Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski

Kwota:
Okres spłaty:

Czy kredyt hipoteczny oferowany przez ING Bank Śląski, to dobra oferta? Czy warto wziąć ją pod uwagę podczas szukania finansowania na zakup domu lub mieszkania? Sprawdź wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej ofercie!

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski – informacje o kredycie

Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim aktualnie dostępny jest w atrakcyjnej ofercie z RRSO na poziomie 3,52% oraz zerową prowizją za udzielenie finansowania. Te czynniki sprawiają, że ta opcja jest wybierana przez coraz większą liczbę konsumentów poszukujących możliwości kredytowania zakupu nowej nieruchomości i nie tylko. Aby otrzymać kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim, należy skompletować niezbędne dokumenty, posiadać ukończone 18 lat oraz mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Warto wiedzieć, że w ramach kredytu hipotecznego w ING możesz wybrać oprocentowanie zmienne lub stałe oraz ratę równą, lub malejącą. Wszystkie powyższe czynniki będą mieć jednak wpływ na ostateczne koszty finansowania oraz atrakcyjność danej propozycji od banku.

Uwaga! Maksymalny okres spłaty kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim wynosi 35 lat!

WARUNKI UDZIELENIA KREDYTU HIPOTECZNEGO

Wiek

Wiek

min. 18 lat

Obywatelstwo

Obywatelstwo

polskie

Dokumenty

Dokumenty

zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta bankowego, wniosek kredytowy

Dochód

Dochód

udokumentowany dochód pochodzący z pracy w oparciu o umowę o pracę/ własną działalność gospodarczą

Dodatkowe wymagania

Dodatkowe wymagania

wkład własny min. 20% wartości nieruchomości, konto osobiste Konto Direct ING Banku Śląskiego

Ile kosztuje kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

Koszty kredytu uzależnione są od kilku czynników: oferty, którą wybierzesz (promocyjna lub standardowa), rodzaju oprocentowania (stałe lub zmienne) oraz wysokości wkładu własnego, jaki jesteś w stanie uiścić podczas wnioskowania o finansowanie.

  • Oprocentowanie: 3,15(oferta "Jesień u siebie - łatwy start"), 3,46% (oferta standardowa), 5,88% (oprocentowanie stałe przez pięć lat)

  • Prowizja: 0% (oferta "Jesień u siebie - łatwy start")

  • RRSO: 3,52% (oferta "Jesień u siebie - łatwy start"), 3,90% (oferta standardowa)


Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 3,52%, dla kredytu budowlano hipotecznego w ofercie Jesień u siebie - łatwy start z oprocentowaniem zmiennym, przy następujących założeniach: okres kredytowania 25 lat, całkowita kwota kredytu zabezpieczonego hipoteką (bez kredytowanych kosztów) 263 224,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 395 032,64 zł, oprocentowanie zmienne 3.15 % w tym: wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 0.96% oraz marża 2,19% (marża jest podwyższana o 0,05 pp. do czasu wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi to w terminie 6 miesięcy od zawarcia umowy kredytu), całkowity koszt kredytu 131 808,64 zł w tym: prowizja 0 zł, odsetki 120 257,11 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19,00 zł, ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych zawarte za pośrednictwem banku 7 606,27 zł (przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, na cały okres kredytowania), opłata za usługę wyceny nieruchomości zlecanej przez bank 680,00 zł (dla nieruchomości stanowiącej dom), opłata za prowadzenie konta Direct 0,00 zł, opłata za posiadanie systemu bankowości internetowej 0,00 zł; koszt przelewu przychodzącego i wychodzącego wykonanego w systemie bankowości internetowej w wysokości 0 zł, ubezpieczenia spłaty kredytu Opcja Życie Plus 3 246,26 (w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy), 290 miesięcznych równych rat kapitałowo-odsetkowych po 1 297,78 zł po ustanowieniu zabezpieczenia. Kredyt wymaga zabezpieczenia w wysokości minimum 394 836,00 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 2021-11-02 na reprezentatywnym przykładzie. Zmienne oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym wysokości kwoty zadłużenia.

WNIOSKUJ O KREDYT HIPOTECZNY ING BANKU ŚLĄSKIEGO >

DANE BANKU

Nazwa: ING Bank Śląski
ADRES: ul.Sokolska 34, 40-086 Katowice
E-MAIL: bc@ingbank.pl
WWW: https://www.ing.pl/
NIP: 6340135475
KRS: 0000005459
REGON: 271514909
Wniosek: Złóż wniosek

Godziny otwarcia BOK ING Bank Śląski:
Infolinia dostępna 24h / 7 dni w tygodniu

Nr. tel. 801 222 222

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

Kredyt hipoteczny udzielany przez bank ING może być przeznaczony na zakup nieruchomości (mieszkania lub domu) oraz na budowę domu jednorodzinnego. W zależności od wybranej opcji metoda wnioskowania jest praktycznie taka sama. Dużą różnicą jest jednak dokumentacja, która w przypadku budowy domu jest znacznie obszerniejsza i wymaga od wnioskodawców większego zaangażowania w sprawę. Warto też wiedzieć, że zaciągając kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim, można również złożyć wniosek o dodatkowe środki remontowe, pod warunkiem, że na ich pozyskanie pozwoli zdolność kredytowa wnioskodawców.

