konta bankowego w 100% za darmo to opłacalny interes. W większości przypadków darmowe oferty na rachunki bankowe skierowane są dla młodych osób do 26. roku życia. Banki, by przyciągnąć uwagę młodych klientów, proponują nawet kilka lat prowadzenia rachunku bankowego za darmo bez dodatkowych wymogów. Jeśli chodzi o konta bankowe dla starszych osób lub konta firmowe – w tym przypadku również masz opcję ograniczenia kosztów, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Zanim podpiszesz umowę z konkretnym bankiem, sprawdź dostępne oferty promocyjne w sieci. Pomocny w tym przypadku będzie ranking kont bankowych, który zbiera wszystkie informacje na temat ofert instytucji finansowych i porównuje je. W ten sposób wybierzesz konto, które będzie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb zarówno pod względem finansowym, jak i funkcjonalności. Darmowe prowadzenie konta jest naprawdę możliwe! Nie przepłacaj i korzystaj z akcji promocyjnych. W dzisiejszych czasach rachunek bankowy bez kosztów prowadzenia to norma, a Ty w ten sposób zaoszczędzisz sporo gotówki.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Czerwiec 2024

Dodaj komentarz

newsletter