title

Konto Przekorzystne Banku Pekao S.A. – darmowe konto online!

Szukasz darmowego konta osobistego, o które możesz wnioskować bez wychodzenia z domu? Dzisiaj weźmiemy pod lupę całkiem atrakcyjny rachunek, a mianowicie Konto Przekorzystne oferowane przez Bank Pekao S.A.! Sprawdź wszystkie plusy i minusy tego produktu. Zaczynamy!

Możliwość wnioskowania i otwarcia rachunku w 100% przez internet, to świetne rozwiązanie – zwłaszcza obecnie, kiedy każdy z nas powinien dostosować się do akcji #zostańwdomu. Dlatego polecamy Konto Przekorzystne, któremu dokładnie się przyjrzeliśmy. Wszelkie niezbędne informacje na jego temat znajdziesz poniżej.

 

Kto może założyć Konto Przekorzystne?

Rachunek Banku Pekao dostępny jest w dwóch wariantach:

 • Konto Przekorzystne dla młodych: przeznaczone dla osób do 26 lat – w tej wersji rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny,
 • Konto Przekorzystne: w wersji standardowej, dla osób powyżej 26 roku życia.

 

Ile kosztuje Konto Przekorzystne?

Sprawdź podstawowe opłaty za wykonywanie poszczególnych transakcji z Konta Przekorzystnego.


Opłaty za konto:

 • 0 zł – otwarcie konta,
 • 0 zł – prowadzenie konta, jeśli zapewnisz wpływ na konto w wysokości min. 500 zł i wykonasz min. 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay w poprzednim miesiącu/ 6 zł – w pozostałych przypadkach; prowadzenie konta jest bezpłatne dla osób poniżej 26 roku życia bez konieczności spełnienia tego warunku.

Opłaty za kartę do konta:

 • 0 zł – wydanie karty do konta,
 • 0 zł – użytkowanie karty do konta pod warunkiem, że zasilisz konto kwotą w wysokości min. 500 zł oraz dokonasz min. 1 płatności kartą lub aplikacją PeoPay w poprzednim miesiącu/ 3 zł – w pozostałych przypadkach; korzystanie z karty jest bezpłatne dla osób poniżej 26 roku życia bez warunkowo.

Opłaty za wypłaty z bankomatów:

 • 0 zł – wypłaty z bankomatów własnych Banku Pekao,
 • 0 zł – dwie pierwsze wypłaty z bankomatów obcych, jeśli na Twoim koncie pojawi się wpływ w wysokości min. 500 zł i wykonasz min. 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay w poprzednim miesiącu/ 2% min. 5 zł – kolejne wypłaty; wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są bezpłatne dla osób poniżej 26 roku życia.
 • 0 zł –wypłaty z bankomatów za granicą pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto w wysokości min. 500 zł i wykonaniu min. 1 transakcji kartą lub aplikacją PeoPay w poprzednim miesiącu/ 2% min. 5 zł – kolejne wypłaty; wypłaty z bankomatów na całym świecie są bezpłatne dla osób poniżej 26 roku życia.

Opłaty za wykonywanie przelewów:

 • 0 zł – przelewy internetowe,
 • 5 zł – przelewy natychmiastowe online,
 • 0 zł – przelewy BLIK.

 

Konto Przekorzystne Banku Pekao – funkcjonalności

Co warto wiedzieć o Koncie Przekorzystnym? Z pewnością to, że oprócz niskich lub zerowych opłat, odznacza się również całym szeregiem funkcjonalności.

 1. Płatności PeoPay – jeśli nie lubisz zabierać ze sobą na zakupy portfela lub karty płatniczej, skorzystaj z innowacyjnej aplikacji PeoPay. Za jej pomocą możesz płacić we wszystkich sklepach w Polsce i na świecie bez użycia karty! Dodatkowo bank oferuje również płatności Apple Pay.

 2. Karta rewolucyjna MasterCard Debit FX – umożliwia płatności oraz wpłaty i wypłaty w PLN z bankomatów krajowych oraz za granicą w walutach: USD, GBP, EUR oraz CHF bez przewalutowania.

 3. Program Bezcenne Chwile – program lojalnościowy dla klientów posiadających kartę Mastercard Maestro oraz aplikację PeoPay. Dzięki udziałowi w programie i dokonywaniu płatności kartą lub aplikacją zbierasz 2 i 4x szybciej punkty, które możesz wymienić na nagrody z katalogu. Jeśli zarejestrujesz się do programu od 1 kwietnia otrzymasz w punktach 50 zł na start także na zakupy online.

 4. Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – otwierając konto w promocji, zyskasz promocyjne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym: 2% w skali roku dla środków do 20 000 zł przez 120 dni.

 

Jak otworzyć Konto Przekorzystne bez wychodzenia z domu?

To naprawdę proste. Wystarczy, że wykonasz kilka poniższych kroków:

 1. Pobierz i otwórz aplikację mobilną PeoPay lub zrób to za pomocą laptopa, korzystając z tego wniosku.
 2. Wypełnij wniosek, wpisując swoje dane osobowe.
 3. Podpisz umowę o konto z wykorzystaniem biometrii – wystarczy, że przygotujesz swój dowód osobisty oraz zrobisz selfie, by potwierdzić swoją tożsamość :)
 4. Gotowe!  Za otwarcie konta przy użyciu selfie, otrzymasz 200 zł premii! Co musisz zrobić? Sprawdź warunki promocji: 
  zgarnij 200 zł od Banku Pekao!


Zalety i wady Konta Przekorzystnego

Konto Przekorzystne, to naprawdę całkiem dobry rachunek. Na oklaski zasługuje brak opłat dla studentów oraz osób, które zapewnią wpływ na konto w wysokości min. 500 zł oraz dokonają płatności kartą lub aplikacją mobilną min. 1 raz w miesiącu. Dobra jest również karta rewolucyjna z gwarancją niskich kursów i brakiem opłat za przewalutowanie dla transakcji w USD, EUR, GBP oraz CHF (dostępne także podczas zakupów internetowych). Bank słynie również z innowacji, do których należy świetna aplikacja i płatności mobilne PeoPay oraz możliwość otwarcia konta za pomocą selfie!

Minusem jest to, że rachunek nie jest bezwarunkowo za 0 zł. Jeśli nie uda Ci się zapewnić wymaganych wpływów lub nie wykonasz transakcji kartą lub aplikacją PeoPay w danym miesiącu, to będziesz zmuszony zapłacić 9 zł.

Dasz się namówić na założenie Konta Przekorzystnego, za które możesz zgarnąć bonusy? :)

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Maj 2024

Dodaj komentarz

newsletter