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

Z kredytu udzielanego zdalnie w ING Banku Śląskim może skorzystać każdy, kto ma lub planuje założyć konto w tej instytucji oraz zapewni wpływy na poziomie minimum 2 000 zł miesięcznie (sprawdź rachunek Konto Direct ING Banku Śląskiego > ). Kolejnym warunkiem jest także opcja skorzystania z ubezpieczenia spłaty kredytu, co jednak nieco podwyższa koszty finansowania. Każdy, kto ma ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych może skorzystać z oferty banku ING. Trzeba jednak pamiętać, aby posiadać dochody pochodzące z akceptowanych przez instytucję umów oraz wysoką zdolność kredytową pozwalającą na zaciągnięcie kredytu. Wnioskować i zarządzać kredytem hipotecznym można też z poziomu aplikacji Moje ING - dotyczy to wszystkich kredytobiorców.

Kredyt hipoteczny ING Bank Śląski – wymagania i potrzebne dokumenty

Jeśli chodzi o obowiązkowe dokumenty, ING Bank Śląski wymaga od wnioskodawców dostarczenia:

  • uzupełnionego wniosku;
  • zaświadczeń o dochodach od pracodawców;
  • wyciągu bankowego z konta, na które wpływa wynagrodzenie;
  • dokumentacji dotyczącej nieruchomości.

Powyższe elementy to tylko krótki opis tego, w jaki sposób należy przygotować się wstępnie do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny w banku ING. Warto o tym pamiętać, aby nieco przyśpieszyć cały proces i szybciej uzyskać decyzję kredytową.

 

Opinie o kredycie hipotecznym ING Banku Śląskiego

W sieci jest wiele opinii na temat funkcjonowania ING Banku Śląskiego oraz jego oferty kredytu hipotecznego.

Aktualna promocja jesienna "Jesień u siebie - łatwy start" pozwala na uzyskanie oprocentowania na poziomie 3,15% oraz zerowej prowizji za udzielenie, co jest szczególnie docenianie przez konsumentów.
Standardowa oferta kredytu również jest zachęcająca, bowiem oprocentowanie jest niewiele wyższe, a prowizja nie jest wysoka.

Biorąc pod uwagę opinie, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę możliwość wnioskowania kredyt hipoteczny online w ING Banku Śląskim.

WNIOSKUJ O KREDYT HIPOTECZNY ING BANKU ŚLĄSKIEGO >

 

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?

Jak wnioskować o kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego?
  1. Umów kontakt z doradcą z banku
  2. Podczas rozmowy telefonicznej ustal wszelkie szczegóły i formalności
  3. Zarządzaj swoim kredytem z poziomu aplikacji mobilnej Moje ING

ZALETY

advantage
Oferta promocyjne - prowizja 0%
advantage
Długi okres kredytowania
advantage
Możliwość zarządzania kredytem z poziomu aplikacji mobilnej

WADY

disadvantage
Wkład własny min. 20% wartości nieruchomości

Dodaj komentarz

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Listopad 2021

piktogram medal pierwsze miejsce

Porady finansowe

Najniższa krajowa: ile wynosi minimalna krajowa w 2021 oraz 2022 roku?

Najniższa krajowa: ile wynosi minimalna krajowa w 2021 oraz 2022 roku?

Wysokość minimalnej krajowej z roku na rok jest coraz wyższa. Wpływa na to wiele czynników, m.in. przyrost PKB czy wzros...

Ranking ubezpieczeń turystycznych – sprawdź najlepsze ubezpieczenia podróży!

Ranking ubezpieczeń turystycznych – sprawdź najlepsze ubezpieczenia podróży!

Wybierasz się na wakacje lub wymarzony urlop? Spakowałeś już walizki i sprawdziłeś wszystkie atrakcje, które zwiedzisz w...

Ranking ubezpieczeń samochodowych. Sprawdź najlepsze OC!

Ranking ubezpieczeń samochodowych. Sprawdź najlepsze OC!

Zakup ubezpieczenia OC pojazdu jest w Polsce obowiązkowy. Co warto o nim wiedzieć? Jaką polisę auta wybrać? Sprawdź rank...

Ranking ubezpieczeń na życie. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ranking ubezpieczeń na życie. Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenie na życie to dobry sposób na zabezpieczenie finansowe nas samych, jak i najbliższych nam osób. W przypadku ...

Pożyczki ratalne na Black Friday. Jak wybrać pożyczkę online?

Pożyczki ratalne na Black Friday. Jak wybrać pożyczkę online?

Planujesz większe zakupy na Black Friday? Brakuje Ci wolnych środków na ten cel? Jeśli zależy Ci na zakupie wymarzonego ...

WIĘCEJ
newsletter
newsletter