title

Lokata Inbank – jak założyć lokatę przez internet?

Lokata bankowa z wysokim oprocentowaniem? To nadal jest możliwe! Mimo najniższych w historii stóp procentowych, Inbank nie zawodzi swoich klientów. W jego ofercie znajdziesz lokatę Inbank oprocentowaną nawet na 6,65% w skali roku! Sprawdź szczegóły.

Udało Ci się zgromadzić trochę oszczędności? Nie masz pomysłu, w jaki sposób je zainwestować? Jedną z możliwości zarobku jest lokata terminowa. Dziś weźmiemy pod lupę ciekawą ofertę – lokatę Inbank. Co warto o niej wiedzieć?


Co warto wiedzieć o lokacie Inbanku?

Inbank to estońska instytucja finansowa prowadząca swoją działalność consumer finance w Austrii, Estonii, Francji, Holandii, Niemczech, Polsce oraz na Litwie i Łotwie. Z jej usług skorzystało już ponad 420 000 klientów. Firma ma w swojej ofercie ciekawe kredyty gotówkowe przez internet oraz lokaty terminowe z konkurencyjnym oprocentowaniem. 


Wnioskuj o lokatę Inbank z oprocentowaniem 6,65%! >


Lokata Inbank – ile można zarobić?

Lokata Inbanku zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Przede wszystkim na uwagę zasługuje wysokie, stałe oprocentowanie, które obecnie ciężko jest spotkać w jakimkolwiek innym banku. Depozyt możesz otworzyć wyłącznie w polskich złotych. Co ważne, możesz jednocześnie otworzyć kilka lokat, natomiast należy pamiętać, że ich maksymalna łączna wartość nie może przekroczyć 400 000 zł. Pojedyncza lokata musi opiewać na min. 5 000 zł, zaś jej maksymalna wartość to 50 000 zł. Oprocentowanie depozytu Inbank wynosi od 1,60 do nawet 6,65% w skali roku – szczegóły znajdziesz poniżej.

Lokata Inbank – na jaki okres można założyć lokatę?

Okres, na jaki możesz zdeponować środki, jest rozległy, dzięki czemu możesz wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję. W zależności od czasu trwania lokaty, zmienia się jej oprocentowanie, a co za tym idzie – zarobek, na co warto zwrócić uwagę. Przejdźmy do konkretów. Na jaki okres można założyć lokatę Inbank i jak wygląda jej oprocentowanie?

Lokata Inbank - parametry

Czas trwania lokaty

Oprocentowanie w skali roku

1 mies.

1,60%

3 mies.

6,65%

6 mies.

4%

12 mies.

4%

24 mies.

4%

36 mies.

3,5%

48 mies.

3,5%

60 mies.

3,5%


Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty. Jeśli zdecydujesz się zerwać lokatę przed terminem, który wybrałeś, musisz się liczyć z całkowitą utratą wszystkich wypracowanych odsetek. Dobierz więc czas trwania lokaty do swoich możliwości – pozwól, by odłożone pieniądze mogły na siebie pracować, dzięki czemu zarobisz dodatkowe środki.

Wnioskuj o lokatę Inbank bez wychodzenia z domu >


Czy lokata Inbanku jest odnawialna?

Ta decyzja należy do Ciebie! Możesz zaznaczyć swój wybór podczas zawierania umowy o lokatę lub zrobić to podczas okresu jej trwania. Zdecyduj, czy depozyt ma zostać automatycznie odnowiony po zakończeniu okresu, czy chcesz cieszyć się dodatkowymi, zarobionymi na lokacie środkami wraz z końcem wybranego terminu (od 3 do 60 miesięcy).

Jak otworzyć lokatę w Inbanku?

Lokatę Inbank możesz otworzyć w prosty i szybki sposób bez wychodzenia z domu. Nie musisz zakładać w Inbanku żadnych dodatkowych produktów, wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie. Oto, co musisz zrobić, by otworzyć depozyt:

 1. Zarejestruj się na stronie Inbanku
  Uzupełnij swoje dane osobowe i potwierdź swoje konto, klikając w link we wiadomości e-mail oraz zatwierdź hasło dostępu.

 2. Podpisz umowę o dostęp do bankowości elektronicznej
  Zrobisz to, wpisując kod SMS otrzymany od Inbanku.

 3. Wybierz parametry lokaty
  Ustal preferowaną kwotę depozytu oraz okres oszczędzania. 

 4. Zasil swoją lokatę 

W ostatnim kroku podpisz umowę online oraz wykonaj przelew, za pomocą którego zasilisz lokatę. Przelew wykonasz za pośrednictwem Blue Media S.A. ze swojego konta osobistego.

Gotowe!

Czy lokata Inbanku jest bezpieczna?

Zapewne zastanawiasz się, czy Inbank to wiarygodna firma, której możesz zaufać. Spieszymy więc z odpowiedzią – nie masz się czego obawiać! Inbank to rzetelna instytucja, z której usług skorzystały już setki tysięcy klientów. Depozyty Inbanku są gwarantowane przez estoński fundusz Tagatisfond, który jest odpowiednikiem naszego polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Został on utworzony na podstawie tych samych wytycznych i dyrektywy UE z 15 maja 2014 roku. W razie upadłości banku, fundusz gwarantuje zwrot środków klientom do równowartości 100 000 euro. Działa więc to identycznie jak w przypadku depozytów w bankach w Polsce. Jeśli chciałbyś poznać szczegóły, zapoznaj się z Arkuszem Informacyjnym Deponenta.


Zalety i wady lokaty Inbank

Zalety i wady lokaty Inbank

ZALETY

WADY

 • wysokie oprocentowanie lokaty
 • kapitalizacja odsetek następuje dopiero na koniec okresu lokaty
 • możliwość wyboru okresu trwania lokaty (1 – 60 mies.)
 • możliwość otwarcia kilku lokat
 • zerwanie lokaty przed czasem skutkuje utratą naliczonych odsetek
 • możliwość ulokowania nawet 400 000 zł
 • brak konieczności zakładania konta osobistego
 • lokata 100% online

 

Podsumowując, lokata Inbank to świetny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. Depozyty odznaczają się wysokim oprocentowaniem, dzięki czemu możesz na nich sporo zarobić. Wszystko zależy od tego, jaką kwotę ulokujesz oraz jaki czas trwania lokaty wybierzesz. Cały proces otwierania depozytu przebiega 100% przez internet.

Jeśli masz dodatkowe pytania, daj znać w komentarzu.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Lipiec 2024

Dodaj komentarz

newsletter