title

Odroczona płatność – co to takiego? Jak to działa?

Chcesz zakupić wymarzony towar, ale brakuje Ci środków na koncie? Nic straconego! Zapoznaj się z opcją odroczonej płatności. Co to takiego? Jak to działa i jak z tego skorzystać? Podpowiadamy!

Odroczona płatność to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Polega ona na dokonaniu zakupów przez internet bez natychmiastowego ponoszenia kosztów. Taka transakcja może zostać odroczona o 21 lub nawet 30 dni! Jak to działa w praktyce? Czy każdy może skorzystać z odroczonej płatności? Poniżej przedstawiamy wszelkie szczegóły – sprawdź!

 

Odroczona płatność – co to jest?

Płatności odroczone cieszą się popularnością, bowiem pozwalają na dokonanie zakupów bez natychmiastowego płacenia za nie. Robiąc zakupy w sieci, możesz zapłacić za nie 21 (w przypadku korzystania z systemu płatności Przelewy24) lub nawet 30 dni (DotPay oraz PayU) później! Sam przyznasz, że to dość oryginalne rozwiązanie? :) Dodatkowo to ogromna wygoda, gdy potrzebujemy pilnie dokonać zakupu, a nasze konto bankowe świeci pustkami. Obowiązek płatności za zakupiony produkt pojawia się dopiero za 21 lub 30 dni (w zależności od wybranego systemu). Przez ten okres klient ma jeszcze czas, by poznać szczegóły zakupionego produktu i – ewentualnie – zrezygnować z zakupu.

W Polsce odroczona płatność dopiero przekonuje do siebie konsumentów, ale za granicą jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Czy wiesz, że u naszych zachodnich sąsiadów płatności odroczone stanowią nawet 30% wszystkich zakupów dokonywanych przez internet? 

 

Odroczona płatność – jak z niej skorzystać?

Dokonywanie zakupów przez internet jest proste – wystarczy parę kliknięć i już stajesz się posiadaczem wymarzonego przedmiotu! Nie inaczej jest z odroczoną płatnością – usługa ta również charakteryzuje się prostotą. Jeśli chcesz z niej skorzystać, postępuj według poniższych wskazówek:

 1. Załóż konto w wybranym serwisie płatności - np. Przelewy24, DotPay, PayU.
 2. Upewnij się, że na Twoim koncie jest włączona usługa odroczonych płatności (deferred payment).
 3. Dokonaj zakupów w wybranym sklepie, akceptując płatności online.
  Dzięki wybraniu opcji Kup Teraz na konto sklepu wpłyną pieniądze za nabyty towar. Ty, jako klient, będziesz miał 21 lub 30 dni (w zależności od tego, z usług którego serwisu płatności skorzystasz), by dokonać płatności lub zrezygnować z zakupionej rzeczy. Jeśli po namyśle postanowisz odstąpić od zamówienia, sklep zwróci pieniądze na konto serwisy płatności, a Ty nie będziesz musiał niczym się przejmować.


Prawda, że proste?!

 

Ile może wynosić odroczona płatność?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem minimalna i maksymalna kwota odroczonej płatności zależy od systemu płatności. Aby poznać odpowiedź na te pytanie, sprawdź szczegóły w Przelewy24, DotPay lub PayU.

 

Płatności odroczone – jakie są wady i zalety?

Płatności odroczone, jak każda usługa, mają swoje wady i zalety. Czy warto z nich korzystać? Co przemawia za tym, aby płacić za zakupy z odroczeniem, a co nas do tego zniechęca?


Zalety

Wady
 • możliwość zapłaty za zakupiony produkt
  w późniejszym terminie
 • ryzyko braku środków na koncie w chwili, gdy konieczne będzie opłacenie zakupionego produktu
 • czas do namysłu i ewentualnej rezygnacji
  z zamówienia
 • brak ryzyka utraty środków z konta (w przypadku odstąpienia od zamówienia) na kilkanaście dni (do czasu zwrotu przez sklep)
 • szybki i łatwy proces


Odroczona płatność – czy warto skorzystać?

Jak przedstawiliśmy w powyższym podsumowaniu, odroczone płatności mają bardzo dużo zalet, a tylko jedną wadę! Jeśli nie jesteś pewien dokonywanego zakupu i chcesz zyskać czas, by się nad nim zastanowić (jednocześnie nie ryzykując, że produkt zniknie ze sklepu), warto skorzystać z usługi odroczonej płatności. To naprawdę proste! Być może nawet dokonałeś już w ten sposób zakupu, a nawet o tym nie wiedziałeś? :)

Daj znać, czy udało Ci się już skorzystać z odroczonych płatności i jakie są Twoje przemyślenia na ten temat!

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Czerwiec 2024

Dodaj komentarz

Komentarze:

Olga

Mi się takie rozwiązanie bardzo przydało, gdy wpadło w jednym miesiącu kilka nieplanowanych wydatków. Skorzystałam z odroczonych płatności Twisto (bez rejestracji) i choć miałam pewne obawy wszystko poszło sprawnie i wyglądało dokładnie tak jak powinno. Spłaty dokonałam w terminie więc nie kosztowało mnie to ani złotówki.

Odpowiedz

newsletter