title

Co to jest i jak działa Instantor?

Instantor to kolejny sposób na wnioskowanie o pożyczkę bez przelewu weryfikacyjnego. Czy ta metoda jest bezpieczna? Jak potwierdzić tożsamość, korzystając z usługi Instantor? Sprawdź, jak to działa i co warto wiedzieć!

Banki oraz firmy pożyczkowe wymagają potwierdzenia tożsamości w sytuacji, gdy wnioskujesz o pożyczkę, kredyt czy konto przez internet. W jaki sposób jest to możliwe? Otóż, instytucje udostępniają kilka opcji, z których możesz skorzystać. Do najbardziej popularnych należą:

  • przelew weryfikacyjny – czyli tradycyjny przelew bankowy, który należy wykonać na symboliczną kwotę (np. 1 grosza) z rachunku, którego właścicielem jest osoba składająca wniosek; sprawdź, co to jest przelew weryfikacyjny!

  • Kontomatik – czyli weryfikacja danych za pomocą logowania do bankowości internetowej; sprawdź, co to jest Kontomatik!

  • Instantor – usługa, którą opisuję poniżej.

 

Co to jest Instantor?


Instantor to innowacyjna funkcja, która pozwala na błyskawiczną weryfikację tożsamości klienta bankowego lub pożyczkowego. Dzięki temu możesz wziąć pożyczkę bez przelewania grosza. Co więcej, system ten bada również ryzyko i ocenia zdolność kredytową klienta.

Instantor należy do firmy ze Szwecji – Instantor AB, która rozpoczęła swoją działalność w naszym kraju w 2014 roku. Siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie, a z jej usług korzystają firmy na całym świecie, m.in. w Czechach, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku, Indonezji czy Wietnamie.

 

Kto może skorzystać z usługi Instantor?

 

Tak jak w przypadku innych tego typu usług, np. Kontomatika, Instantor dedykowany jest wszelkim instytucjom finansowym, bankom oraz firmom pożyczkowym. Dzięki korzystaniu z usługi, pożyczkodawca może w szybki sposób zweryfikować klienta, co znacznie przyspieszy cały proces ubiegania się o pożyczkę. Jeśli więc dana firma pozabankowa lub bank korzysta z takiej opcji, warto się na nią zdecydować – środki z finansowania mogą wówczas trafić na Twoje konto nawet w kilka minut!

 

Jak działa Instantor?

 

Instantor działa w oparciu o skrypty, które dzięki odpowiednim algorytmom w bezpieczny sposób pozyskują dane z konta bankowego potencjalnego pożyczkobiorcy. Odbywa się to na zasanie screen scrapingu, co w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza – zeskrobywanie z ekranu. Pożyczkodawca automatycznie pobiera dane osobowe, informacje o stanie konta oraz historii transakcji z bankowości online klienta. Na podstawie tych danych generowany jest raport, z którego można jasno zweryfikować, czy dana osoba posiada odpowiednią zdolność kredytową i podała prawdziwe dane we wniosku pożyczkowym lub kredytowym. Instantor jest określany mianem weryfikacji natychmiastowej.

 

Jak skorzystać z weryfikacji Instantor?

 

Jeśli jesteś w trakcje składania wniosku o pożyczkę lub kredyt i na liście dostępnych metod weryfikacji tożsamości widnieje Instantor – wybierz tę opcję. Następnie będziesz zobowiązany do zalogowania się do swojej bankowości internetowej – odbędzie się do za pomocą specjalnej platformy do logowania, która otworzy się w nowym oknie przeglądarki. Nic się nie bój – nikt nie otrzyma dostępu do Twojego hasła, czy loginu. System w kilka sekund zbierze jedynie informacje dotyczące Twoich danych osobowych oraz historię transakcji, by określić Twoją wirygodność.

 

Czy Instantor jest bezpieczny?

 

System został stworzony przez profesjonalistów, którzy zadbali, by był on bezpieczny w każdym procencie. Twoje dane, takie jak login oraz hasło do bankowości internetowej, są zabezpieczone protokołem SSL i nie są w żaden sposób przechowywane w systemie banku czy usługodawcy. Dane pobierane są w czasie rzeczywistym i natychmiastowo przekazywane pożyczkodawcy, dzięki czemu nie są zapisywane i przechowywane i nie ma możliwości, by zostały przechwycone przez osoby trzecie. Nie musisz się więc obawiać, że Twoje dane trafią w niepowołane ręce lub ktoś włamie się na Twoje konto bankowe online.

 

SPRAWDŹ OFERTY SZYBKICH POŻYCZEK ONLINE


Dlaczego warto korzystać z usługi Instantor?

 

  • Instantor to metoda weryfikacji natychmiastowej, co pozwala na szybkie potwierdzenie tożsamości i analizę zdolności kredytowej klienta, co wiąże się z natychmiastową decyzją kredytową.

  • Korzystając z usługi Intstantor, nie musisz wykonywać przelewu weryfikacyjnego na wskazaną kwotę, dzięki czemu możesz skorzystać z pożyczki bez przelewania grosza.

  • Nie musisz posiadać środków na swoim koncie osobistym, ponieważ firma pożyczkowa nie będzie wymagała od Ciebie przelania grosza czy złotówki.

  • Instantor jest w pełni bezpieczny – nie musisz się obawiać, że osoba trzecia będzie miała dostęp do Twoich danych lub do Twojego konta online.
piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Luty 2024

Dodaj komentarz

newsletter