title

Jak wypłacić gotówkę z konta? Najtańsze sposoby!

Wbrew pozorom wypłacanie gotówki z konta nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Osoby, które posiadają rachunki bankowe, z których pragną wypłacić środki powinny wcześniej przeanalizować swoją ofertę w banku z zakresu prowizji i opłat za wypłatę gotówki w bankomatach. Na co zwrócić uwagę? Jak tanio wypłacić gotówkę z konta? Podpowiadamy!

Najczęściej można spotkać się z sytuacją, kiedy to pobierane są dodatkowe opłaty za realizację operacji w bankomatach innych instytucji niż tej, w której prowadzony jest rachunek. Nie jest to jednak zasadą, ponieważ niektóre instytucje finansowe nie rezygnują z tej formy zarobku i wprowadzają stałe koszty podczas ewentualnej wypłaty gotówki. Jak wypłacić środki, aby uniknąć prowizji? Czy to w ogóle możliwe? Poniżej znajduje się kilka wskazówek na temat tego, w jaki sposób wypłacać środki ze swojego rachunku bankowego, aby nie narazić się na dodatkowe koszty.

Gotówka na koncie, a wypłata – jak to zrobić szybko, darmowo i bezpiecznie?

Większość banków mimo wszystko daje możliwość wypłaty środków bez dodatkowych opłat. Co jednak w sytuacji, kiedy konkretna instytucja narzuca z góry takowe opłaty za tę usługę? Istnieje kilka sposobów, które umożliwiają zdobycie gotówki bez ryzyka konieczności opłacenia odsetek. Jeśli dana instytucja sprawia pewne problemy, umożliwiając wypłatę gotówki tylko w swoich bankomatach, bez opłat można skorzystać z pomocy znajomych.

Przelewy w większości banków są darmowe. Można więc wykonać takowy do najbliższej osoby, do której można mieć zaufanie i wypłacić konkretną kwotę z jej rachunku w innym banku, który nie generuje dodatkowych kosztów za taką operację. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, można spróbować renegocjować warunki współpracy z konkretną instytucją. Najczęściej w takiej sytuacji będzie możliwa zmiana oferty, gdyż bankom zależy na zatrzymaniu konsumenta korzystającego z ich usług.


SPRAWDŹ, JAK WYPŁACIĆ GOTÓWKĘ Z BANKOMATU >

 


Warto też wiedzieć, że nawet jeśli bank nie pobiera dodatkowych opłat za transakcję wypłaty środków, to jednak niektóre urządzenia realizujące takie operacje mogą narzucać swoje prowizje. Kiedy nie ma w pobliżu innego bankomatu, tylko taki, który narzuca drakońskie opłaty za skorzystanie z jego funkcjonalności mamy spory problem. Warto jednak poszukać maszyn do wykonywania operacji płatniczych należących do publicznych banków, ponieważ zazwyczaj nie pobierają one żadnych dodatkowych opłat za wypłatę środków.

Najtańszym sposobem jest wypłata pieniędzy bezpośrednio w bankomacie należącym do banku, w którym znajduje się konto bankowe lub w oddziałach. Czasem jednak trzeba liczyć się z niewielkimi opłatami, których po prostu nie da się uniknąć. Wykorzystując jednak powyższe sposoby, można znacznie zredukować koszty w taki sposób, aby nie generowały znacznych wydatków podczas realizacji transakcji.

 Sposoby na tanie wypłaty gotówki z konta

1. Bankomat należący do banku, w którym masz konto osobiste

2. Bankomaty, z których możesz wypłacić środki za darmo (np. Planet Cash czy Euronet - sprawdź to w szczegółach swojego konta)

3. Wypłata środków za pomocą opcji BLIK

4. Wypłata gotówki za pomocą usługi cashback (wypłata środków np. w sklepie spożywczym podczas płatności za zakupy)

5. Wypłata środków w oddziale banku - może się to wiązać z dodatkową opłatą

 

Czy warto wypłacać gotówkę z konta?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Są osoby, które doceniają sobie tę metodę płatności, lecz są też takie, które nie wyobrażają sobie życia bez zbliżeniowej karty płatniczej. Mimo wszystko warto jednak mieć przy sobie zawsze jakikolwiek zapas gotówki w razie awarii bankowości, dlatego jej wybieranie w bankomatach warto poprzedzić analizą kosztów tego typu transakcji. Sposobów na uniknięcie opłat jest wiele i warto z nich korzystać, aby nie zapłacić niepotrzebnie za wypłatę środków z bankomatu.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Maj 2024

Dodaj komentarz

newsletter