title

Co to jest przelew weryfikacyjny?

Bank lub firma pożyczkowa poprosiła Cię o zrobienie przelewu weryfikacyjnego? Boisz się, że to jakaś pułapka? Możesz być spokojny, jest to normalna procedura weryfikacji klientów instytucji finansowych. Sprawdź szczegóły!

W celu identyfikacji tożsamości konkretnego klienta, instytucje finansowe stosują przelewy weryfikacyjne. Najczęściej wykonania takich operacji wymagają firmy pożyczkowe oraz banki, które udzielają pożyczek dla nowych klientów. W przypadku zaufanych instytucji nie należy obawiać się wykonywania przelewów weryfikacyjnych, ponieważ są one w pełni bezpiecznymi narzędziami i jak najbardziej warto z takich rozwiązań korzystać. Przedstawiamy najważniejsze aspekty przelewów weryfikacyjnych.

Dlaczego konieczne jest wykonywanie przelewów weryfikacyjnych?

Instytucje finansowe wymagają przelewów weryfikacyjnych od klientów, którzy chcą skorzystać z ich usług, a jednocześnie nie posiadają konta w konkretnej firmie. Przelew taki ma na celu zapobiec wyłudzaniu pożyczek, ponieważ pozwala na zweryfikowanie zgodności danych konta z tymi, które są podawane we wniosku o pożyczkę. Najczęściej wykonania takiego przelewu wymagają firmy pożyczkowe oraz banki. Instytucje te oczywiście dbają o ochronę danych osobowych, a zatem dane z przelewu nie przedostaną się w ręce niepowołanych osób. Pozytywny wynik przeprowadzonej weryfikacji pozwala na przejście do kolejnych kroków udzielania pożyczki, które dotyczą oceny zdolności kredytowej konkretnej osoby.

Jak wykonać oraz na jaką kwotę przelew weryfikacyjny?

W trakcie wypełniania wniosku o pożyczkę może pojawić się informacja o konieczności wykonania takiego przelewu. W informacji tej zawarte są wszystkie wytyczne na temat takiego przelewu, czyli numer konta, tytuł przelewu, kwota itp. W instrukcji zawarte są również informacje na temat tego, jak taki przelew wykonać i na jaką kwotę. W większości przypadków wymagane są przelewy, których wartość mieści się pomiędzy 1 groszem, a 1 złotówką. Tak niewielka kwota nie stanowi dużego obciążenia dla klienta, a jednocześnie daje możliwość skutecznego zweryfikowania konkretnej osoby. Bardzo istotne jest to, że w celu wykonania takiego przelewu niezbędny jest dostęp do bankowości elektronicznej. Nie ma bowiem możliwości zrealizowania takiego przelewu w formie przekazu na poczcie.

Pamiętaj, że przelew weryfikacyjny musi zostać wykonany z rachunku, którego właścicielem jesteś Ty!
Nie może więc zostać on zrobiony z konta wspólnego, rachunku Twojego męża czy mamy.
To Twoje dane muszą widnieć w umowie o konto osobiste.

 

Należy uważać na oszustów!

W przypadku przelewów weryfikacyjnych bardzo ważne jest uważanie na oszustów, którzy mogą próbować wyłudzić pieniądze.

  1. Pierwsza kwestia to zwrócenie uwagi na opinie na temat konkretnego przedsiębiorstwa i to czy jest ono rozpoznawalną instytucją finansową. Jeśli trafiłeś w sieci na niepochlebne komentarze lub firma ta nie jest zweryfikowana, odpuść sobie i znajdź innego pożyczkodawcę. Pamiętaj, że wszystkie firmy znajdujące się w naszej porównywarce pożyczek są przez nas dokładnie zweryfikowane. Nie musisz więc mieć obaw, możesz śmiało wnioskować o dodatkowe środki.

  2. Kolejna kwestia dotyczy natomiast kwoty na jaką należy wykonać przelew. W zaufanych instytucjach 1 złotówka to maksymalna wymagana kwota. Żądanie wyższych kwot przelewów weryfikacyjnych powinno już budzić podejrzenia, zwłaszcza, jeśli firma nazywa taki przelew zaliczką czy przelewem na poczet spłaty zobowiązania. Bzdura! 

Zachowanie środków ostrożności będzie w stanie uchronić przed utratą pieniędzy i sprawdzi się znakomicie. Jak najbardziej należy uważać na oszustów, którzy mogą chcieć wyłudzić środki finansowe.

SPRAWDŹ RANKING SZYBKICH POŻYCZEK!

Przelew weryfikacyjny: nie masz się czego obawiać

Żądanie przez firmy finansowe przelewów weryfikacyjnych jest zupełnie normalną praktyką i nie powinno nikogo dziwić. Taki mechanizm ochrony przed wyłudzeniami kredytów sprawdza się bardzo dobrze i nie stanowi bardzo dużego obciążenia dla klientów, co również jest jego bardzo poważną zaletą. Osoby wykonujące takie przelewy powinny jednak zachować podstawowe środki ostrożności.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Styczeń 2022

Dodaj komentarz

newsletter