GruGru

GruGru

Opinie i recenzja firmy GruGru

W świecie bankowości elektronicznej od dawna królują rozwiązania online. Nie inaczej jest zresztą na rynku pożyczek pozabankowych. Nie ma co się oszukiwać, wniosek pożyczkowy jest dziś najczęściej składany online i nikt tego nie zatrzyma. Niestety, firm prowadzących działalność w tym zakresie jest całkiem sporo, a zróżnicowanie terminów spłat, rozstrzał przyznawanych kwot oraz prawne detale często stanowią dla zainteresowanych dużą przeszkodę. Odpowiedzią na powyższe bolączki, zdaje się być firma GruGru. Opinie na jej temat zachęcają do współpracy.

 

GruGru — najważniejsze informacje o firmie

Jak już wspomnieliśmy, rynek pożyczkowy z roku na rok się zagęszcza. Oferty stają się coraz bardziej zróżnicowane, przez co potencjalnym konsumentom coraz trudniej dobiera się właściwy produkt do własnych potrzeb. Właśnie dlatego przybywamy z pomocą i przedstawiamy profil firmy GruGru, która oferuje stosunkowo niewielkie pożyczki, przy minimum formalności, na okres trzydziestu dni.

Podmiotem udzielającym pożyczek jest w tym przypadku firma SOLVEN Funds, czyli spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Nowogardu, leżącego niedaleko Szczecina. Gdyby ktoś zapragnął udać się do nich w odwiedziny, to uprzejmie informujemy, że ich siedziba znajduje się obecnie przy ul. Wiejskiej 21, 72-200. Z pozostałych kluczowych informacji warto jeszcze dodać, że spółka SOLVEN Funds jest firmą zarejestrowaną przez Krajowy Rejestr Sądowy, a także widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych KNFu.

Legalność działań i certyfikaty

Z powyższego wiemy już, że podmiot ten działa na polskim rynku w pełni legalnie, spełniając przy tym aktualne wymogi prawne. To jednak nie wszystkie referencje, jakie w swojej garści dzierży dziś GruGru.

Firma spółki SOLVEN Funds należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, czyli samorządowej organizacji, zrzeszającej większość rynku internetowych pożyczek pozabankowych w Polsce. Co w tym takiego szczególnego? Otóż zgodnie ze statutem tej instytucji, członkami PZIP zostają jedynie te firmy, które spełniają, stosują oraz promują najwyższe standardy biznesowe i etyczne w branży pożyczek pozabankowych.

Nie ma się zresztą co dziwić temu członkostwu. GruGru posiada aktualnie aż dwa niezależne od siebie certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo oferowanych przez nich usług. Są to:

 • "Rzetelna Firma" - wydawany pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Uchodzi za najbardziej popularny wśród opłacanych tytułów rzetelnej, solidnej czy wiarygodnej firmy. W swoim programie ma ok. 50 tys. podmiotów.

 • "Odpowiedzialny pożyczkodawca" od prestiżowego LoanMagazine. Certyfikat ten wiąże się m.in.: z rozpatrywaniem wszystkich skarg i reklamacji płynących od pożyczkobiorców wraz z precyzyjnymi informacjami o sposobie wnoszenia uwag i terminach rozpatrzenia.

To jednak nie koniec. GruGru szczyci się zarówno skrajnie uproszczonym trybem składania wniosków o pożyczkę, jak i czytelnością zasad jej udzielania. Termin spłaty pożyczki, RRSO, brak ukrytych kosztów. To wszystko prezentowane jest w schludnej i estetycznej formie. Sprawdźmy zatem jak wygląda ich oferta na tle konkurencji.

Pożyczki GruGru - przegląd oferty SOLVEN Funds sp. z o.o.

Największym atutem GruGru jest to, że wnioskując w tej firmie, nie trzeba walczyć z tzw. robotą papierkową. Kompletny brak konieczności przesyłania i okazywania dodatkowych dokumentów podczas składania wniosku oraz minimum wymaganych od klienta czynności prawnych to znaczne ułatwienie.

Wszystkie pożyczki udzielane są na okres 30 dni (miesiąc). Nie ma więc możliwości zaciągnięcia w GruGru zobowiązania długoterminowego. Kwoty, o które można wnioskować, mieszczą się w przedziale od 500 zł do 5000 zł. Na stronie GruGru.pl nie można zatem liczyć na zbyt duże kwoty pożyczki.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania i przykład reprezentatywny

W pożyczkach GruGru, RRSO wynosi 2061,96% przy następujących założeniach:

 • całkowita kwota kredytu: 1 500,00 zł;

 • całkowita kwota do zapłaty: 1 931,10 zł;

 • oprocentowanie zmienne w skali roku 17,50%;

 • całkowity koszt kredytu 431,10 zł (w tym: prowizja 409,52 zł odsetki 21,58 zł)

GruGru nie pozwala posiadać dwóch aktywnych chwilówek jednocześnie. Nową pożyczkę uzyskasz jedynie wtedy, gdy dotychczasowa zostanie całkowicie spłacona. GruGru aktualne zobowiązania nazywa „aktywną pożyczką”. Jej status możemy sprawdzić na koncie użytkownika.

