title

Konto firmowe FIRMA+ Idea Banku – darmowe konto i zwrot płatności za ZUS!

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i rozglądasz się za dobrym kontem firmowym? Sprawdź darmową ofertę Idea Banku! Otwierając Konto FIRMA+, zyskasz nie tylko świetny rachunek, ale również atrakcyjny bonus – aż 300 zł premii za ZUS! Poniżej znajdziesz wszystkie szczegóły.

Brak opłat za konto przez pierwsze 24 miesiące od jego otwarcia, zwrot części płatności składek ZUS, nowoczesna bankowość internetowa i szereg przydatnych funkcjonalności. Takie jest konto firmowe FIRMA+, które znajdziesz w ofercie Idea Banku. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

 

Kto może założyć konto firmowe FIRMA+ Idea Banku?

Rachunek FIRMA+ przeznaczony jest dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jeśli należysz do tego grona, możesz wnioskować o otwarcie konta online bez wychodzenia z domu! To duże ułatwienie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy stanowczo ograniczamy wyjścia z domu i większość spraw staramy się załatwić przez internet.


Ile kosztuje konto firmowe FIRMA+ Idea Banku?

Sprawdź, jak wyglądają podstawowe opłaty za prowadzenie rachunku firmowego Idea Banku.


Opłaty za konto:

 • 0 zł – otwarcie konta,
 • 0 zł – opłata za prowadzenia konta, jeśli posiadasz w danym miesiącu aktywną kartę debetową do konta oraz wykonasz przelew do ZUS-u; tylko jeśli nie spełnisz powyższych warunków zapłacisz 10 zł za prowadzenie rachunku w danym miesiącu,

  Prowadzenie konta przez pierwsze 24 miesiące od jego otwarcia jest bezpłatne


Opłaty za kartę do konta:

 • 0 zł – wydanie karty Mastercard PayPass do konta,
 • 0 zł – użytkowanie karty do konta, jeśli wykonasz nią w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 400 zł lub wpłacisz na konto min. 1 000 zł w jednym z licznych wpłatomatów wskazanych przez Idea Bank; tylko jeśli nie spełnisz powyższych warunków zapłacisz 8 zł za kartę w danym miesiącu.

Opłaty za wypłaty z bankomatów:

 • 0 zł – 5 pierwszych wypłat w miesiącu ze wszystkich bankomatów w Polsce i w krajach EOG; za kolejne wypłaty zostanie pobrana prowizja w wysokości 2% od wypłaconej kwoty,
 • 0 zł – wypłaty z bankomatów zlokalizowanych przy placówkach Idea Banku.

Opłaty za wpłaty środków:

 • 0 zł – wpłata gotówki we wpłatomacie wskazanym przez Idea Bank do łącznej sumy nie przekraczającej lub równej 100 000 zł w danym miesiącu,
 • 0,39% wpłacanej kwoty – wpłata gotówki we wpłatomacie wskazanym przez Idea Bank o łącznej sumie przekraczającej 100 000 zł w danym miesiącu,
 • 0,50% nie mniej niż 10zł– wpłata gotówki w oddziale banku.

Opłaty za wykonywanie przelewów:

 • 0 zł – przelewy internetowe,
 • 5 zł – przelewy natychmiastowe online,
 • 0 zł – przelewy do ZUS i US,
 • 0 zł – zlecenia stałe,
 • 0 zł – polecenia zapłaty,
 • 0 zł – przelewy europejskie SEPA.

 

Konto firmowe FIRMA+ Idea Banku – funkcjonalności

Oprócz naprawdę atrakcyjnych opłat, konto posiada cały szereg funkcjonalności, z których możesz korzystać, będąc jego posiadaczem. Oto najciekawsze z nich:

 1. Atrakcyjne oprocentowanie lokaty. Jeśli w tych niepewnych czasach chcesz odłożyć trochę wolnych środków, które same będą się mnożyć, skorzystaj z oferty promocyjnego oprocentowania lokat dla firm. Możesz wpłacić nawet 1 mln zł na wybrany okres – od 3 dni do 12 miesięcy.

