title

Przelew na telefon – jak to działa?

Potrzebujesz szybko przelać środki drugiej osobie? Nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów z tytułu przelewu natychmiastowego? A może nie masz przy sobie numeru konta odbiorcy, a zależy Ci na tym, by otrzymał on gotówkę w ciągu kilku minut? Koniecznie więc sprawdź, czym jest i jak działa przelew na telefon!

Obecnie jedną z najwygodniejszych form przekazywania gotówki jest przelew na telefon. Rozwiązanie to jest szczególnie popularne wśród osób młodych, ceniących sobie łatwość i szybkość dokonywania transakcji. Jedną z największych zalet przelewu BLIK, jest jego natychmiastowość. Tym samym mamy pewność, że za jego pomocą dokonamy szybszego przekazania środków niż standardowe formy oferowane przez banki. Wyjątkiem jest przelew natychmiastowy, ale skorzystanie z niego wiąże się z uiszczeniem stosownych opłat. Choć praktycznie każdy z nas słyszał o przelewie BLIK, niewiele osób dokładnie wie, co kryje się pod tą nazwą. Jak dokładnie działa przelew na telefon?

Co należy wiedzieć o przelewie na telefon?

Metoda BLIK jedynie pozornie może wydawać się skomplikowana. Choć wykonanie przelewu z konta, na którym mamy oszczędności, uruchamia u nas dodatkowe lampki ostrzegawcze, nie powinniśmy mieć obaw przed korzystaniem z przelewów na telefon. Cały system BLIK działa w ścisłej współpracy z instytucjami bankowymi, którym szczególnie zależy na możliwe najwyższej jakości systemów zabezpieczeń. Już ta kwestia utwierdza nas w przekonaniu, że przelewy na telefon są w pełni wiarygodne i bezpieczne. Co więcej, cała usługa BLIK podlega stałej aktualizacji, a przelew na telefon można wykonać tylko przy pomocy autoryzowanych aplikacji mobilnych banków, uruchomionych przez konkretne instytucje. Tym samym można mieć pewność, że przelew na telefon jest zabezpieczony przy użyciu najnowocześniejszych systemów odpowiedzialnych za ochronę rachunków bankowych.


SPRAWDŹ RANKING KONT OSOBISTYCH PRZEZ INTERNET >Jak działa przelew na telefon?

Zlecenie realizacji przelewu online na telefon jest niezwykle proste i nie wymaga wiele czasu. Wybierając konkretną kwotę, otrzymujemy pytanie o zaakceptowanie zlecenia, co wymaga wpisania kodu PIN wygenerowanego w aplikacji mobilnej. Co więcej, poszczególne banki wprowadzają własne limity, w ramach których możemy przelewać środki czy płacić za zakupy online. Ograniczenia te dotyczą zarówno wysokości wykonywanych przelewów, jak i dopuszczalnej liczby dziennych zleceń. Choć przelewanie pieniędzy BLIK-iem jest w pełni bezpieczne, specjaliści zalecają, aby nie korzystać z usługi w ramach publicznych sieci Wi-Fi. Warto zaznaczyć, że przelew na telefon jest dostępny z pozycji większości aplikacji wypuszczonych na rynek przez czołowe polskie banki. Pamiętajmy jednak o tym, że dany numer telefonu jest na stałe przypisany do konta bankowego właściciela, tak więc przelanie środków jest możliwe wyłącznie przy użyciu odpowiedniego numeru.

Jak przelać środki z telefonu na telefon?

Możliwość przelania pieniędzy z telefonu na telefon wymaga, aby obie osoby posiadały odpowiednio skonfigurowany system BLIK. Aby to zrobić, jest konieczne pobranie aplikacji mobilnej swojego banku. Autoryzowaną aplikację należy zainstalować na urządzeniu, a następnie dokonać rejestracji numeru telefonu. Dopiero potem możliwe jest wykonanie zlecenia przelewu, co może nieznacznie różnić się w zależności do tego, w jakim banku posiadamy konto. Ostatnim etapem jest autoryzacja przelewu, czyli wpisanie kodu PIN i zatwierdzenie go jednym kliknięciem. 

Środki znajdą się nastychmiastowo na koncie odbiorcy. Czy korzystasz z tego rodzaju przelewów?

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Maj 2024

Dodaj komentarz

newsletter