Jak wygląda spłata należności w GruGru?

Tu również zasady są bardzo jasne. Termin spłaty zawsze wynosi 30 dni od chwili przyznania funduszy. Opóźnienia spowodują, że GruGru rozpocznie standardową procedurę windykacyjną. Poza wysłaniem wezwania do zapłaty oraz tzw. ponaglenia, firma będzie naliczać karne odsetki za zwłokę.

Wszystkie informacje znajdują się oczywiście w formularzu informacyjnym, który GruGru dostarcza przed zawarciem umowy. Dowiemy się z niego zarówno o wszystkich kosztach pożyczki, prawach przysługujących pożyczkodawcy, zobowiązaniach pożyczkobiorcy jak i zasadach windykacyjnych.

Warto przy okazji wyraźnie podkreślić, że w przypadku GruGru w grę niestety nie wchodzi przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Aby uniknąć dodatkowych kosztów spłata pożyczki musi nastąpić w ciągu wyznaczonych 30 dni. Łyżką miodu w beczce dziegciu jest jednak to, że GruGru zachęca w takich sytuacjach do kontaktu z biurem obsługi klienta, celem znalezienia stosownego rozwiązania - najpewniej płatnego.

Koszty, które pożyczkobiorca będzie zobowiązany ponieść w związku z umową o kredyt to prowizja oraz odsetki kapitałowe, wyznaczone zgodnie ze wskazaną stopą oprocentowania pożyczki. Jednakże gdy idzie o spłatę pożyczki, najważniejsza w tej kwestii będzie rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO.

Co warto dodać, GruGru pozwala klientom na przyśpieszoną spłatę pożyczki. Wystarczy skontaktować się z biurem obsługi klienta poprzez numer telefonu lub wiadomość e-mail. Wówczas otrzymamy nowy kosztorys oraz termin spłaty. W przypadku powyższego rozwiązania zmienia się jednak cały harmonogram kosztów pożyczki, co oznacza nową całkowitą kwotę do spłaty.

Pożyczka GruGru — kto może skorzystać?

Zacznijmy od tego, że w teorii każdy zatrudniony, kto posiada konto bankowe i numer telefonu oraz PESEL, może wziąć pożyczkę online. Jakby jednak nie patrzeć, to udzielenie pożyczki uzależnione jest bezpośrednio od oceny zdolności kredytowej kandydata.

GruGru wyraźnie zaznacza też, że udzielają pożyczek tylko i wyłącznie osobom prywatnym na cele konsumpcyjne. O finansowanie w tej firmie nie można zatem występować w charakterze przedsiębiorstwa, które poszukuje środków na działalność biznesową.

pożyczki grugruźródło: grugru.pl


Warunki przyznania pożyczki w GruGru

Jak już wiemy, kluczem do sukcesu jest uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Pozostaje zatem zadać pytanie, jakie dokładnie wymagania stawia przed konsumentem firma GruGru? Oto podstawowe założenia:

 • Każdy klient musi ukończyć 18. rok życia i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

 • Niezbędne jest, by posiadać konto bankowe z dostępem do bankowości elektronicznej.

 • Konieczne jest też dysponowanie własnym adresem e-mail.


Jak GruGru weryfikuje klientów?

Udzielenie pożyczki jest oczywiście uzależnione od odpowiedniej zdolności kredytowej. W tym celu GruGru weryfikuje klientów w oparciu o informacje pozyskiwane od tzw. baz dłużników (np. Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej).

Firma musi mieć pewność, że koszty pożyczki nie będą zbyt wysokie dla potencjalnego klienta i że będzie go stać na spłatę w wyznaczonym terminie 30 dni. Z tego względu firmy pożyczkowe będą potrzebować wglądu na konto bankowe konsumenta, chociażby w formie odpowiedniej deklaracji.

Weryfikacja w bazach dłużników w SOLVEN Funds sp. z o.o. odbywa się w oparciu o dane z:

 1. Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej S. A.;

 2. Krajowego Biura informacji Gospodarczej S. A.;

 3. Wewnętrznej bazie danych Pożyczkodawcy;

 4. Bazie danych uczestników Platformy Wymiany Informacji Pożyczkowej (Lista współpracujących kredytodawców: http://www.credit-check.pl/uczestnicy/).

GruGru — jak zalogować się do serwisu?

