Credy

Credy

Credy - recenzja pożyczkodawcy i opinie klientów

Na rynku pożyczek online wciąż pojawiają się nowi gracze, a liczba ofert nieustannie rośnie. Credy jest pośrednikiem pożyczkowym, co oznacza, że łączy swoich klientów z firmami pożyczkowymi na podstawie ich preferencji i zdolności kredytowej. Sprawdź, jak działa firma Credy, co o niej mówią klienci oraz jakie produkty można spotkać w ofercie.
Krótkoterminowe pożyczki chwilówki cieszą się niesłabnącą popularnością, co dobrze obrazuje stale powiększająca się oferta rynkowa tych produktów. Z jednej strony daje to większy wybór i większe szanse na znalezienie dopasowanego finansowania, ale może też nieco przytłaczać. Receptą na to mogą być usługi platformy pożyczkowej Credy, która pozwala złożyć wniosek o finansowanie w jednym miejscu i przekazać go do kilkudziesięciu firm jednocześnie. Pośrednik ten deklaruje, że to on zajmie się znalezieniem dla nas najlepszej oferty, a dodatkowo - twierdzi, że dla nowych klientów oferuje darmową pierwszą pożyczkę. Co dokładnie proponuje Credy i co warto wiedzieć o tej platformie?

 

Informacje o firmie Credy

W przypadku Credy nie mówimy o klasycznej odmianie firmy pożyczkowej, lecz pośredniku. Nie zajmuje się on bezpośrednio udzielaniem pożyczek i nie jest stroną podczas podpisywania umowy pożyczki. Zamiast tego, Credy to nowoczesna platforma ułatwiająca złożenie wniosku i skierowanie go do różnych firm jednocześnie. Cel? Otrzymanie jak najlepiej dopasowanego finansowania i zaoszczędzenie czasu na poszukiwaniu pożyczki samodzielnie.

Pomysł ten, choć dziś wdrażany przez coraz więcej firm pozabankowych, w wykonaniu Credy wygląda świeżo, przejrzyście i zachęcająco. Za tą platformą stoi młody, estoński startup z branży fintech, który funkcjonuje pod nazwą Traffic Control OÜ i posiada swoją siedzibę w stołecznym Tallinnie. Firma powstała w 2013 roku, a na przestrzeni niespełna dekady działalności zdążyła poszerzyć swój obszar działalności o 15 państw na 3 kontynentach. W gronie tym znalazła się też Polska, gdzie Credy swoje główne biuro posiada na ulicy Tymienieckiego w Łodzi.

Choć w gronie pośredników dostępne są zazwyczaj pozabankowe pożyczki ratalne, tak Credy zdecydowało się postawić na finansowanie krótkoterminowe na mniejsze wydatki. Umożliwia to jednak zaproponować popularne w przypadku tych produktów rozwiązanie promocyjne, czyli pierwsza pożyczka gratis dla nowych klientów. Co najważniejszego powinien wiedzieć klient przed złożeniem wniosku w Credy?

Credy - logowanie do strefy klienta

Credy to nowoczesna platforma internetowa, której działanie oparte jest na głębokiej automatyzacji. Podczas składania wniosku o pożyczkę klient jednocześnie dokonuje rejestracji konta użytkownika. Logując się do niego, może w każdej chwili monitorować na żądanie aktualne saldo spłaty pożyczki. Na koncie użytkownika sprawdzimy też wszelkie informacje na temat zaciągniętej przy pośrednictwie Credy pożyczki, sprawdzimy klauzule, regulamin itd. Logowanie do strefy klienta jest bardzo proste. Klikając w symbol ludzika w górnym, prawym rogu na stronie głównej, zostajemy przekierowani do okna logowania. Tam należy podać jedynie adres poczty e-mail, z wykorzystaniem którego zarejestrowaliśmy konto, oraz unikalne hasło wybrane podczas rejestracji konta.

Pożyczka Credy - ile można pożyczyć?

Choć Credy to platforma pośrednictwa pożyczkowego, to pozwala ona jednak w wygodny sposób sprawdzić parametry potencjalnie dostępnego finansowania. W tym celu wystarczy rzucić okiem na wyeksponowany na stronie głównej kalkulator pożyczkowy.

 • Kwota pożyczki.
  Minimalna wartość finansowania w Credy to już 500 złotych, a kolejne wartości powiększać można co 100 złotych. Maksymalna kwota pożyczki, o jaką możemy się ubiegać, wynosi z kolei 3000 złotych.

 • Termin spłaty pożyczki.
  Credy pośredniczy we wnioskowaniu o pożyczki krótkoterminowe. Co za tym idzie, dostępny termin finansowania jest wyrażony w perspektywie nie dłuższej niż miesięcznej. Zainteresowany może określić czas spłaty na minimalnie 1 dzień, a maksymalnie - na 31 dni.

 

Kto może wnioskować o pożyczki Credy?

W serwisach pozabankowych firm pożyczkowych informacje o wymaganiach wobec klienta zazwyczaj poznać możemy w sekcji "pytania i odpowiedzi". Nie inaczej jest w przypadku Credy, które właśnie w tej sekcji pozwala sprawidzć najważniejsze warunki, jakie należy spełnić, by mieć szanse na otrzymanie finansowania za pośrednictwem tej platformy.

 • Każdy klient musi być osobą pełnoletnią.

 • Wnioskujący musi posiadać też stały meldunek na terenie Polski.

 • Do otrzymania pożyczki niezbędne jest posiadanie stałego dochodu.

 • Pamiętać należy też o koncie bankowym założonym na nasze imię i nazwisko.


Jako że Credy nie zajmuje się bezpośrednio udzielaniem pożyczek, to przedstawione wyżej wymagania mają charakter ogólny i stanowią wstępne minimum.
Szczegółowe warunki mogą przyjmować bardziej precyzyjny kształt w zależności od firmy, w której ostatecznie podpiszemy umowę.

