Oferta nieaktualna

Ta oferta jest nieaktualna. Sprawdź inne oferty

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski

Kwota:
Okres spłaty:

Oferta nieaktualna

Ta oferta jest nieaktualna. Sprawdź inne oferty

Czy kredyt hipoteczny oferowany przez ING Bank Śląski, to dobra oferta? Czy warto wziąć ją pod uwagę podczas szukania finansowania na zakup domu lub mieszkania? Sprawdź wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej ofercie!

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski – informacje o kredycie

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim aktualnie dostępny jest w ofercie z RRSO na poziomie 8,35% ze stałym oprocentowaniem oraz zerową prowizją za udzielenie finansowania. Te czynniki sprawiają, że ta opcja jest wybierana przez coraz większą liczbę konsumentów poszukujących możliwości kredytowania zakupu nowej nieruchomości i nie tylko. Aby otrzymać kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim, należy skompletować niezbędne dokumenty, posiadać ukończone 18 lat oraz mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Warto wiedzieć, że w ramach kredytu hipotecznego w ING możesz wybrać oprocentowanie zmienne lub stałe oraz ratę równą, lub malejącą. Wszystkie powyższe czynniki będą mieć jednak wpływ na ostateczne koszty finansowania oraz atrakcyjność danej propozycji od banku.

Uwaga! Maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim wynosi 35 lat!

Ile kosztuje kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

Koszty kredytu uzależnione są od kilku czynników: oferty, którą wybierzesz (promocyjna lub standardowa), rodzaju oprocentowania (stałe lub zmienne) oraz wysokości wkładu własnego, jaki jesteś w stanie uiścić podczas wnioskowania o finansowanie.

  • Oprocentowanie stałe: 7,83

  • Prowizja: 0% 

  • RRSO: 8,44% 


Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8.44%, dla kredytu hipotecznego w ofercie Idę na swoje - łatwy start z oprocentowaniem stałym, przy następujących założeniach: okres kredytowania 25 lat (300 miesięcy), całkowita kwota kredytu zabezpieczonego hipoteką (bez kredytowanych kosztów) 263 200,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 611 598,72 zł, oprocentowanie stałe 7.83 %, całkowity koszt kredytu 348 398,72 zł w tym: prowizja 0 zł, odsetki 337 064,31 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19,00 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych zawarte za pośrednictwem banku 7 606,27 zł (przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, na cały okres kredytowania), opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 462,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej mieszkanie), opłata za prowadzenie konta Direct 0,00 zł, opłata za posiadanie systemu bankowości internetowej 0,00 zł; koszt przelewu przychodzącego i wychodzącego wykonanego w systemie bankowości internetowej w wysokości 0,00 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu Opcja Życie Plus (w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy) 3 247,14, 300 miesięcznych równych rat kapitałowo-odsetkowych po 2 000,89 zł po ustanowieniu zabezpieczenia. Kredyt wymaga zabezpieczenia w wysokości minimum 394 800,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2023-02-06 na reprezentatywnym przykładzie. Stałe oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko, iż wysokość raty może być okresowo wyższa, niż gdyby była ona obliczana na podstawie aktualnego wskaźnika, wykorzystanego jako indeks w umowie kredytowej.

ING BANK ŚLĄSKI - DANE KONTAKTOWE

ADRES: ul.Sokolska 34, 40-086 Katowice
E-MAIL: bc@ingbank.pl
WWW: https://www.ing.pl/
NIP: 6340135475
KRS: 0000005459
REGON: 271514909

Godziny otwarcia BOK ING Bank Śląski:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 222 222

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

Kredyt hipoteczny udzielany przez bank ING może być przeznaczony na zakup nieruchomości (mieszkania lub domu) oraz na budowę domu jednorodzinnego. W zależności od wybranej opcji metoda wnioskowania jest praktycznie taka sama. Dużą różnicą jest jednak dokumentacja, która w przypadku budowy domu jest znacznie obszerniejsza i wymaga od wnioskodawców większego zaangażowania w sprawę. Warto też wiedzieć, że zaciągając kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim, można również złożyć wniosek o dodatkowe środki remontowe, pod warunkiem, że na ich pozyskanie pozwoli zdolność kredytowa wnioskodawców.

