Kredyt hipoteczny Bank BPS

Kwota:
Okres spłaty:

Kredyt hipoteczny oferowany przez Bank BPS to jedna z propozycji, dzięki której możesz sfinansować zakup wymarzonego domu lub mieszkania. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić oraz ile można pożyczyć, wnioskując o kredyt hipoteczny BPS!

Kredyt hipoteczny Banku BPS – informacje o kredycie

Bank BPS udziela kredyty hipoteczne na różnych warunkach. Warto jednak zwrócić uwagę na ofertę standardową tej instytucji, która wyróżnia się przede wszystkim możliwością finansowania aż do 90% wartości nieruchomości oraz czasem kredytowania na poziomie do 30 lat. Co ciekawe, w ramach udzielenia pożyczki długoterminowej tego typu każdy klient może skorzystać aż z 36-miesięcznej karencji i dogodnych terminów spłaty. Bank BPS w ramach oferty standardowej kredytu hipotecznego udostępnia też raz w roku tzw. wakacje kredytowe, daje możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania bez dodatkowych kosztów oraz dwa rodzaje oprocentowania do wyboru – stałe i zmienne.

Bank BPS wymaga zakupu produktów dodatkowych, a mianowicie: konta osobistego VIPKonto, karty kredytowej World Mastercard oraz ubezpieczenia na życie. W konkretnych ofertach promocyjnych może być wymagane również ubezpieczenie na życie.

WARUNKI UDZIELENIA KREDYTU HIPOTECZNEGO

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dochód

Dochód

udokumentowany, stały dochód

Dokumenty

Dokumenty

zaświadczenie o dochodach/ wniosek kredytowy/ dokumenty związane z nieruchomością lub działką budowlaną

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

konto osobiste/ karta kredytowa/ ubezpieczenie na życie/ ubezpieczenie nieruchomości


Ile kosztuje kredyt hipoteczny Banku BPS?

Ostateczne koszty związane z kredytem hipotecznym zależą od wielu czynników. Bank BPS oferuje następujące warunki:

 • Oprocentowanie: 2,19 - 2,30% lub 0% przez pierwsze pół roku dla kredytu na budowę mieszkania lub domu energooszczędnego

 • Prowizja: 0%

 • RRSO: 2,72 - 3,80%


Rzeczywista
 Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 2,72% dla następujących założeń: całkowita kwota kredytu: 300 000 PLN, okres kredytowania: 240 miesięcy; wkład własny: 20% wartości nieruchomości; oprocentowanie zmienne kredytu: 2,30% w skali roku – wyliczone jako suma aktualnej stopy bazowej kredytu (stopa zmienna WIBOR 3M: 0,21%) i marży Banku w wysokości 2,09% obowiązującej po ustanowieniu zabezpieczenia w postaci hipoteki na kredytowanej nieruchomości (do czasu ustanowienia hipoteki Bank podwyższa marżę kredytu o 1,40 p.p.), równa rata miesięczna: 1 560,64 PLN, łączna liczba rat: 240. Całkowity koszt kredytu 87 702,84 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 74 553,84 PLN, prowizja nie kredytowana za udzielenie kredytu:  0 % kwoty udzielonego kredytu wynosząca 0 PLN, suma opłat za miesięcznych za prowadzenie rachunku VIPKonto w całym okresie kredytowania wynosi 4 080 PLN, suma opłat rocznych za posiadanie karty kredytowej World MasterCard wynosi 2 850 PLN zgodnie z obowiązującą taryfą Opłat i Prowizji Banku. Koszt ubezpieczenia nieruchomości za cały okres kredytowania wynosi 6 000 PLN. Koszt ustanowienia hipoteki: 200,00 PLN, podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC): 19,00 PLN. W całkowitym koszcie kredytu Bank nie uwzględnia następujących kosztów: kosztu wyceny nieruchomości, gdyż nie jest dostawcą tej usługi dodatkowej dla konsumenta. Całkowita kwota do zapłaty wynosi:  387 702,84 PLN. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i w okresie obowiązywania umowy kredytu może ulec zmianie w związku ze zmianą stopy referencyjnej WIBOR 3M, która może spowodować, że koszty obsługi kredytu mogą wzrosnąć lub zmaleć. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty.

Kalkulacja została dokonana na dzień 27 sierpnia 2021 r. na reprezentatywnym przykładzie.

WNIOSKUJ O KREDYT HIPOTECZNY BANKU BPS

DANE BANKU

Nazwa: Bank BPS
ADRES: ul.Grzybowska 81, 00-844 Warszawa
E-MAIL: kontakt@bankbps.pl
WWW: https://www.bankbps.pl/
NIP: 8960001959
KRS: 0000069229
REGON: 930603359
Wniosek: Złóż wniosek

Godziny otwarcia BOK Bank BPS:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 321 456

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny Banku BPS?