 2. Brak opłat za konto przez pierwsze 24 miesiące. Otwierając konto FIRMA+, zyskasz aż dwa lata bez opłat za prowadzenie konta! Po tym okresie, konto również może być darmowe – wystarczy, że wykonasz jeden przelew do ZUS w miesiącu i będziesz posiadał aktywną kartę do konta.

 3. Plus za ZUS. To ciekawa promocja, która ucieszy każdego przedsiębiorcę. Opłacając z konta FIRMA+ comiesięczną składkę ZUS, otrzymasz 10% zwrotu wartości przelewu! Możesz zyskać do maks. 50 zł zwrotu co miesiąc. Promocja trwa przez pół roku, dzięki czemu możesz zyskać aż 300 zł premii!

 4. Idea Cloud i aplikacja mobilna banku. Dobra platforma bankowości internetowej banku to podstawa. Dzięki Idea Cloud zyskujesz dostęp do finansów swojej firmy przez całą dobę i z każdego miejsca na świecie. Online możesz w szybki i prosty sposób wystawić fakturę, przechowywać ważne dokumenty firmowe czy wykonać pilny przelew. 

 5. Chmura Faktur. Nie musisz mieć przy sobie segregatora i teczki ze służbowymi papierami. Wszystkie faktury – zarówno przychodowe, jak i kosztowe, możesz bezpiecznie przechowywać w Chmurze Faktur. To pierwsza w Polsce platforma online do wystawiania, wysyłki i przechowywania faktur firmowych. Usługa jest całkowicie darmowa, a liczba dokumentów, które możesz tam bezpiecznie trzymać – bez limitu.

 6. Terminal płatniczy. Potrzebujesz terminala płatniczego, by móc przyjmować od klientów płatności bezgotówkowe? Będąc posiadaczem konta FIRMA+, możesz liczyć na atrakcyjne zniżki i specjalną ofertę terminali Planet Pay oraz Kasoterminali. 

Jak otworzyć konto FIRMA+ w Idea Banku?

Konto możesz otworzyć w prosty i szybki sposób. Potrzebujesz jedynie dowodu osobistego oraz dostępu do internetu, by złożyć wniosek za pomocą smartfona, laptopa czy tableta. Co musisz zrobić, by stać się posiadaczem rachunku firmowego Idea Banku?

 1. Złóż wniosek online o otwarcie konta FIRMA+ Idea Banku.
 2. Uzupełnij swoje dane osobowe: imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail oraz NIP firmowy.
 3. Uzupełnij dane dotyczące swojej firmy.
 4. Podpisz umowę z bankiem.
 5. Aktywuj kartę do konta po jej otrzymaniu.

Gotowe! Możesz zacząć korzystać ze swojego nowego konta firmowego.

Zalety i wady konta firmowego FIRMA+ Idea Banku

Powyższy opis nie przekonał Cię jeszcze do założenia konta w Idea Banku? Podsumowując, jest to świetna oferta dla każdego przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Na plus zasługuje brak opłat za prowadzenie konta przez pierwsze 24 miesiące od jego otwarcia, bezpłatne wypłaty z dowolnego bankomatu w Polsce (5 pierwszych wypłat w miesiącu) oraz darmowe do kwoty 100 000zł wpłaty w licznych wpłatomatach wskazanych przez Idea Bank. Dodatkowo zyskasz praktyczną aplikację mobilną i bankowość online, możliwość płatności mobilnych Google Pay oraz premię w wysokości 300 zł za płatności składek ZUS!

Czy rachunek ten ma jakieś wady? Zaliczyć do nich można dość wysoką opłatę za wypłatę środków za granicą wynoszącą 2% oraz brak jeszcze możliwości korzystania z innych płatności mobilnych tj. Apple Pay czy Garmin Pay.

 

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Odezwij się do nas, a na pewno Ci pomożemy! :)

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Kwiecień 2024

Dodaj komentarz

newsletter