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

Z kredytu udzielanego zdalnie w ING Banku Śląskim może skorzystać każdy, kto ma lub planuje założyć konto w tej instytucji oraz zapewni wpływy na poziomie minimum 2 000 zł miesięcznie (sprawdź rachunek Konto Direct ING Banku Śląskiego > ). Kolejnym warunkiem jest także opcja skorzystania z ubezpieczenia spłaty kredytu, co jednak nieco podwyższa koszty finansowania. Każdy, kto ma ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych może skorzystać z oferty banku ING. Trzeba jednak pamiętać, aby posiadać dochody pochodzące z akceptowanych przez instytucję umów oraz wysoką zdolność kredytową pozwalającą na zaciągnięcie kredytu. Wnioskować i zarządzać kredytem hipotecznym można też z poziomu aplikacji Moje ING - dotyczy to wszystkich kredytobiorców.

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski – wymagania i potrzebne dokumenty

Jeśli chodzi o obowiązkowe dokumenty, ING Bank Śląski wymaga od wnioskodawców dostarczenia:

  • uzupełnionego wniosku;
  • zaświadczeń o dochodach od pracodawców;
  • wyciągu bankowego z konta, na które wpływa wynagrodzenie;
  • dokumentacji dotyczącej nieruchomości.

Powyższe elementy to tylko krótki opis tego, w jaki sposób należy przygotować się wstępnie do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny w banku ING. Warto o tym pamiętać, aby nieco przyśpieszyć cały proces i szybciej uzyskać decyzję kredytową.

 

Opinie o kredycie hipotecznym ING Banku Śląskiego

W sieci jest wiele opinii na temat funkcjonowania ING Banku Śląskiego oraz jego oferty kredytu hipotecznego.

Aktualna oferta promocyjna pozwala na uzyskanie zerowej prowizji za udzielenie, co jest szczególnie docenianie przez konsumentów.
Standardowa oferta kredytu również jest zachęcająca, bowiem oprocentowanie jest niewiele wyższe, a prowizja nie jest wysoka.

Biorąc pod uwagę opinie, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę możliwość wnioskowania kredyt hipoteczny online w ING Banku Śląskim.

 

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

krok-po-kroku
  1. Umów kontakt z doradcą z banku
  2. Podczas rozmowy telefonicznej ustal wszelkie szczegóły i formalności
  3. Zarządzaj swoim kredytem z poziomu aplikacji mobilnej Moje ING

ZALETY

advantage
Oferta promocyjna - prowizja 0%
advantage
Długi okres kredytowania
advantage
Możliwość zarządzania kredytem z poziomu aplikacji mobilnej

WADY

disadvantage
Wkład własny min. 20% wartości nieruchomości

WARUNKI UDZIELENIA KREDYTU HIPOTECZNEGO ING Bank Śląski

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dokumenty

Dokumenty

zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta bankowego, wniosek kredytowy

Dochód

Dochód

udokumentowany dochód pochodzący z pracy w oparciu o umowę o pracę/ własną działalność gospodarczą

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

wkład własny min. 20% wartości nieruchomości, konto osobiste Konto Direct ING Banku Śląskiego

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Maj 2024

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

Karta kredytowa a debetowa - czym się różnią?

W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, karty płatnicze stały się nieodłącznym elementem na...

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu - kiedy długi się przedawniają?

Przedawnienie długu to szansa na uniknięcie spłaty zaległej należności. Przedawnienie oznacza, że po upływie określonego...

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Oprocentowanie stałe czy zmienne – na czym polega? Jakie wybrać?

Podwyżki stóp procentowych wywołały poruszenie wśród kredytobiorców, których raty kredytowe wzrosły nawet dwukrotnie. W ...

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

Pożyczki dla bezrobotnych – jak i gdzie szukać ofert?

W życiu bywają różne sytuacje, które sprawiają, że życie wywraca się do góry nogami. Jednym z takich wydarzeń z pewności...

Pożyczki online w 15 minut – jak wnioskować? Gdzie szukać?

Pożyczki online w 15 minut – jak wnioskować? Gdzie szukać?

Szukasz pożyczki, którą możesz otrzymać na konto nawet w 15 minut? To możliwe! Firmy pożyczkowe przeprowadzają natychmia...

WIĘCEJ
newsletter