Kredyt hipoteczny Banku BPS w ofercie standardowej możesz przeznaczyć na:

 • budowę domu;
 • zakup mieszkania;
 • zakup działki;
 • zakup domu jednorodzinnego.

Powyższe elementy to tylko najistotniejsze sposoby finansowania przedsięwzięć w ramach kredytu hipotecznego. Oferta standardowa banku BPS pozwala na zrealizowanie swoich planów na przyszłość i kupna lub budowy wymarzonego lokum do zamieszkania.

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny Banku BPS?

W BPS kredyt hipoteczny na standardowych warunkach może otrzymać każdy, kto wykazuje odpowiednio wysokie dochody i posiada umowy akceptowane przez bank. W przypadku umów o pracę najlepiej wypadają te na czas nieokreślony, jednakże bank bierze też pod uwagę umowy na czas określony oraz umowy o dzieło na specjalnych warunkach. Aby otrzymać kredyt hipoteczny, trzeba mieć także ukończone 18 lat oraz pełną zdolność do czynności prawnych oraz dysponować wkładem własnym. Bank BPS pozwala na uiszczenie wkładu własnego w wysokości min. 10% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny Bank BPS – wymagania i potrzebne dokumenty

Jakie dokumenty należy skompletować, aby złożyć wniosek w Banku BPS na kredyt hipoteczny w standardowej ofercie? Przyda Ci się przede wszystkim:

 1. Wniosek kredytowy;
 2. Zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu;
 3. Umowa przedwstępna, deweloperska;
 4. Akt notarialny;
 5. Dokumenty odnoszące się do nieruchomości np. od dewelopera;
 6. W przypadku budowy domu:
  1. Pozwolenie na budowę;
  2. Plany budowlane;
  3. Kosztorysy;
 7. Dowody osobiste wnioskodawców;

Powyższe elementy to tylko niektóre dokumenty, jakie trzeba posiadać podczas składania wniosku o kredyt hipoteczny w standardowej ofercie w banku BPS. Warto jednak wiedzieć, że ten bank stawia przede wszystkim na obsługę stacjonarną, co oznacza, że wszelkie formalności trzeba załatwiać w wybranych oddziałach BPS.

Opinie o kredycie hipotecznym Banku BPS

Opinii o kredycie hipotecznym w Banku BPS jest bardzo dużo. Większość z nich dotyczy braku możliwości obsługi klienta przez internet, co oznacza, że z każdą sprawą kredytobiorca musi udać się bezpośrednio do oddziału. Oprócz tego konsumenci korzystający ze standardowej oferty na kredyt hipoteczny w Banku BPS doceniają przede wszystkim atrakcyjne oprocentowanie na poziomie od 2,19%, a także możliwość ustalenia dogodnego terminu spłaty zobowiązania.

WNIOSKUJ O KREDYT HIPOTECZNY BANKU BPS

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny Banku BPS?

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny Banku BPS?
 1. Poczekaj na kontakt konsultanta z banku
 2. Dostarcz niezbędne dokumenty kredytowe
 3. Dopełnij wszelkich formalności
 4. Ciesz się wymarzonym mieszkaniem! 

ZALETY

advantage
Wkład własny już od 10%
advantage
Ciekawe oferty promocyjne
advantage
Zerowa prowizja

WADY

disadvantage
Konieczność zakupu produktów dodatkowych

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Listopad 2021

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Najniższa krajowa: ile wynosi minimalna krajowa w 2021 oraz 2022 roku?

Najniższa krajowa: ile wynosi minimalna krajowa w 2021 oraz 2022 roku?

Wysokość minimalnej krajowej z roku na rok jest coraz wyższa. Wpływa na to wiele czynników, m.in. przyrost PKB czy wzros...

Ranking ubezpieczeń turystycznych – sprawdź najlepsze ubezpieczenia podróży!

Ranking ubezpieczeń turystycznych – sprawdź najlepsze ubezpieczenia podróży!

Wybierasz się na wakacje lub wymarzony urlop? Spakowałeś już walizki i sprawdziłeś wszystkie atrakcje, które zwiedzisz w...

Ranking ubezpieczeń samochodowych. Sprawdź najlepsze OC!

Ranking ubezpieczeń samochodowych. Sprawdź najlepsze OC!

Zakup ubezpieczenia OC pojazdu jest w Polsce obowiązkowy. Co warto o nim wiedzieć? Jaką polisę auta wybrać? Sprawdź rank...

Ranking ubezpieczeń na życie. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ranking ubezpieczeń na życie. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenie na życie to dobry sposób na zabezpieczenie finansowe nas samych, jak i najbliższych nam osób. W przypadku ...

Pożyczki ratalne na Black Friday. Jak wybrać pożyczkę online?

Pożyczki ratalne na Black Friday. Jak wybrać pożyczkę online?

Planujesz większe zakupy na Black Friday? Brakuje Ci wolnych środków na ten cel? Jeśli zależy Ci na zakupie wymarzonego ...

WIĘCEJ
newsletter
newsletter