 

Credy - jak wnioskować o pożyczkę?

Credy szczyci się tym, że jego usługi dostępne są non stop, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pozwala to swobodnie korzystać z możliwości złożenia wniosku o finansowanie, czego dokonywać możemy, kiedy tylko chcemy. Na jakie najważniejsze informacje należy się przygotować, aby z powodzeniem uzyskać finansowanie przy pomocy opisywanego dziś pośrednika?

 1. Wejdź na stronę internetową Credy i określ za pomocą finansowego kalkulatora parametry poszukiwanej przez Ciebie pożyczki. Pierwszy suwak pozwala wskazać kwotę pożyczki, a drugi, umieszczony niżej, służy do wskazania terminu spłaty pożyczki.

 2. Następnie wybieramy zielony przycisk "wypełnij wniosek" i przechodzimy do formularza. Credy akcentuje to, jak jest on prosty i każdy etap zajmie nam nie więcej niż 30 sekund. Na początek - wskazujemy swoje imię i nazwisko, a następnie numer telefonu i adres poczty e-mail.

 3. Kolejny krok to tzw. informacje osobiste. Credy prosi nas tutaj, aby wskazać numer rachunku bankowego do wypłaty pożyczki, numer dowodu osobistego i PESEL. Ponadto, potrzebne będzie też wskazanie informacji na temat stanu cywilnego i aktualnego zamieszkania. Poza adresem, we wniosku precyzujemy nasz aktualny status i charakter miejsca, w którym żyjemy.

 4. Trzeci i ostatni krok przed przyznaniem pożyczki to informacje na temat dochodów i zatrudnienia. Określamy formę naszego zatrudnienia, podajemy łączny miesięczny dochód netto, określamy orientacyjną wysokość regularnych wydatków oraz kilka innych informacji uzupełniających. Jako całokształt, pozwala to precyzyjniej oszacować ryzyko kredytowe związane z pożyczeniem pieniędzy określonej osobie.

 5. Po wypełnieniu trzeciego etapu formularza pora wybrać przycisk "kontynuuj". Wówczas Credy automatycznie przekazuje wypełniony formularz do jednego z kilkudziesięciu pożyczkodawców, którzy automatycznie weryfikują przedstawione dane w formularzu i wyrażają chęć pożyczenia środków.

 6. Warto pamiętać, że na końcowym etapie potrzebne może być np. podanie kodu z wiadomości SMS dla weryfikacji. Niekiedy Credy przekieruje nas bezpośrednio na stronę internetową określonego partnera, gdzie dopełniamy resztę niezbędnych formalności.


Dlaczego do wniosku pożyczkowego potrzebne są dane o miejscu zamieszkania i szczegółowe informacje związane z zatrudnieniem?
Credy jako pośrednik musi przekażać jak najobszerniejsze informacje swoim partnerom, aby skrócić czas wnioskowania i uniknąć ryzyka, że firma będzie prosić o uzupełnienie wniosku. Pełen przekrój informacji wskazany za pierwszym razem zwiększa szanse na przyznanie pożyczki, a przy tym skraca weryfikację i pozwala otrzymać ofertę pożyczki nawet w kilka minut!

Credy - koszty pożyczki

Choć Credy szczyci się, że swoim nowym klientom gotowy jest zaoferować pierwszą darmową pożyczkę, to sprawa ta jednak komplikuje się, gdy przyjrzymy się jej z bliska. Jako pośrednik, firma ta nie może zagwarantować, że druga strona nie nałoży na nas żadnych dodatkowych opłat. Składając próbny wniosek, nas Credy przekierowało na stronę firmy Szybka Gotówka. Tam z kolei, jeżeli nie obowiązuje czasowa promocja, klient ponosi standardowe koszty pożyczki. Na jakie opłaty należy się zatem przygotować? Przedstawiamy koszty przykładowego zobowiązania.

 • Kwota pożyczki: 15 000 zł.

 • Termin spłaty: 31 dni.

 • Prowizja: 4050 zł.

 • Oprocentowanie pożyczki: 246,60 zł.

 • Rzeczywista stopa procentowa: 2042%.

 • Całkowity koszt pożyczki: 4296,60 zł.

 • Całkowita kwota pożyczki: 19296,60 zł.

 

Credy - opinie klientów

Przyglądając się ofercie Credy, pora wreszcie zwrócić uwagę na zalety i wady firmy. Jako stosunkowo młody gracz na rynku polskich usług pozabankowych, finansowanie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez wątpienia zwraca uwagę klientów. Z jednej strony doceniana jest możliwość złożenia szybkiego wniosku na przejrzystych zasadach, z drugiej jednak - w zakłopotanie wprowadzają niejasne zasady wspomnianej "pierwszej darmowej pożyczki", która nie zawsze jest darmowa. To mała rysa na pozytywnym wizerunku Credy, które zdecydowanie warto docenić za przejrzysty sposób wnioskowania i czytelnie przedstawione informacje na stronie internetowej. Osoby potrzebujące szybkiej gotówki na pilne wydatki powinny zwrócić uwagę na tego pośrednika - szczególnie, że jego usługi działają od ręki, o każdej porze dnia i nocy!

CREDY - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Tornimäe 2, 10-143 Tallinn
E-MAIL: -
WWW: https://www.credy.pl/
NIP: -
KRS: -
REGON: -

Godziny otwarcia BOK Credy:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Ile wynosi maksymalne oprocentowanie kredytu i pożyczki? [AKTUALIZACJA]

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Bez obaw – masz wiele opcji do wyboru. Na polskim rynku istnieje wiele kredytów oraz po...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

WIĘCEJ
newsletter