 1. Najpierw na stronie internetowej grugru.pl wyznaczamy za pomocą suwaków kalkulatora pożyczkowego, ile pieniędzy potrzebujemy. Zakres wynosi od 500 do 5000 zł. Warto rzucić okiem na przedstawione poniżej koszty pożyczki. Kalkulator oblicza je automatycznie — proporcjonalnie do wybranej wartości pożyczki, podając przy tym wszelkie niezbędne parametry.

 2. Następnie klikamy „złóż wniosek”, co przekieruje nas wprost do formularza. Jako nowi klienci, będziemy musieli się jeszcze zarejestrować i podać wszelkie niezbędne dane osobowe. Na tym etapie będziemy potrzebowali PESEL, numer telefonu komórkowego oraz adres poczty e-mail. Chwilę później zostaniemy poproszeni o wskazanie dodatkowych informacji w celu ustalenia Twojego profilu finansowego.

 3. Niestety bez potwierdzenia tożsamości się nie obejdzie. Na całe szczęście GruGru przeprowadza to sprawnie i szybko. Wystarczy, że zalogujemy się do swojej bankowości elektronicznej, a system w oparciu o szyfrowanie uzyska jednorazowy dostęp do naszych danych, bez żadnych dodatkowych opłat.

 4. Teraz pozostaje już tylko zaczekać na odpowiedź. Nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście minut. Informację otrzymamy SMS-em, na numer telefonu komórkowego, który podaliśmy w trakcie rejestracji oraz na nasz adres e-mail. W przypadku pozytywnej odpowiedzi ze strony GruGru zostaniemy poproszeni o wirtualne podpisanie umowy. Gdy to nastąpi, firma wyśle pieniądze na wskazany przez nas numer konta bankowego. Realizowane jest to tzw. ekspresowym przelewem, który pozwala na otrzymanie środków w kilka minut.

GruGru — opinie klientów

Opinie klientów jak zwykle bywają podzielone, a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. GruGru zdecydowanie nie będzie rozwiązaniem dla każdego. Jakby nie patrzeć jest to oferta krótkoterminowa o stosunkowo niskiej kwocie, a to nie każdemu będzie pasować.

Oferta GruGru - zalety

Niewątpliwie informacje przedstawiane na stronie GruGru są zgodne z prawdą. Zarówno przyjazna procedura wnioskowania o pożyczkę w postaci krótkiego formularza jak i szybka weryfikacja tożsamości poprzez konto bankowe niewątpliwie należą do zalet firmy. Opinie klientów jasno na to wskazują.

Chwilówka GruGru dostępna jest dla osób w wieku od 18 lat i to bez górnego limitu wiekowego. Dużą zaletą jest także szybka decyzja o udzieleniu pożyczki, która średnio powinna zajmować do kilkudziesięciu minut, oraz błyskawiczny przelew środków. GruGru realizuje swoje świadczenia za pomocą systemu szybkich przelewów online, co nieraz stanowi główny czynnik decyzyjny u klienta.

GruGru - wady

Przy ocenie tej instytucji pożyczkowej, prawdziwe schody zaczynają się dopiero przy detalach takich jak: sztywny termin spłaty czy stosunkowo niskie kwoty pożyczki. Nie da się bowiem ukryć, że gdy idzie o chwilówkę online, każdy może mieć inne potrzeby i preferencje.

Nie każdemu więc będzie odpowiadać mały zakres dostępnych kwot (od 500 do 5000 zł), oraz jeden, nieelastyczny okres spłaty pożyczki (30 dni). Co więcej, brak opcji przedłużenia terminu spłaty pożyczki z pewnością stanowi tutaj wadę. GruGru nie oferuje także pierwszej chwilówki za darmo dla nowych klientów, co czasem odtrąca potencjalnie zainteresowanych.

W przypadku chwilówki online, problematyczne mogą się okazać nie tylko koszty zaciągnięcia zobowiązania, ale i sama weryfikacja w KRD i KBIG. Pomimo tego, że GruGru oferuje tzw. pożyczki bez BIK, a więc nie weryfikuje historii kredytowej klienta, to jednak nie porusza się zupełnie po omacku. Oznacza to, że klienci SOLVEN Funds sp z o.o muszą posiadać odpowiednią zdolność kredytową.

Mimo tych kłopotliwych kwestii, warto zainteresować się ofertą GruGru.

GRUGRU - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Wiejska 21, 72-200 Nowogard
E-MAIL: biuro@solvenfunds.pl
WWW: https://grugru.pl
NIP: 8522666469
KRS: 0000860605
REGON: 387066370

Godziny otwarcia BOK GruGru:
Pon. 08:00 - 16:00
Wt. 08:00 - 16:00
Śr. 08:00 - 16:00
Czw. 08:00 - 16:00
Pt. 08:00 - 16:00

Nr. tel. 226 022 865

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter