title

Jak założyć konto osobiste?

Zastanawiasz się nad otwarciem konta w banku, ale nie wiesz, jak je założyć? Czy wiesz, że możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć? Rachunek bankowy otworzysz w kilka minut i to bez wychodzenia z domu! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak założyć konto osobiste.

W dzisiejszych czasach konto osobiste to podstawowy produkt, który posiadają niemalże wszyscy. Dzięki niemu możesz w wygodny sposób zarządzać swoimi finansami, wykonywać przelewy, opłacać rachunki czy płacić bezgotówkowo. Poniższy artykuł pokaże Ci, jak założyć konto w banku.

Jak założyć konto w banku?

Założenie konta w banku jest naprawdę proste! Możesz wypełnić wniosek, udając się do placówki banku, dzwoniąc na infolinię czy wypełniając formularz online: przez aplikację mobilną lub przez internet. Ten ostatni sposób jest najwygodniejszy i najszybszy – wniosek możesz złożyć w dowolnym miejscu i momencie, np. siedząc wieczorem na kanapie w domu z filiżanką gorącej herbaty cytrynowej. :) 

Jak założyć konto przez internet?

Zanim zdecydujesz się na założenie konta, sprawdź, która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Wiele banków oferuje promocyjne oferty z bonusem dla klienta. Za założenie konta i spełnienie określonych warunków (np. płatność kartą na określoną kwotę czy zapewnienie miesięcznego wpływu wynagrodzenia na konto) możesz uzyskać nawet kilkaset złotych lub atrakcyjne nagrody w postaci voucherów do sklepów, smartfonów czy innych gadżetów. SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE BANKOWE, a także przyjrzyj się naszemu RANKINGOWI KONT OSOBISTYCH, aby dowiedzieć się, które konto jest najtańsze. 

Kiedy już wybierzesz konkretną ofertę i zapoznasz się z opłatami za produkt, pora na wypełnienie wniosku online. Sprawdź, jakie dane będą od Ciebie wymagane. Oto one:

  • Twoje podstawowe dane osobowe: imię, nazwisko, adres mailowy, numer telefonu, nazwisko rodowe matki, imię ojca, data urodzenia, miejscowość i kraj urodzenia, obywatelstwo, adres zameldowania, adres korespondencyjny,

  • podstawowe dane z dowodu osobistego, takie jak: data wydania dowodu, data ważności dowodu, numer PESEL, numer dowodu, organ wydający dokument tożsamości,

  • wysokość Twojego wynagrodzenia: niektóre banki wymagają, by orientacyjnie wskazać im wysokość Twojej pensji - np. od 2 do 3 tysięcy, od 3 do 4 tysięcy itd.,

  • informacje uzupełniające: gdy wypełnisz już wniosek swoimi danymi, będziesz poproszony o uzupełnienie dodatkowych informacji: wybór karty do konta, wysokość debetu na koncie czy formę podpisania umowy o konto. 

Niektóre banki wymagają, aby podczas wypełnienia wniosku przekazać im skan dowodu. Możesz to zrobić online, załączając zdjęcie lub skan do całości wypełnionych danych lub wybierając inną opcję, np. dostarczenie dokumentu do placówki.

Po przesłaniu lub dostarczeniu skanu dowodu, bank prześle Ci e-maila z umową o konto osobiste, byś miał ją do wglądu, zanim dostaniesz jej papierowy egzemplarz i podpiszesz w obecności kuriera.

Po spełnieniu powyższych kroków pozostaje aktywowanie dostępu do bankowości internetowej. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z bankowości online w każdym miejscu i w dowolnym czasie

Czy założenie konta przez internet jest bezpieczne?

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tą kwestią, odpowiem krótko: TAK. Sama skorzystałam z tego sposobu, zakładając rachunek w Banku Millennium. To najwygodniejszy i najszybszy sposób, by stać się posiadaczem konta bankowego. 

 

Banner sprawdź ranking kont osobistych BankiPromocje

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Luty 2024

Dodaj komentarz

newsletter