title

Pierwsze konto bankowe – konto dla młodych od 13 roku życia

Pierwsze konto bankowe dla dziecka, to bardzo poważna sprawa! Dzięki temu, Twoja pociecha nauczy się gospodarowania pieniędzmi i oszczędzania, co jest bardzo ważne. Gdzie założyć taki rachunek? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź!

Na rynku dostępnych jest wiele ofert dotyczących możliwości założenia pierwszego konta bankowego dla dzieci powyżej 13 roku życia. Tego typu rachunki bankowe wiążą się z pewnymi ograniczeniami oraz koniecznością podpisywania umowy w obecności rodzica lub opiekuna prawnego za jego zgodą. Jakie są najciekawsze konta bankowe dla młodych? Od 13 roku życia można bez większych problemów założyć dla dziecka jego własny rachunek i nauczyć go oszczędzania i dysponowania gotówką. Jak to zrobić? Na co zwracać uwagę? Sprawdź!

Na co zwracać uwagę wybierając pierwsze konto bankowe dla młodych?

Kiedy decydujesz się na założenie rachunku bankowego dla swojego dziecka od 13 roku życia, zwracaj uwagę na takie czynniki, jak:

 • koszty prowadzenia rachunku bankowego;
 • wysokość opłat za kartę, opaskę lub naklejkę zbliżeniową;
 • przejrzystość oferty;
 • opcje dostępu do konta;
 • dodatkowe opcje (blokowanie, limity);
 • opinie pozostałych konsumentów.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jakie konto bankowe dla młodych od 13 roku życia będzie najlepsze. Wiele banków na terenie kraju proponuje takie rozwiązania, aby przyciągnąć uwagę jak największej liczby konsumentów. Wraz ze zmieniającym się światem młode osoby muszą mieć dostęp do płatności bezgotówkowych, a co za tym idzie rachunek bankowy dla dziecka może okazać się niezwykle przydatny.

Jakie banki oferują konto dla młodych od 13 roku życia?

Banki, które proponują rachunki bankowe dla młodych osób już od 13 roku życia, to:

 1. mBank (eKonto możliwości)
 2. PKO Bank Polski (PKO Konto Pierwsze)
 3. Bank Pekao SA (Konto Przekorzystne dla Młodych)
 4. Santander Bank Polska (Konto Jakie Chcę dla młodych)
 5. Credit Agricole (Konto dla Ciebie GO!)
 6. ING Bank Śląski(Konto z Lwem Mobi dla nastolatka)
 7. Getin Bank (Konto Proste Zasady Junior)
 8. BNP Paribas (Konto Samodzielniaka)
 9. Bank Millennium (Konto 360° Junior)

Na jakie warunki można jednak liczyć, decydując się na założenie konta dla swojego dziecka? W większości przypadków wiąże się to z zerowymi kosztami za założenie i prowadzenie rachunku, ale to nie wszystko. Większość instytucji wydaje także karty płatnicze za 0 złotych, zezwalając na ich nieograniczone użytkowanie. Dużym podobieństwem konta dla młodych do 13 roku życia do każdego innego jest koszt wykonywania przelewów natychmiastowych, który zawsze oscyluje w granicy 5 złotych. W tym przypadku warto wyróżnić bank Santander, który nie pobiera opłat również za operacje natychmiastowe. 

Oczywiście opłaty za kartę płatniczą są zerowe najczęściej pod pewnymi warunkami np. kilka transakcji w miesiącu lub wpływy na określoną kwotę. Dodatkowo w ramach prowadzenia rachunku dla najmłodszych można liczyć na atrakcyjne promocje, wiele opcji płatności bezgotówkowych oraz doskonały dostęp do konta, dzięki czemu możesz zapanować nad wydatkami Twojego dziecka.

Pierwsze konto bankowe od 13 roku życia - jak je założyć?

W dzisiejszych czasach większość instytucji finansowych pozwala na założenie rachunku bankowego przez internet bez potrzeby wychodzenia z domu. W przypadku nieletnich konieczne będzie potwierdzenie operacji poprzez zgodę rodzica. Najczęściej wygląda to tak, że osoba pełnoletnia jest tymczasowym właścicielem konta, natomiast nieletni tylko jego użytkownikiem. Dzięki temu możemy zapanować nad wydatkami swojego dziecka i z góry ustalić miesięczny budżet, jaki ma do dyspozycji.

Czy warto założyć konto dla młodych od 13 roku życia?

Zdecydowanie warto założyć konto dla młodych dla swojego dziecka. Są to przede wszystkim zerowe koszty prowadzenia, brak opłat za kartę oraz swoboda korzystania z pieniędzy. Dzięki temu kieszonkowe dla Twojego dziecka przelejesz bezpośrednio na rachunek bankowy, a Twoja pociecha szybciej nauczy się tym, jak zarządzać swoim budżetem. Rachunki bankowe dla najmłodszych to nowość w branży finansowej, która cieszy się coraz większą popularnością ze względu na duże możliwości personalizacji konta i dostosowania limitów do potrzeb dziecka.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Czerwiec 2024

Dodaj komentarz

newsletter