Spis treści:

Każdy z nas z pewnością chociaż raz zastanawiał się nad znaczeniem jakiegoś bankowego wyrażenia. W gąszczu tej obszernej terminologii i wszechobecnych skrótów nie tak trudno się pogubić. RRSO, ROR, SORBNET, NFC, NRB, BLIK - to wyrażenia, z którymi spotykamy się każdego dnia, lecz nie do końca wiemy, co oznaczają. Jeśli dla Ciebie również skrót ROR jest zagadką, dziś postaramy się ją rozwiązać. Zwykło się mówić, że nie taki diabeł straszny, jak go malują… Dokładnie tak samo jest z tymi wszystkimi skrótami. :)
Jeśli zastanawiałeś się ostatnio nad założeniem konta osobistego z pewnością zauważyłeś, że wiele banków reklamuje swoje produkty pod szyldem “ROR”. Czy wiesz, co to jest ROR i z czym się wiąże jego posiadanie?
ROR to nic innego, jak skrót od wyrażenia rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Upraszczając, można więc powiedzieć, że ROR to po prostu konto osobiste. Praktycznie każdy z nas jest posiadaczem takiego rachunku. Często jest on powiązany z kartą debetową, dzięki czemu możesz płacić za zakupy w sklepie tradycyjnie lub zbliżeniowo oraz wpłacać i wypłacać gotówkę z bankomatu.
Wbrew temu, co mówi nazwa, rachunek ROR nie nadaje się raczej do oszczędzania – jest bardzo nisko oprocentowany (albo wcale), przez co Twoje oszczędności nie wzrosną do satysfakcjonującego Cię poziomu. Jeśli zależy Ci na pomnażaniu swoich środków, lepiej w tym celu zdecydować się na wybór konta oszczędnościowego.
Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy może założyć każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat (sprawdź, jak założyć konto osobiste!). Wybierając swoje pierwsze konto osobiste, warto zwrócić uwagę na oferty przeznaczone dla młodzieży i studentów – opłaty na takim rachunku zazwyczaj są o wiele niższe lub zerowe. Wymogiem jest oczywiście wiek. Takie produkty są skierowane do osób, które mają mniej niż 26 lat. Często też pojawiają się promocje, dzięki którym można zgarnąć atrakcyjne nagrody: premie pieniężne, bilety do kina, bony do sklepów, smartfony czy inne gadżety! SPRAWDŹ NAJNOWSZE PROMOCJE!
Banki kierują również swoją ofertę do jeszcze młodszych użytkowników. Już w wieku 13 lat można otworzyć konto osobiste. Wtedy jednak otwarcie musi być zatwierdzone przez rodzica.
Aby konto było darmowe i nie generowało dla Ciebie dodatkowych opłat, pamiętaj o zapewnieniu miesięcznych wpływów i płatnościach kartą. Dzięki temu zaoszczędzisz miesięcznie nawet do kilkunastu złotych!
Dzięki założeniu konta osobistego możesz zarządzać swoimi finansami praktycznie w każdym miejscu i o każdym czasie. Sprawdź, na co pozwala Ci ROR:
Najlepsze konto bankowe to oczywiście najtańsze konto bankowe! Sprawdź nasz Ranking kont osobistych i otwórz rachunek jeszcze dzisiaj!
RANKING POŻYCZEK – Grudzień 2023
Dodaj komentarz