title

Najlepsze promocje bankowe kont osobistych i firmowych – jak z nich skorzystać?

Czy chcesz mieć tanie konto osobiste lub firmowe? Najlepiej takie, które kosztuje Cię zero złotych co miesiąc? Nie wątpię. A czy chcesz dodatkowo zarobić na posiadaniu takiego konta? Jeśli tak, to czytaj dalej! Dziś opowiem Ci, czym są promocje bankowe kont, dzięki którym możesz sporo zyskać! To również świetny sposób na dodatkowy zarobek przez internet.

Tanie konta osobiste są obecnie oferowane przez tak wiele banków, że te musiały znaleźć nowy sposób wyróżniania się na rynku. Zamiast inwestować majątek w agresywne kampanie w mediach i bilboardy, wiele banków postanowiło rozdać te pieniądze nowym klientom. Stąd ciekawe promocje przygotowane przez wiele banków, w których możesz zyskać nawet kilkaset złotych w gotówce, bonach lub atrakcyjnych usługach.


Sprawdź aktualne promocje bankowe kont osobistych >


Dlaczego banki rozdają pieniądze?

Nie ma tu żadnego haczyka – wyjaśnienie jest bardzo proste. Kampanie medialne są drogie, a nie każdy kto zetknie się z reklamą, założy konto w danym banku. Oznacza to, że część pieniędzy przepadnie. Z kolei, jeśli bank ogłosi, że daje nagrody nowym klientom w zamian za spełnienie jakichś warunków, pozyska wielu klientów i przeznaczy pieniądze tylko na nich. Zadowoleni klienci sami powiedzą znajomym, że to działa, przyciągając nowych klientów.

Promocje bankowe kont osobistych są dość proste. Dostajesz pieniądze lub inne prezenty w zamian za aktywne korzystanie z konta lub w zamian za polecenie konta znajomym. W tym drugim przypadku bank płaci Ci osobno za każdą nowo pozyskaną osobę. Możesz założyć konto internetowe swoim rodzicom – będą mogli robić zakupy online – albo zarekomendować je swojemu partnerowi lub przyjacielowi.

Zanim założysz konto, zapoznaj się z warunkami promocji i przemyśl, czy jesteś w stanie pozyskać nagrodę.

Jakie produkty biorą udział w promocjach bankowych?

Banki najczęściej chcą zareklamować swoje konta osobiste lub firmowe, więc właśnie z tymi produktami będziesz miał styczność. To dobra okazja, jeśli rzeczywiście chcesz otworzyć nowy rachunek, a dodatkowo zyskać. Jeśli jednak szukasz sposobu na łatwy zarobek przez internet, także możesz w tym celu skorzystać z wybranych promocji bankowych. Sama niejednokrotnie korzystałam z atrakcyjnych promek, by na moje konto wpadły atrakcyjne bonusy i premie pieniężne. Rzadziej w akcjach promocyjnych biorą udział inne produkty, choć możesz spotkać promocje związane z kontami oszczędnościowymi lub pożyczkami.

Sprawdź aktualne promocje bankowe kont firmowych >


Co można zyskać, korzystając z promocji bankowych?

Naprawdę wiele! Wszystko zależy od tego, co chciałbyś zyskać. Banki lubią obdarowywać swoich nowych klientów premią pieniężną – jeśli więc chciałbyś dorobić dodatkowe środki, możesz skorzystać z promocji bankowych. Zgarnąć można naprawdę fajne pieniądze: od kilkudziesięciu do nawet kilkuset lub kilku tysięcy złotych, biorąc udział tylko w jednej promocji! Jeśli więc jesteś dobry z matematyki, zapewne szybko obliczyłeś, że warto spróbować swoich sił w kilku promocjach, by zyskać jeszcze więcej!

Ale nie tylko gotówkę banki oferują w swoich cyklicznych akcjach. Częstymi nagrodami w promocjach bankowych są również sprzęty elektroniczne, np. tablety, słuchawki czy smartfony, bilety do kina czy teatru, vouchery do sklepów stacjonarnych i online, np. do Biedronki, H&M, Douglasa, Decathlona, a także ciekawe zniżki i rabaty u partnerów akcji. Zdecydowanym królem promocji bankowych jest BNP Paribas. Otwierając Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas, możesz zyskać nawet kilkaset złotych, spełniając proste warunki aktywności!

Jakie warunki należy spełnić w promocjach bankowych?

Podstawowym warunkiem skorzystania z promocji bankowych, jest oczywiście założenie konta, które bierze udział w akcji. Warto więc, byś dokładnie przyjrzał się opłatom za jego otwarcie i korzystanie z niego, by były one dla Ciebie jak najbardziej korzystne. Poza tym oczywistym warunkiem, jakim jest otwarcie konta, należy również spełnić warunki aktywności. Co to oznacza? Bank przygotowuje szczegółowe zasady promocji, których należy się trzymać. Najczęściej będziesz zobowiązany wykonać transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIK-iem na określoną kwotę lub w określonej liczbie (np. 3 transakcje w miesiącu), zlecić przelewy internetowe, zapewnić wpływ na konto na określoną kwotę (często może on pochodzić z konta osobistego w innym banku, więc możesz po prostu przelać sobie środki z drugiego rachunku) lub założyć i aktywować aplikację mobilną banku. Ważne jest, by nie przegapić żadnego z etapów i ściśle trzymać się harmonogramu. 

Jak założyć konto online i wziąć udział w promocji?

A w jaki sposób najprościej znaleźć takie promocje bankowe kont osobistych? Wejdź na Ranking kont osobistych lub w zakładkę Promocje bankowe. Znajdziesz tam wszystkie ważne informacje o aktualnych ofertach polskich banków – w tym informacje o promocjach.

Jeśli wybierzesz już odpowiedni produkt, który jest objęty promocją bankową, zajmij się złożeniem wniosku o otwarcie konta. Wszelkie procedury możesz załatwić online, bez wychodzenia z domu, co jest świetną opcją. Obecnie konto można założyć, korzystając z promocyjnego formularza. Wystarczy, go uzupełnić swoimi danymi, które potwierdzisz za pomocą selfie, kodu SMS, przelewu weryfikacyjnego lub podczas wizyty kuriera. To właśnie kurier dostarczy Ci wszelkie niezbędne dokumenty oraz kartę do konta, które będą potwierdzeniem otwarcia produktu.

O czym warto pamiętać, korzystając z promocji bankowych kont?

  • Po pierwsze, wybierz produkt, za który nie będziesz musiał nic płacić. Warto sprawdzić, jakie warunki aktywności należy spełnić, by dana oferta była całkowicie darmowa.

  • Po drugie, zapoznaj się z warunkami promocji i określ, czy będziesz w stanie wykonać każdą z określonych czynności.

  • Po trzecie, pilnuj harmonogramu! Nie możesz przegapić żadnego z terminów, w którym należy wykonać daną aktywność.

  • Po czwarte, nie zamykaj konta do momentu wypłaty nagrody. Jeśli otrzymasz premię, voucher czy inną nagrodę, dopiero wtedy będziesz mógł zamknąć konto.

Czy masz jeszcze jakieś pytania związane z promocjami bankowymi? :)

 

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Wrzesień 2023

Dodaj komentarz

newsletter