Kredyt hipoteczny Bank Millennium

Kwota:
Okres spłaty:

Bank Millennium to instytucja, która oferuje produkty dla klientów indywidualnych oraz firmowych. Wśród nich znajduje się m.in. kredyt hipoteczny, który może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem, jeśli szukasz możliwości na sfinansowanie zakupu wymarzonej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny Bank Millennium – informacje o kredycie

Kredyt hipoteczny Banku Millennium to propozycja dla wszystkich, którzy marzą o zakupie własnego M, ale nie mają na ten cel wystarczającej gotówki. Wnioskując o finansowanie w tej instytucji, możesz pożyczyć od 20 000 do nawet 3 500 000 zł. Jak na hipotekę przystało - okres spłaty kredytu jest długi i wynosi od 6 do 35 lat. Pamiętaj jednak, by posiadać oszczędności, które będę stanowić wkład własny kredytu hipotecznego. Co ważne, Bank Millennium umożliwia finansowanie do 90% wartości nieruchomości, co oznacza, że wymagany wkład własny zaczyna się już od 10% ceny mieszkania lub domu. Warto jednak pamiętać, że im wyższym wkładem na start będziesz dysponować, tym lepsze warunki kredytowania uzyskasz - marża kredytu będzie niższe. Bank nie będzie wówczas wymagał również zakupu produktów dodatkowych, takich jak np. ubezpieczenie, którego zakup jest często przymusowy przy niższym wkładzie własnym. 

Standardowym zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej nieruchomości, cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oraz cesja praw z tytułu ubezpieczenia na życie kredytobiorcy.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny Banku Millennium?

Na warunki i koszty kredytu wpływają takie czynniki, jak: zdolność kredytowa klienta, wysokość wkładu własnego, zakup produktów dodatkowych oraz kwota i okres spłaty zobowiązania. 

 • Oprocentowanie: od 3,11%

 • Prowizja: 0%

 • RRSO: 3,63%


Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 3,63% i została wyliczona przy założeniu, że WIBOR 3M wynosi 0,21% (według stanu na dzień 30.06.2021 r.), oprocentowanie zmienne wynosi 3,11% i pozostanie na poziomie ustalonym dla okresu początkowego przez cały okres obowiązywania Umowy. Całkowita kwota kredytu hipotecznego (bez kredytowanych kosztów) wynosi 294 508 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 466 695,04 zł, całkowity koszt kredytu hipotecznego 172 187,04 zł (w tym: prowizja za udzielenie kredytu 0 zł, odsetki 149 416,86 zł, prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej za 6 miesięcy 1 472,52 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem Banku 9 548 zł, ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem Banku 11 530,66 zł, PCC 19 zł i opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł), okres kredytowania 28 lat, rata kredytu 1301,84 zł, liczba rat 341. Kalkulacja wykonana na dzień 1.07.2021 r. na reprezentatywnym przykładzie przy założeniu że: kredyt zabezpieczony będzie hipoteką na nowo nabywanej nieruchomości o wartości 367 080 zł, marża kredytu wynosi 2,90% z uwagi na posiadanie przez Klienta Konta 360°, pod warunkiem comiesięcznego wpływu wynagrodzenia lub innego dochodu netto na to konto i posiadania karty debetowej do tego konta oraz wykonywania za pomocą tej karty transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł miesięcznie. Wówczas konto 360°prowadzone jest przez Bank bezpłatnie i opłata za obsługę karty debetowej do tego konta wynosi 0 zł.

DANE BANKU

Nazwa: Bank Millennium
ADRES: ul.Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
E-MAIL: kontakt@bankmillennium.pl
WWW: https://bankmillennium.pl
NIP: 5260212931
KRS: 0000010186
REGON: 001379728
Wniosek: Złóż wniosek

Nr. tel. 801 331 331

Szczegóły kredytu hipotecznego Banku Millennium

Na początku warto wspomnieć o tym, że Bank Millennium oferuje brak prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego, dzięki czemu można sporo oszczędzić. Zaoszczędzone środki warto wówczas przeznaczyć na wkład własny, który tej instytucji wynosi min. 10%. Warto jednak pamiętać, że im wyzszym wkładem będziesz funkcjonować, tym kredyt będzie tańszy. Warunki kredytowania są ustalane indywidualnie i zależą od wielu czynników, np. zdolności kredytowej klienta, wysokości wkładu własnego czy zakupu produktów dodatkowych.

Możliwe produkty dodatkowe przy kredycie hipotecznym Banku Millennium to: ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie pomostowe oraz ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Dodatkowo możesz wnioskować o konto osobiste 360° Banku Millennium wraz z kartą, by skorzystać z obniżonej marży. Wówczas marża kredytu będzie niższa o 0,5%. Rachunek będzie darmowy, jeśli co miesiąc na konto będzie wpływać Twoje wynagrodzenie lub dochód netto oraz wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Kredyt hipoteczny Banku Millennium dostępny jest w opcji ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem dla kredytów w PLN. Możesz wybrać kredyt ze stałą stopą procentową przez pierwsze 5 lat lub stopą zmienną przez cały okres kredytowania. Wybierając opcję stałego oprocentowania, w trakcie pierwszego 5-letniego okresu obowiązywania tej opcji, nie będziesz mógł przejść na stopę zmienną.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny Banku Millennium?

Kredyt hipoteczny Banku Millennium możesz przeznaczyć na:

 • zakup mieszkania lub domu na rynku pierwotnym lub wtórnym,
 • zakup działki budowlanej,
 • rozbudowę nieruchomości,
 • remont nieruchomości,
 • modernizację nieruchomości,
 • refinansowanie kredytu mieszkaniowego,
 • spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku.

 

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny Banku Millennium?

Podstawowym warunkiem uzyskania kredytu hipotecznego Banku Millennium jest posiadanie odpowiedniej wysokości wkładu własnego (min. 10%), dobra zdolność i historia kredytowa. Poza tym wymagane jest otrzymywanie stałego, udokumentowanego dochodu oraz posiadanie konta osobistego w dowolnym banku.

Kredyt hipoteczny Banku Millennium – wymagania i potrzebne dokumenty


Do wymaganych dokumentów zalicza się:

 • wniosek kredytowy,
 • dowód osobisty lub paszport,
 • operat szacunkowy nieruchomości (możesz go zamówić w banku, co będzie Cię kosztować 420 zł za lokal mieszkalny, garaż lub grunt niezabudowany albo 680 zł za budynek jednorodzinny, bliżniak lub segment),
 • odpis z księgi wieczystej,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodów.

 

Opinie o kredycie hipotecznym Banku Millennium


Jakie są największe plusy oferty kredytu hipotecznego Banku Millennium? Przede wszystkim zerowa prowizja za udzielenie oraz wysoka kwota maksymalna zobowiązania. 

Dla wielu osób zaletą będzie również możliwość uzyskania kredytu z wkładem własnym w wysokości 10% wartości nieruchomości, co nie w każdym banku jest możliwe.

Bank umożliwia również kontrolowanie statusu wniosku kredytowego za pomocą aplikacji mobilnej. Co ważne, nie trzeba być klientem banku, by móc z niej skorzystać. W aplikacji sprawdzisz, na jakim etapie jest Twój wniosek kredytowy oraz dowiesz się, jakie kolejne kroki związane z zakupem nieruchomości należy wykonać.

Jeśli więc szukasz sposobu na sfinansowanie zakupu swojego wymarzonego M, skorzystać z oferty Banku Millennium!
 

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny Banku Millennium?

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny Banku Millennium?
 1. Złóż wniosek o kredyt hipoteczny Banku Millennium
 2. Poczekaj na kontakt doradcy z banku
 3. Dostarcz wszystkie dokumenty wymagane przez bank
 4. Sprawdzaj status swojego wniosku w aplikacji mobilnej Banku Millennium
 5. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej podpisz z bankiem umowę o kredyt
 6. Wypłata środków z kredytu nastąpi jednorazowo lub w transzach

ZALETY

advantage
Brak prowizji za udzielenie kredytu
advantage
Wkład własny już od 10% wartości nieruchomości
advantage
Spłata kredytu do 35 lat

WADY

disadvantage
Konieczność zakupu produktów dodatkowych

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Wrzesień 2021

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Kiedy można odstąpić od umowy kredytu gotówkowego?

Wziąłeś kredyt gotówkowy, ale chcesz z niego zrezygnować? Czy banki umożliwiają odstąpienie od umowy kredytu? Co należy ...

ING Finansowanie Faktur – sprawdź faktoring od ING Banku Śląskiego!

Utrzymanie odpowiedniej kondycji finansowej w przedsiębiorstwie to bardzo ważna kwestia, o której wielu właścicieli firm...

Ranking faktoringu: najlepszy faktoring dla firm 2021

Faktoring to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz zadbać o płynność finansową swojej firmy. Firma może wykupić Twoje fakt...

Ranking kredytów dla firm. Sprawdź najlepsze oferty finansowania!

Twoja firma znalazła się w potrzebie i szukasz skutecznej oraz taniej formy finansowania zewnętrznego? Jednym ze sposobó...

Średnia krajowa – ile wynosi?

Główny Urząd Statystyczny jest podstawową instytucją, która zajmuje się wyliczaniem wysokości tak zwanej średniej krajow...

WIĘCEJ
newsletter